• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Čini mi se da je već bilo riječi o oznaci nosivosti gume koju udomaćeno zovemo broj platana. Ustvari se radi o razredu nosivosti. Međutim, na oglasu se ta oznaka ne vidi, barem je ja nisam primijetil. Nazovi vlasnika pa neka pronađe oznaku na gumama. Usput možeš doznati i koliko su gume stare jer to isto piše na gumi.
4 okružena broja, prva dva označavaju tjedan, a druga dva godinu proizvodnje (npr. 3597 znači da su proizvedene u 35. tjednu 97. (1997.) godine.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja bi pital za felge , guma 5.00 -15
kolika mora biti širina felge ?
ako postoji tablica , molim ?
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Čini mi se da je već bilo riječi o oznaci nosivosti gume koju udomaćeno zovemo broj platana. Ustvari se radi o razredu nosivosti. Međutim, na oglasu se ta oznaka ne vidi, barem je ja nisam primijetil. Nazovi vlasnika pa neka pronađe oznaku na gumama. Usput možeš doznati i koliko su gume stare jer to isto piše na gumi.
4 okružena broja, prva dva označavaju tjedan, a druga dva godinu proizvodnje (npr. 3597 znači da su proizvedene u 35. tjednu 97. (1997.) godine.

tu si fulal
za 97 godišnak bi bile samo 357.
novije 2000+ imajo 4 broje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Puknuti:
4,00-15 idealno, može i 3,5 ili 4.5 (ak ti ne smeta da je rub felga širi od balona gume).
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dejane,
hvala. :icon_pray: Zaboravil sam da se mijenjalo iz 3 u 4 brojke. :icon_e_sad:
Dakle, to znači da je navedena oznaka bila i za 87., 77., 67. itd. godištu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Puknuti:
4,00-15 idealno, može i 3,5 ili 4.5 (ak ti ne smeta da je rub felga širi od balona gume).
to je oko 100 mm , kak si došel do te brojike?
da potvrdim ,to mjerim unutarnji razmak gdje legne guma ?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Nose one i puno više od toga...
Nadam se, mislim da su kleber ili taurus po sarama. Jos cu zvat gazdu pa vidit ostale inf. Nije mi bas blizu pa se moram dobro informirat.
Cijela prskalica stoji dosta blizu traktoru pa ga valjda nece ni dizat u brdu.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ima kolega na velikom traktoru tu dimenziju,a baš je neka lijeva marka guma,nisam zapamtio koja,traktor ima više od 5 tona,pa iza velika šprica,ili sijačica za direktnu sjetvu... Zasad nije ništa pucalo...
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Kupio sam danas dvije gume 10/75 15.3
12 platni marke Kabat proizvedene u poljskoj
nadam se da ce biti ok, cijena 480kn.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ja imam na jednoj prikolici Kabat 6.00-16 neke dvije godine, tu prikolicu slabo koristim pa sam i uzeo najjeftiniju gumu, mogu reći da nema znakova starenja na njoj i nije ''plastična'', kakve su one kineske. Za sad dobra.

Dali ima tko kakvu preporuku za gumu 8.3-20, pogonsku?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Prednje traktorske sa tri crte, ALLIANCE, Made in India, 6.00-16. Kakva su iskustva?

Stric kupio dvije vanjske i unutarnje za 650 kn, po meni povoljno. Kakva je guma?
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Mi smo imali Alliance gume na traktoru kad smo ga kupili (14,9-24). Oko 5 godina smo ih vozili i nikada problema s njima. Krajem prošle godine zamjenili ih za Petlas koje sam krpao 4 puta u zadnja 3 tjedna.
Jel to do sreće ili do gume, stvarno ne znam.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kupio sam danas dvije gume 10/75 15.3
12 platni marke Kabat proizvedene u poljskoj
nadam se da ce biti ok, cijena 480kn.

Gde si to uzel tak jeftino??
Možda u masivi?

Kod nas jedna takva guma košta skoro 100€:icon_eyes:
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Alliance pogonske radijalne 34 cola sam gledao u rataru, cijenovno bi bile prihvatljive, koji je to rang kvalitete? Visi ili nizi, usporedba sa mitasom petlasom sehom?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja do sad koje god gume tražio dom križevci bio najpovoljniji s rabatom na gotovinu.
Te gume skupe kao da su od zlata .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega je uzel sebi Alliance za međurednu obradu, 12.4R36, znači radijalna. Guma je odlična, odlično se ponaša pod teretom, 5t jednoosovinku i 5300l cisternu nose bez problema, gotovo da se ne primjeti takav teret na njima.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Za gumu koja se kupi,treba bar 10godina da se dokaže kakva je..
Mi kupili Ozka/Seha za kombajn,nakon 2 sezone rripne se zaoblile več,a ne vozim puno po cesti..Bila jeftina pa mi nije žao sad..
Za traktor uzeli Starmaxx radial,isto nekaj poput petlasa..Kolko radim sam zadovoljan,ali dok vidim kako netko takvu gumu podere za 4-5 sezona onda mje jasna kvaliteta..

Michelin,na traktoru koji ima skoro 7000rs,i večinom vozi cisternu i dosta je po asfaltu,gume su jos super stanje..To ove jeftine nebreju napravit nikak..
 

Najnoviji postovi

Na vrh