• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ova prva guma,možda manje propada na mekšem terenu,i pravi manje dubok trag..To je dobro opet u jednu ruku,ali kod oranja se nebre jako lovit za zemlju mozda..

Ovakav oblik ripne kak je na drugoj slici smo imali na jednom traktoru,to se lovilo za zemlju ko zmija,u oranju je traktor rijetko kad proklizil,prije se prednji kraj lovil po zraku nego da nejde..
Da, drugi oblik ripne je zakon i većinom su takve Mitas.

Cultor imaju i ovakve i te mi se nikako ne sviđaju, jako loše se hvataju za zemlju.
0f460eff3dde8c4376c0de1daaf56e14.jpg
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Kog crnog vraga vidite u tom mitasu, smeće da nemože gore biti....Vidio sam samo da su dobre na 2 mjesta, na mom 533, uzete 2001g negdje, i na pronaru 2006. iz prve ugradnje, sve šta je naknadno rađeno i stavljano, to je ispucano u kratkom roku ko one moje rekord iz 77 godine šta sam skinuo sa 533 :D:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Svaki proizvođač ima katalog modela guma za traktore recimo.
Pa pogledajte kaj koji proizvođač nudi za pojedine uvjete,i morate znat da jedan profil nije dobar za sve uvjete,kak bi mnogi htjeli!


Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Kaj hočeš time reći onda? Da bi morao onda svako imate nekoliko setova guma za traktor, ove za cestu, ove za blato, ove za zimu :D:
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Jesenas stavio na traktor 2 komada Mitas 20 8 R 38 za 18000 kuna..
Za sada zadovoljan jer je michelin bio 30tk
d054aa18cb8fe0af3e4f5e2341c1aea6.jpg

790f2414c21b3b5f1dada83c86460287.jpg

Mjenjali na njivi prava ekipa..

S7 edge koristeći Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Eh, Mitas Radial je ok, stvarno jako dobra guma, ali dijagonalna je isti đavo ko i Cultor ili Seha, nikaj posebno.

Cultor kod dijagonalnih guma ima više oblika ripni, jedna je za 11.2, druga, meni najljepša ripna je na 12.4, a najbolja ripna je kod 14.9 i 16.9 guma, takvu istu ripnu je imal i stari Barum nekad, oštra i ravna ripna.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zetorboy svatko si neka kupi za namjenu koja mu najviše treba.
I neznam od kud si izvukel da bi trebal imati više setova guma,mada bi mogel,kaj za auto nemaš 2 seta guma?


Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kog crnog vraga vidite u tom mitasu, smeće da nemože gore biti :D:
Zetorboy to smeće je više puta izašlo iz blata i meni je to jedino bitno po suhom može i čeleston imam na više traktora to smeće i nijedna nije napucana . Kod Muhača je to smeće prošlo preko grabe veče nego prednji kotač na 560 po meni je to smeće odlično no mora biti češko smeće :icon_fU:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Svaki proizvođač ima katalog modela guma za traktore recimo.
Pa pogledajte kaj koji proizvođač nudi za pojedine uvjete,i morate znat da jedan profil nije dobar za sve uvjete,kak bi mnogi htjeli!


Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk

Aj prvo pročitaj šta si tu napisao.. znači ovak.. koju bi ti meni traktorsku gumu preoporučio, pošto ja radim u zimi u zimskoj službi, vučem prikolicu po asfaltu dosta, i još radim u polju i blatu ko i svi drugi.
Koji proizvođač i koji uvjeti.. da bacim ove kaj imam i kupim gumu koja mi bude pasala za sve...???

Traktorska guma nije za uspoređivat sa auto gumom, auto nejde u blato.

@Željko... gume za kipericu (stavio sam i sliku nekoliko puta).. 1800 kn dao za dvije i legle su nakon 11 mjeseci.. i kaj ču reč da je mitas zakon? Gume su sad u stanju gorem neg one kaj sam dobio na đubretarki iz 90-te... uzmimo u obzir da je prikolica pod teretom stalno na relaciji 70-km...
Drugo.. sutra vzim firminog zetora na tehnički, budem poslikao mitasa 6.50-16, da vidite kak guma izgleda u 4-toj godini, s tim da je i prethodno bio mitas, od kojih je jedna guma pukla i razlistala se po gaznom sloju... a i treće.. na tehnički kad idem ovo po selima.. tam vidim dosta.. situacije identične mojima... tak da.....
Te gume, trebale su voziti minimalno 10 godina a ona je neopuzdana nakon prve godine, a kak nemam čarobni štapć, a ni drvo na kojem berem pare.. problem je veliki, 1800 kn meni nisu mali novci da bi mjenjao gume na kiperici češče neg na autu
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Da, i nema dot na sebi... one firmine su isto češke, i imaju dot pa svejedno drek
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ja imam Mitas 10.0/75-15.3 2 godine na prikolici za stajski nema nikakvoga pucanja na njoj.
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mi imamo na Pronar prikolici isto Mitas i nisam primjetil da je kaj spucano, a kod nas je več 8 godina ako me sječanje dobro služi.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Meni pukla guma na cisterni pred 3 godine, stavio Mitas, mislim da je onda bila 850 kn i evo izvezao cca 500 kom i jos uvijek je ko nova..

U skorije vrijeme moram mijenjati na 539 zadnje gume i bude dobio radialke, sad samo ne znam koje jos..

Znaci 11,2 28, koliko bi takva radijalna guma odprilike kostala?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Petlas radial, odlična guma, a cjenovno prihvatljiva, ima jedan vulkanizer iz BJ koji ih naručuje.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Gledao sam malo te Turske gume,Seha,Petlas,Ozka..
Sve one izgledaju ljepo na oko,ali pregusta ripna po meni,i prema sredini gume ripna ide jako na široko,nekaj poput Trayala..
Dok recimo Mitas ili Cultor ima malo drugačiju ripnu..

Govorim za dijagonalne gume,radialna je malo bolji oblik ripne ipak.

Seha,Petlas:
8.3-24-seha-knk50-anvelopa-agricola-tractor_8.3-24.jpg


Cultor:
2yxeq01.jpg


Po meni ovaj drugi oblik ripne je puno bolji za sve uvjete..

ja biram ove prve :)

kad je blato ne radim ništa, orem po usahlom i to imam malo oranja al zato je 90% i više transport po asvaltu.

nego iz zajebancije u pregovorima sam s nekim indijcima možda uvezem kontejner guma različitih dimenzija :D
12.4 nabavna ispod 100usd.... :D
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Neznam. napisao je kolega gore seha/petlas odnosno cultor za drugu sliku.

Poslao sam starog danas u SLO da izgleda situaciju s gumama pošto mi je to još najbliže. Navodno imaju nekakve gume za 180Eur za 12.4R28 i još ide neki popust za Cash. to je cca 1350kn minus rabat za cash (sreća pa je euru još i pal tečaj)
 
Na vrh