• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Pa 14platni bi trebala biti super cvrsta guma.
Zakaj smece kaj se dogodilo?

pa vidiš da je ispucalo uza rub felge, i sa vanjske i unutarnje strane, jedna je skroz, a druga mjestimično, iako ima dosta
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ne mora značiti da je guma smeće, možda je bila slabije napumpana i legla je pod teretom te ju je felga malo pritisla tu di je popucala, taj slučaj je bio kom mene na 10 platana,
A i di si 1800kn platio dvije mitasice sa 14pl i sa zračnicama, pretpostavljam da je veličina 10/75-15.3
ja sam jednu sa zračnicom i montažom platio 650kn.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
uvjek je između 3,5-4 bara, napravio 70 km sveukupno pod teretom, a prek zime stajala na klocnama, ko i svi drugi strojevi. U autopoljostroj sam uzimao, prošle godine u 4 mj, 10.0/75 15.3, vanjska 780, zračnica 150, + montaža. I opet nemože biti na obadvije gume isti problem
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
uvjek je između 3,5-4 bara, napravio 70 km sveukupno pod teretom, a prek zime stajala na klocnama, ko i svi drugi strojevi. U autopoljostroj sam uzimao, prošle godine u 4 mj, 10.0/75 15.3, vanjska 780, zračnica 150, + montaža. I opet nemože biti na obadvije gume isti problem

Reklamiraj ih i trazi povrat love ili druge gume.
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Zanima me za samoutovarnu prikolicu Mengele original gume su 10-15. Takve dimenzije nema nigdje di sam pital. Svi trgovci mi tvrde da pašu 10.0/75 15,3 Jel ima netko da je imao sličan slučaj?
Jel mi bolje uzeti trayal za 700,00kn. ili petlas za 850,00kn. Ne gledam na razliku u cijeni nego kvalitetu gume.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Zanima me za samoutovarnu prikolicu Mengele original gume su 10-15. Takve dimenzije nema nigdje di sam pital. Svi trgovci mi tvrde da pašu 10.0/75 15,3 Jel ima netko da je imao sličan slučaj?
Jel mi bolje uzeti trayal za 700,00kn. ili petlas za 850,00kn. Ne gledam na razliku u cijeni nego kvalitetu gume.

pa ak ti je promjer felge 15.3, mora ići.. I ja sam gledao na "kvalitetu" pa sad imam drek
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
pa ak ti je promjer felge 15.3, mora ići.. I ja sam gledao na "kvalitetu" pa sad imam drek[/QUOTE
U tom je problem guma original gore je 15" al takve gume 15" nema kod nas za nabaviti sam 15,3". Ovak je mala razlika ali me ipak strah kupovati i isprobavati.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
pa ak ti je promjer felge 15.3, mora ići.. I ja sam gledao na "kvalitetu" pa sad imam drek[/QUOTE
U tom je problem guma original gore je 15" al takve gume 15" nema kod nas za nabaviti sam 15,3". Ovak je mala razlika ali me ipak strah kupovati i isprobavati.

Ja nebi mitas za nis uzimal jer su se pokvarili,moja preporuka petlas ili sehha.
Ti imas 15cola felgu i to je felga za aute i kombije,tak da trazi gumu od kombija bilo koju marku samo da je teretna guma s oznakom C.
Znaci sirina gume ti je ak je 10 to je 25cm i to je dosta siroka guma,mislim da bi ti isla dimenzija 225 ili 235/75/15.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
10-15 je stara oznaka i sad na te felge ide 15.3 guma, očeš 10 ili 11, odnosno veči ili manji balon, s tim nemaš nikakve brige

Ove ispucane mitasice mogu tak još godinama, a mogu i puknuti dok se najmanje nadaš :)
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
10-15 je stara oznaka i sad na te felge ide 15.3 guma, očeš 10 ili 11, odnosno veči ili manji balon, s tim nemaš nikakve brige

Ove ispucane mitasice mogu tak još godinama, a mogu i puknuti dok se najmanje nadaš :)

ee, to i je onaj upitnik, daš tolke pare za neš šta te treba služit 10-15 godina, a ono niš, a šta je najžalosnije, možeš svima samo staviti soli na rep, svi ti kažu "šta hočeš, to je samo guma" ili "pa tko daje garanciju na gume" ... danas nema di nisam zvao, i svi daju isti odgovor... jednom riječju, dao si lovu i ko te ebe dalje.. jedan mi čak nađe uspoređivat takvu gumu s gumom za tačke... ono :-((
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Daj molim te pogledaj kad bus stigel koje su godine proizvedene.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Meni su slično ispucale na prikolici, isto bilo sve novo, Trelleborg. nije to duboko, vidim da je i drugima tako.. očito neka greška, ne ovisi o proizvođaču gume, več tko zna. A imam i jednu staru prikolicu, gume 30 god. i nisu ispucane na tom mjestu..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Meni su slično ispucale na prikolici, isto bilo sve novo, Trelleborg. nije to duboko, vidim da je i drugima tako.. očito neka greška, ne ovisi o proizvođaču gume, več tko zna. A imam i jednu staru prikolicu, gume 30 god. i nisu ispucane na tom mjestu..

Da sad si me sjetil meni oa traktoru prednja barum kupil sam ju novu 6.50/16 i nakon godinu dvije suja je ispucala na bocnim stranama na 500mjesta i to dosta duboko i jos ju vozim i nis joj se ne dogada a do kad???
Druga je isto barum slicne starosti al drugaciji profil ripni i nije nigdje ispucala.
E sad ga znaj.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
ja imam mitas na iemteju, već 10 godina, guma ko nova, na pronarici su mitas isto, još se svakodnevno vozi teret da i nisu napumpane kak trebaju biti, pa im nije ništa.. a ove svoje pazim pa odu
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tu nekaj kvaliteta steka i nekaj su fulali u smjesi gume i mozes ga hebat....
Ma vise neznam kome vjerovat za kvalitetu.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Evo i ja namontirao nove gume, Cultor, 12,4-28 i 6.00-16, sa novim zračnicama.
Premekane su.
I probuše se lako na trn.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
koliko si platio cultor gume?
ja sam bas jucer namontirao na oba imt-a cultor, te su bile skuplje i kao kvalitetije.
zna li netko, zetor 7711 guma 16,9/14-34 ide li radijalna ili dijagonalna? ja nemam pojma, vulkanizer kaze da postoje obje.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da postoje obje i dijagonalne su jeftinije i nesto slabije i nisu za brzine iznad 30km/h.
Dovoljne su ti dijagonalne i moja preporuka petlas ili seha.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
pa jel ima razlike u izgledu? kako podnose tezinu? vucem dosta velike jednoosovinke pa mi trebaju jake gume.
traktor max po ravnom ide 35km/h bas neki dan u naselju jednom naletio, ima onaj mjerac i pise 35km/h i HVALA :D
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
pa jel ima razlike u izgledu? kako podnose tezinu? vucem dosta velike jednoosovinke pa mi trebaju jake gume.
traktor max po ravnom ide 35km/h bas neki dan u naselju jednom naletio, ima onaj mjerac i pise 35km/h i HVALA :D

Posto su dosta skuplje i jace i cvrsce bi trebale biti al neki decki vele da im je bocna linija mekanija.
Velike razlike u izgledu nema jedino na radialnoj bi trebalo pisat.
 
Na vrh