• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ako su ti istrosene do pola onda nemoj mjenjat jer te ce te jos drzat par godina a nove gume nisu vise tako kvalitetne ...koliko cujem
mislim na vajske gume

on treba zracnicu unutarnju a ne vanjsku gumu,i napisal je da su vanjske nove.
 

mario 22

Novi član
Tu od
11 Lip 2011
Poruka
27
on treba zracnicu unutarnju a ne vanjsku gumu,i napisal je da su vanjske nove.

komentiral sam krivi post a ti si malo bolje procitaj sta je covjek napisal par postova prije :icon_rolleyes:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
komentiral sam krivi post a ti si malo bolje procitaj sta je covjek napisal par postova prije :icon_rolleyes:

Pa jesam procital sam a ti?
A koji si onda post htjel komentirat?:confused:
 

mario 22

Novi član
Tu od
11 Lip 2011
Poruka
27
Pa jesam procital sam a ti?
A koji si onda post htjel komentirat?:confused:


Citiraj:
Prvotno napisano od kojot Vidi poruku
imam IMT 539 i na njemu su gume 11.2-28 rekord yugoslavia,gume su otprilike istrošene do pola pa razmišljam o kupnji novih ak bu penez
e sad,može li mi netko od znalaca objasnit koju mjeru označava oznaka 11.2 a koju 28,dali su to mjere visine i širine izražene u colama,koliko bi to bilo u mm
koja je prva veličina poslije 11.2-28,možda bi uzeo broj veče,vidim da se dosta raspravljalo o tome u ovoj temi ,jedni su za a drugi protiv pa sam sad totalno zbunjen,ja osobno mislim da su veče bolje za transport i oranje a i po nekoj logici se manje troše.jasno mi je da veče umanjuju snagu traktora, e sad kolika je to razlika u veličini i dali se to uopče primijeti u radu
eh da ,kolika bi bila razlika u cijeni i dali se to uopče isplati
ovaj post ja sam skuzil da covjek hoce mjenjat vanjske gume ....nikad cuo da se unutrasnja moze istosit do pola ....kako ti tvrdis
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Citiraj:
Prvotno napisano od kojot Vidi poruku
imam IMT 539 i na njemu su gume 11.2-28 rekord yugoslavia,gume su otprilike istrošene do pola pa razmišljam o kupnji novih ak bu penez
e sad,može li mi netko od znalaca objasnit koju mjeru označava oznaka 11.2 a koju 28,dali su to mjere visine i širine izražene u colama,koliko bi to bilo u mm
koja je prva veličina poslije 11.2-28,možda bi uzeo broj veče,vidim da se dosta raspravljalo o tome u ovoj temi ,jedni su za a drugi protiv pa sam sad totalno zbunjen,ja osobno mislim da su veče bolje za transport i oranje a i po nekoj logici se manje troše.jasno mi je da veče umanjuju snagu traktora, e sad kolika je to razlika u veličini i dali se to uopče primijeti u radu
eh da ,kolika bi bila razlika u cijeni i dali se to uopče isplati
ovaj post ja sam skuzil da covjek hoce mjenjat vanjske gume ....nikad cuo da se unutrasnja moze istosit do pola ....kako ti tvrdis

Ok nema frke,al na krivog si clana odgovaral.
Sve je ok samo ak na neciji post odgovaras stisni desni replay,a ak ne onda lijevi.:)
 

mario 22

Novi član
Tu od
11 Lip 2011
Poruka
27
Ok nema frke,al na krivog si clana odgovaral.
Sve je ok samo ak na neciji post odgovaras stisni desni replay,a ak ne onda lijevi.:)

ma dosao sam u 3 ujutro doma nemam pojma kaj sam stisnul...ok lp:icon_pidu:
 
Tu od
14 Ožu 2013
Poruka
72
ako su ti istrosene do pola ond a nemoj mjenjat jer te ce te jos drzat par godina a nove gume nisu vise tako kvalitetne ...koliko cujem
mislim na vajske gume

Ma kupio sam prije mjesec dana nove gume i jucer mi ljeva ispustila i na samom ventilu koji ulazi u zracnicu ima mali rez i ispusta i sad moram kupit novu zracnicu e sad cija je krivica nemam pojma mozda su majstori krivo stavili jer nevidim kako bi ju mogo srezat unutar felge a vec sa ponislio da sam probusio gumu a 3 puta bio u sumi od kad sam ih kupi
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma kupio sam prije mjesec dana nove gume i jucer mi ljeva ispustila i na samom ventilu koji ulazi u zracnicu ima mali rez i ispusta i sad moram kupit novu zracnicu e sad cija je krivica nemam pojma mozda su majstori krivo stavili jer nevidim kako bi ju mogo srezat unutar felge a vec sa ponislio da sam probusio gumu a 3 puta bio u sumi od kad sam ih kupi

Nisi ju ti sjebal,jedino ak si motal sajlu na felgu kad si se izvlacil iz blata.
Vjerojatno je ta unutarnja guma jako stara i jednostavno je pukla kod ventila.
Ko spara skuplje prode.
Kad idu vjnjske nove a to nije tak cesto,onda idu i zracnice nove obavezno i miran si dok opet ne mjenjas vanjske.
Unutarnja za 11.2 nebi trebale prec 180kn.
Ja sam 14.9 platil 220kn komad.
 
Tu od
14 Ožu 2013
Poruka
72
Nisi ju ti sjebal,jedino ak si motal sajlu na felgu kad si se izvlacil iz blata.
Vjerojatno je ta unutarnja guma jako stara i jednostavno je pukla kod ventila.
Ko spara skuplje prode.
Kad idu vjnjske nove a to nije tak cesto,onda idu i zracnice nove obavezno i miran si dok opet ne mjenjas vanjske.
Unutarnja za 11.2 nebi trebale prec 180kn.
Ja sam 14.9 platil 220kn komad.

Imas pravo svaka se skola placa a sta sad mogu sad je gotovo.nego nisam razumio ovo sa sajlom na felgu pa ako mozes malo bolje objasnit da znam za ubuduce posto sam novi u tome
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
znači ako ti npr. proklizavaju kotači onda oko gume i felge zavežeš ili sajlu ili lanac da bi dobil bolji grip i lakše se izvukao iz blata..

evo ko na ovoj slici se kolko tolko vidi.. http://img801.imageshack.us/img801/4600/pc290102.jpg

nadam se da kolega @Malius nebude zamjeril što sam posudil njegovu sliku..
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
14 Ožu 2013
Poruka
72
znači ako ti npr. proklizavaju kotači onda oko gume i felge zavežeš ili sajlu ili lanac da bi dobil bolji grip i lakše se izvukao iz blata..

Ma da znam sta mislis ma ne nisam stavljio niti nebi ma ja sam kriv sto nisam reko da mi stave i nove zracnice a dobro zato sam si dao 1 dan odmora i izgubio 1 dan rada svojom krivicom a nema veze naucit cu za ubuduce
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da kak veli kolega mali plavi,al ima jos jedna caka,svezes sajlu za drvo ispred desne strane traktora za krak felge na prednjoj polovici felge i stisnes speru i lagano napred za pola kruga,pa opet tak svezes pa opet dok se polako ne izvuces samo treba pazit na ventil.
Tak ga je moj stric sjebal jednom i isla je nova zracnica.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Da kak veli kolega mali plavi,al ima jos jedna caka,svezes sajlu za drvo ispred desne strane traktora za krak felge na prednjoj polovici felge i stisnes speru i lagano napred za pola kruga,pa opet tak svezes pa opet dok se polako ne izvuces samo treba pazit na ventil.
Tak ga je moj stric sjebal jednom i isla je nova zracnica.

Da da ekipa . . . I pripremi si novce za lagere . . . To je tak moj kum delal pa je ubil lagere, a onda zna se kaj sve treba mjenjati !
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da da ekipa . . . I pripremi si novce za lagere . . . To je tak moj kum delal pa je ubil lagere, a onda zna se kaj sve treba mjenjati !

Ma to je spor i tezak proces i obavezno spera,i nejdes brzo nego lagano i polako.
Bil je sam u sume i izvlekel se je tak.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Stavio neki dan nove gume na IMT-ja a pošto je kriza nutarnje ostavio stare,doduše jedna je bila ko nova a dr ko da ju tenk pregazio,i mislim si šteta kaj nisam kupio novu,kad jučer prazna guma,skidaj dole i imaš kaj vidit,pukla ko ženska čarapa:(giggle): 180kn i nova unutarnja guma

To mi škola za dr put,je*eš staro:(wait):
 

mario 22

Novi član
Tu od
11 Lip 2011
Poruka
27
stavljene rabljene gume na torpedo 45 ...14.9-28 :)
 

Prilozi

  • 160420131120 (640x480).jpg
    160420131120 (640x480).jpg
    38.4 KB · Pregleda: 446
  • 160420131119 (640x480).jpg
    160420131119 (640x480).jpg
    44.8 KB · Pregleda: 395

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Evo vam smeće od MITASA 14 platni, plačene prije točno godinu dana 1800 kn sa zračnicama
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo vam smeće od MITASA 14 platni, plačene prije točno godinu dana 1800 kn sa zračnicama

Pa 14platni bi trebala biti super cvrsta guma.
Zakaj smece kaj se dogodilo?
 

Najnoviji postovi

Na vrh