• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
U to sam siguran :)

Valjda ih bude negdi za kupiti.

Kaj se tiće dimenzije, po meni slobodno se može ići na visoki profil gume, znači oznaka 85, pod uvjetom da se budu poklapale dimenzije prednjih i zadnjih zbog prednje vuče.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Ove kaj su gore su u dimenzijama 13.6 R24 prednje i 16.9 R34 zadnje , samo sam onda napisal metrične. E prvu felgu morem štelati dosta i super bi bilo kaj bi mogao 12.4 stavit napred pa da promijenim samo zadnje da pašu, a koje su onda to?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako bi napred stavil 12.4R24, odnosno 360/70R24, bojim se da iza nebudeš našel odgovarajuču dimenziju za međurednu obradu, a da bude usklađeno, no možda je netko več probal pa saznamo.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Siroke su iste kao i kod mene na nh, a ista takva dimenzija uskih ide. Raspitaj se od yto-a za felge. Pricao sam s par ljudi sto su ih stavili i nema problema. Danima zovem panex i nitko mi se ne javlja.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Onda bi valjda bi valjda trebalo bit 380/70 R38 ako hoću niži profil.
Daj mi reci jel su to dovoljne široke gume za ostale uvjete, osim međurednog obrađivanja,
jer stavio bih takve i mislim da ih više ne bih ni skidao dolje.

Kod mene su isto stalno na traktoru gore..
Guma je neke srednje širine i moguče je sve s njom radit,malo propada po friškom oranju,ali s tim traktorom valjda nečeš u pripremu tla pa bude dobro..

Sad za širinu felge ti neznam..
Ak kupiš zadnje 13.6x38,možeš za silu radit da ti prednje ostanu iste,neče smetat prednjoj vuči..Možda bi bilo i tak dobro pošto su ti prednje 13-širine,i nebi morao uže stavljat..
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Ha da i to sam mislio, jer prednju felgu mogu štelat kak hoću..
Nije baš jeftino kupit sve četri felge i gume, a ne znam kam prodati i ove dok ih skinem.
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
e ovak imam pitanje kaj se tiče guma,mogu si firmi nabavit kakve god hoču,pa me zanima nekaj.Imam zetora 4712 koji je na sebi imal tvornički 14.9R28,no bivši gazda nije imal baš novaca i kupil je 12.4R28

e sad ono kaj mene interesira je kaj budem dobil ako mu opet stavim 14.9 ili 480/85 r28tj da pojednostavim koje su prednosti 12.4 koje i nedostatki,također obratno za 14.9???
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Sira guma vecom povrsinom nalijeze na podlogu te manje proklizava i manje propada vece je iskoristenje konjskih snaga,,,
Kod uze je suprotno, prednost je npr:spricanje bacanje gnojiva manje pogazi usjeve!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ja sam na 5011,koji je skoro isti kao i tvoj 4712 imao 14.9-28,i 12.4-32 za međurednu, ovo što kaže @matozdenci je točno,dodao bih da se puno ugodnije voziti na širim gumama,i naravno,propadanje je veće s užim,a i 12.4-28 je niža pa ružno izgleda...
12.4 i 14.9 nejdu na istu felgu,jel imaš felge za široke gume?
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
a mislim da imam jer smješno izgleda 12.4 na felgi a i u papirima mu piše 14.9 i bile su gore kad je dovežen iz njemačke još ima dodatne 12.4 R32 upisane u papirima,e sad me još zanima dal je moguče pošto su manje po visini i uže da se traktoru radi njih više diže prednji kraj??
Recimo imal sam 2511 i sa punom prikolicom drva se nije tolko dizao prednji kraj,a isto nije imal utege ko ni 47-ica
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako radiš dosta u brdima bilo bi dobro da napred staviš bar 120kg utega.
I donje kopčanje prikolice ili ako kopčiš na gornju kuku,spustit ju na najdonje rupe.Naravno ako rudo na prikolici to dozvoljava.
 

Najnoviji postovi

Na vrh