• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Dobil buš traktor s višim težištem, s manjom bočnom stabilnošću, brži, ali s manjom vučnom silom, koji uz to grdo zgleda, jer visi prema naprijed.
Ono kaj si delal u trećoj brzini, sad buš u drugoj itd.
5011 ima nešto jači motor i veliku rupu pod blatobranima, pa mu 14,9 bolje pristaje.

Dimenzija 480/70 ti odgovara gumi 16,9, a 420/70 odgovara 14,9.
Imam tu dimenziju i mogu ti reci da valja tam gdje su brazde, dok im je vučna sila slaba na gnoju ili blatu radi male mase traktora.
 
Posljednje uređivanje:

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Imao sam i ja 5011, i meni je dosao sa 13,6 28 gumama i mogo rec da sam bio prilicno zadovoljan sa njima, jedino sto je ruzno izgledo, ima velik prostor između blatobrana. Kasnije sam naso Pirelli 420 R28 i njih stavio, dobio je dosta na izgledu i malo je bio brzi al je vucna sila skoro za brzinu manja i na mokrom u oranju puno proklizaje. Kao sto rece kolega fali mu mase tako da mu siroke gume bas i ne gode.
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
znači poanta svega bi bila da ostavim 12.4R28,traktor najviše koristim u šumi za jedno 50 metara godišnje i za oranje,i stavim utege naprijed da se ne diže tolko...i da eventualno naprijed stavim 6.00x16 gume.Jer trenutno imam 6.50x16

Dali tko otkupljuje stare gume?

nezna pod kaj misliš pod karakas ili pod polovne,za karakas kreče odkup od 60 lipa po kili za firme koje za to mogu izdati račun
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
u ponedeljak ti velim točan naziv firme,ali ako ako nisi vulkanizer i nemaš svoji uvoz i ne plačaš fondu za zaštitu okoliša1,5 kunu po kili prilikom uvoza iz eu nebudu ih ti odkupili.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
znači poanta svega bi bila da ostavim 12.4R28,traktor najviše koristim u šumi za jedno 50 metara godišnje i za oranje,i stavim utege naprijed da se ne diže tolko...i da eventualno naprijed stavim 6.00x16 gume.Jer trenutno imam 6.50x16

Za oranje su svakako bolje sire gume,,,
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Na tom zetoru meni najljepše stoje 13.6. Mada nisu mu problem šire. Tak i tak su njegove brzine nagurane u donjem području, pa na vučnoj sili nebi puno izgubil, a opet dobil bi nešto i na brzini. A znamo da je spor.
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
Znači ili 13.6 ili 14.9 nebum pogrešil,največi štos je kaj su ove 12.4 nove,al budem ih prvom prilikom promjenil,a ove negde utopil
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pošto su nove delaj jednu sezonu pa buš videl kak ti se ponašaju,a pusti to kak zgleda bitno da on ide.
A lako uvjek kupiš 14.9/28.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Dobil buš traktor s višim težištem, s manjom bočnom stabilnošću, brži, ali s manjom vučnom silom, koji uz to grdo zgleda, jer visi prema naprijed.
Ono kaj si delal u trećoj brzini, sad buš u drugoj itd.
5011 ima nešto jači motor i veliku rupu pod blatobranima, pa mu 14,9 bolje pristaje.

Dimenzija 480/70 ti odgovara gumi 16,9, a 420/70 odgovara 14,9.
Imam tu dimenziju i mogu ti reci da valja tam gdje su brazde, dok im je vučna sila slaba na gnoju ili blatu radi male mase traktora.

Kolega moram te ispravit.
480/70 su 18.4
420/70 su 16.9
380/70 su 14.9

Za traktore od 50ks najbolje su 13.6 gume,nisu preuske za oranje a nisu preširoke za kultivaciju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Nemoj me ispravljati kad nisi siguran.
Ovo kaj si napisal je netočno.
Bilo bi točno da je profil /85, a ne za /70.
Gume se mjere po opsegu (promjeru) a ne po širini.

Tiško, ne bacaj novce bez veze. Razmel bi da su ti gume gotove, ali ovak...?
Pri nama ima dosta Z4712/18.
Gotovo svi imaju 12,4 gume.
 
Posljednje uređivanje:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Širina je 480,420,380,360 itd. a dok je 85,70 to je visina
16.9 je širina isto što i 420
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Pročitaj još jednom.
Gume se uspoređuju po promjeru.
Širina je stvar ukusa i potrebe a promjer daje vučna svojstva.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Kod oznake traktorskih guma npr.13.6-28 prvi broj oznacava sirinu gume a drugi colazu(unutarnji promjer gume) i kod guma s takim oznakama nije oznacena visina profila gume tu se javlja problem kad se kupuje jedna guma i ako nije od istog proizvodjaca razlika u visini je moguca!!!
Jasno je da tockovi vece colaze daju veca vucna svojstva ali isto tako i sirina gume odredjuje vucna svojstva..
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
prvi broj sirina gume a drugi velicina felge a visina gume je 80% od sirine :(hi):
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
Pošto su nove delaj jednu sezonu pa buš videl kak ti se ponašaju,a pusti to kak zgleda bitno da on ide.
A lako uvjek kupiš 14.9/28.
a gle za sad sam prvo oral i nisam baš bil sretan nekaj,je zemlja jako teška i teren visi i breg je al mi je stalno vrtel gume i dosta sam moral šperu koristiti!!!

Nemoj me ispravljati kad nisi siguran.
Ovo kaj si napisal je netočno.
Bilo bi točno da je profil /85, a ne za /70.
Gume se mjere po opsegu (promjeru) a ne po širini.

Tiško, ne bacaj novce bez veze. Razmel bi da su ti gume gotove, ali ovak...?
Pri nama ima dosta Z4712/18.
Gotovo svi imaju 12,4 gume.
Gle ne bacam novce neg izvlačim prekovremene iz firme ,jer mi ne plačaju u kešu nego u gumama,ak ništ ne uzmem,ostanem bez njih
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh