• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
O da, itekak bi se isplatilo uzeti radijalke.

Evo vidio sam nedavno kod jednog našeg forumaša na Eurowolfu nove radijalke 12.4R28 PETLAS i stvarno sam ostao super oduševljen sa viđenim. Mislim da je dao nekih 2500 kn za gumu.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
@ ZJ; štorac i je dupljak, znači s radijalkama postaje 6x6? :D

Zezam se...

Našao sam petlasove radijelke po cca 2400kn kom... cca 200 eur razlike u ukupnoj cijeni...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Kupi ih i nebuš požalil udobnost i vučna svojstva.
Jedino budi oprezan u šumi i tam gdje ima šiljaka, jer su im bočne strane tanke i slabe.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Ma fučkaš ti danas te traktorske gume. Za svaki posel treba preobuti makinu. Toga nikad bilo nije. Bile su jedne univerzalne i bile su ok u svakom pogledu.
Ko cipele, zimske- proljetne- ljetne- jesenske, a raspadnu se na kraju sezone.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kupuj te Petlasice, cjena je ok, a vidio sam ih uživo na traktoru, oduševljen sam gumom.
Dal i prednje stavlješ nove??

Ako da, uzmi MITAS 7.50-20, pokazala se solidna guma.

I da, čim montiraš daj slike da vidimo!
 

tractor90

Novi član
Tu od
17 Kol 2015
Poruka
2
Bi li bilo moguće na Zetora 7245, na kojem su prednje gume 12.4 24, staviti zadnje gume 16.x 30 (bile su 18.4 15 30)?

Koje su moguće komplikacije i problemi i je li to uopšte preporučljivo i moguće za uskladiti?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
16.9-28 ide na njega tvornički nazad, a naprijed 11.2-24, bar je tako na mojem Zetoru 6245 :).
 

tractor90

Novi član
Tu od
17 Kol 2015
Poruka
2
OK, ali to je nešto manji traktor. U ovom bi slučaju ja smanjivao veličinu zadnjih dok prednje ostaju iste. Pretpostavljam da bi moglo bez problema ako bi se usput stavile i manje prednje gume ali to nije opcija.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
16.9.30,je guma opsegom manja od 18.4.30,i to nebi bilo dobro za prednju vuču ako se stave manje gume..
Znači u 30cola,jedino dimenzija koju imate i sad,možete stavit..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Mogle bi ići 16.9/14-30, ali s potrošenim prednjim 12.4/11-24 gumama.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Kad podrobi prednju vuču onda bu mogel staviti kakve bu pri ruci imal :(sweat):
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Kolega Dongfeng ,nemoj zamjeriti ,ali 20 hiljadarki se bez problema napravi i sa polovnim gumama od bilo kojeg boljeg proizvođača .Naravno ,pričam o auto gumama i pričam iz dvadesetogodišnjeg iskustva.
Nista ja ne zamjeram, samo znam da kod mene na djipu ne mogu izdržati više od 20000km. Prije će vam ta auta ići na veliki servis nego na zamjenu guma.
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
Pošto veliš da je riječ o terencu iliti djip-u ,ako često silaziš s asfalta onda je normalno da ćeš brže derati gume .
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
@ ZJ; štorac i je dupljak, znači s radijalkama postaje 6x6? :D

Zezam se...

Našao sam petlasove radijelke po cca 2400kn kom... cca 200 eur razlike u ukupnoj cijeni...

Ak imaš živu lovu nazovi u Skiro inženjering u Sloveniju, meni je za zeju dopelao za 50 eura doma i dobio gume top klase za šta bi ovdje platio obično smeće, još i skuplje koju tisuću. Mislim da se kod njega da nabaviti skoro sve marke jel se gume uzimaju iz nekog centralnog skladišta u Gracu a od tud i svi naši dileri furaju samo ubijaju maražama.. Kod njega bi recimo trayal, sve 4 dobio po cijeni zadnjih u hrv.. toliko
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Kupuj te Petlasice, cjena je ok, a vidio sam ih uživo na traktoru, oduševljen sam gumom.
Dal i prednje stavlješ nove??

Ako da, uzmi MITAS 7.50-20, pokazala se solidna guma.

I da, čim montiraš daj slike da vidimo!

I ja sam ih vidio i stvarno mi se svidile. Našao sam neku EU stranicu 300eur sa free shippingom unutar eu. Naprijed imam klasične petlasice stavljene pred 8 god i prezadovoljni smo s njima, pogotovo kvalitetom i veličinom ripne te trošenjem.

Ak imaš živu lovu nazovi u Skiro inženjering u Sloveniju, meni je za zeju dopelao za 50 eura doma i dobio gume top klase za šta bi ovdje platio obično smeće, još i skuplje koju tisuću. Mislim da se kod njega da nabaviti skoro sve marke jel se gume uzimaju iz nekog centralnog skladišta u Gracu a od tud i svi naši dileri furaju samo ubijaju maražama.. Kod njega bi recimo trayal, sve 4 dobio po cijeni zadnjih u hrv.. toliko

Gledam stranicu, dobre su cijene.

Interesantna je Traktorska guma 320 / 85 R 28 GALAXY Earth Pro 85 - 298,15 eur

Ima netko ?
niti klasične -Traktorska guma GALAXY T 304 nije nešto skupa - 210 eur

ps
evo slika stare REKORDerke, stare 25 god....
ActlSGoDEfycCCtJAJxOmJ6bglsjUI0AzvIn9N-ZtUY=w1631-h917-no


Trenutno smo riješili problem s jednom starom gumom koju sam imao doma od prije. Stari potrgao jednu na brane pred tih 25 god pa su zamijenjene obje u paru a cijela je "za svaki slučaj" pospremljena i sad je dobro došla.
Kak mi je sezona traktora za ovu godinu skoro gotova, ostalo je još nešto sitno rada oko berbe, tako da sad skupljam iskustva i onda ću nadam se hladne glave kupit nešto kak se spada.
 
Posljednje uređivanje:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Tolko su negdje godina bile i na mom 533, 77 god, a mjenjali ih 2003 negdje.. ripna na 90% a puknuo žičani obruč uz felgu dok sam tanjuraču vukao... a gle, prva ugradnja...
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Ja sam na univerzalu imal gume njegove orginalne iz 74 god , i zamjenjene su tek ove godine s trayalkama koje su me ugodno iznenadile jer i nisu baš tak loše .
 
Posljednje uređivanje:

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Na sporijim traktorima se toliko sve to ne osjeti ali ovi koji idu 30 i više jako osjete ove gume tipa mitas/barum i slično koje imaju manje platana i slabije bočnice, osobito ako traktor stoji par dana na mjestu pa onda nekud ideš s njim imaš osječaj kao da si na moru koliko se gume zaleže :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh