• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Već smo 100x govorili da Trayal ne valja. Isto toliko puta smo govorili da su Turske Seha, Mitas, Petlas dosta kvalitetne gume.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Jesi siguran da imaš R28 na fergusonu?? :icon_lol:

Puno ljudi pise R makar su dijagonalke..neznam konkretno za njegov kakve gume ima,mada su rijetki al videl sam vec par fergica sa radijalkama,al to nisu bile najjeftinijr gume kaj se mogu kupiti z njih :D
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Trebal bi gumu dimenzija 8,00-12, tak pise na gumi, to je guma o d kocka balirke, ona pod pickupom..
Od cega bi pasala takva guma i jel bi bilo toga za naci polovno, jel nova je dosta skupa?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Uvijek je novo skupo,a rabljeno se dvaput plača..

Nebre bit skupa guma za stroj,koji če ti donjet nešto novaca u kuću..
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Trebam pomoc. Trebam hitno uzeti gumu za IMT 539, 12.4R28. Posto mi se jedna stara guma. Probusila pa mi se ne isplati krpati.
Sta uzeti sad? U ponudi imam Trayel gumu ali nekako sam skeptican oko nje. Trebam prijedlog, savjet sto uzeti, koju marku.

niš im ne fali ja ih imam od 2009 i zadovoljavaju za cijenu.
Za te male traktore su dobre
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Ivan ako ti se već ne kupuje nova guma, uzmi felgu od Mercedesa 123 ili kombija t2 i namontiras gumu 185- 14 c, njih ima najviše i vozi 100 godina.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Marko, oko 1000 kn je ta mala gumica i nedam te pare za nju, a i usluznog rada nema vise, a mozda ne bude trebala ni meni balirka za neko vrijeme..

Dongfeng, jel pasu rupe na felgi ili se mora nesto prepravljati?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Pasu rupe, ništa ne treba dirati. Mada je od t2 bolja felga jer je malo uza za ove gume od mercedesove.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Pasu rupe, ništa ne treba dirati. Mada je od t2 bolja felga jer je malo uza za ove gume od mercedesove.

Jel bi taj kotac sa mercedesovom felgom bio vislji od staroga originala ili bi bila ista visina?

Čini mi se da imam ja takvu gumu. Moral bi provjeriti točno dimenziju. Bila par dana na balirki i skinuta.

Ajd, molim te, provjeri..
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Precnik je isti koliko sam vidio, a mogu ti danas i provjeriti jer imam na ap 52 gumu kao ti,a na ap 42 je stavljena 185-14C na felgu od t2.
Uglavnom guma mora biti sa oznakom "C" ili ti ga teretna.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Trebal bi gumu dimenzija 8,00-12, tak pise na gumi, to je guma o d kocka balirke, ona pod pickupom..
Od cega bi pasala takva guma i jel bi bilo toga za naci polovno, jel nova je dosta skupa?

Mislim da budeš tu dimenziju teško našel, ali vjerujem da biti 7.00-12 isto odgovarala. Ja sam lani polovnu jedva nabavil za moju balirku i platil sam ju 350 kn.

No prije izvjesnog vremena naletim na njuški na oglas od jedve vulkanizerske trgovine (ona kod kružnog na ulask uu Vrbovec) i prodaju novu takvu gumu za 300 kn, tak da definitivno ona cijena od 1000 kn ti ne drži vodu, ko god da ti to rekel u krivu je.

Evo našel sam i oglas: TOP-Guma Vrbovec :)

http://www.njuskalo.hr/dijelovi-traktore/guma-7.00-12-6-trayal-rk-802-oglas-15137704

Da sam to tada našel nebi razmišljal ni trenutka nego otišel i kupil novu gumu. Ovak sam za polovnu dal više novac, istina da je original Continental koja bude durala možda više nego nova...ali kaj je tu je.
 
Posljednje uređivanje:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,164
Ja sam u potrazi za gumom 8.25-20.. Nova je skupa, a ta guma mi je na cisterni i pukla je..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Obiđi vuklanizere imaju ih sigurno više koamda uvjek na lageru, barem ovaj kod mene ima uvjek po 10-20 komada od kamiona i prodaje ih za oko 300 kn ovisno o stanju gume.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Jel pase ta 7.00 umjesto ove 8.00?
Ako je to ta cijena onda nemam kaj razmisljati samo kupiti drugu novu i gotovo..
 
Na vrh