• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Ako usporedimo sa kim? Mislim da je Maguc najjeftiniji pri nama, a ovaj je jeftiniji. Ako sam dobro video.
S drugima iz Slovenije.
Ima ih dosta.
Bartog inače radi s Oblakom zajedno sad.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,562
Koliko si platio komad? Mene 8,25x16 su došle 1300kn komad a sad sam vidio da ima 250/80x16 za 900kn...

I sad opet jedno pitanje...dakle na felgu 9,00 15,3 koja guma bi išla da je isti put ko 7,5x18?
Platio sam 1310 kn komad sa PDV..
 

IvanX

Novi član
Tu od
27 Pro 2020
Poruka
25
Pozdrav, pošto na traktoru imam trenutno 12.4/36 zadnje gume koje treba mjenjati neznam ni sam šta da uzmem pošto nigdje nemogu nać 30" felge za fiata vjerojatno ću stavit 13.6/36 da bude barem malo šira guma. Dijagonalne ili radijalne? Pošto imam ove uske gume bitnije mi je da imaju što bolji grip u blatu. Ili ako netko zna gdje naći 30" felgu onda bi išle 14.9/30. I od kojeg proizvođača da uzmem. Continental i Trelleborg su 1000/800€ za 13.6/36. Što mi je puno dok su Seha i ostale duplo jeftinije. Koje su najbolje od tih jeftinijih? Na Štoretu sam imam trayal zadnje i mitas prednje, trayal su imale još dosta ripne ali jednostavno nisu imale gripa, kao plastika su bile (10 godina stare- od toga 5 godina je traktor stajao, ostatak sam ja napravio možda 300-400rh). A mitas sam stavio nove i nakon 3 godine (nekih 150rh) su ispucale kao da su stare 30 godina, a traktor kad se nekoristi je parkiran u garaži pa nisu od sunca mogle ispucat.
 

dakson13

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
133
13.6 R 28 koje su najbolje, traktor radi u svim uvjetima od oranja do transporta, brdo i ravnica. Mnogi hvale cultor pa me zanima kakav je.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Tast ima cultor na 539 već jedno 4-5 godina i puno radi s njim i prezadovoljan je. Ja sam ih stavio pred kraj prošle sezone i tek par sati sam odradio sa njima tako da ne mogu ništa još reći o svojim iskustvima.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,683
dobar si redosljed napisal kaj se tiče rada u polju....
Cultor mi ima susjed, ne sjećam se dobro koja je godina proizvodnje al tu su negdje 10-tak godina starosti ripne ko nove al imaju između ripni pukotine širine prsta,vidi se platno....made in serbia..
Sličnu stvar ima i sa mitasom (6.00-16) koje su češke ak se sjetim poslikat ću za vikend.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Imam Mitas radijalke 320/70-24 (prva ugradnja), stare 7 godina i ko nove su. Ripne nisu velike, ali grizu pošteno. Doduše ne koristim traktor baš nekaj, a svake godine sve manje.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Toliko lud baš nisam. Čekam još španere poluga hidraulike da mi dođu pa da i njih montiram. Onda se budemo probali igrati.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Kakve su seha agro 580/70/38.. trenutno najjeftinije 6300 kn komad sa dostavom.. išao neki dan gledat Verdstein u Nedelišće pa su dosta sastrane oštećene a ripnu imaju još super cca 5 cm ihoće 1000 Eura za njih.. Vjv budem uzeo Sehu al nisam vidio da je baš neko ima u tim dimenzijama,, tj na većim traktorima. I da imao je jedne BKT odprilike ista ripna, al između svake ripne je spucana, za njih traži 6000 kn..
 

Najnoviji postovi

Na vrh