• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Napravio sam gume,otiso natovario pjeska 2 kubika i provozo je tako istovario i sve uredu,mislim da je razlog sto sam pod teretom brzo vozio preko 40 kmh i stao i otkacio je i zagrijana guma tako ostala i ohladila,bar tako ja mislim,jer sad kad sam pjesak natovario preso kilometar izadem kad ono guma bas vruca ne mogu rec vrela ali je vruća,hvala vam ipak na pomoci
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Razlog je taj da su bile premalo napumpane pa su se deformirale.
Kad sam vozil šoder, bile su oko 3 bara i vruće jer su "legle".
Prošli put sam ih napumpal na 4 bara pod teretom i bilo je bolje, jer su se gume manje grijale.
Jučer sam opet vozil šoder. Išel sam ih prekontrolirati bez tereta i bilo je 3,7 bara pa sam ih sad napumpal na 4,00.
Pri vožnji 2,5 kubika šodra, kad sam došel doma, bile su hladne, no nisam prelazil 30km/h (i piše da su za 30km/h na njima).
Gume su 11,5/80-15,3 14PR Mitas.
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Ja cu svoje napumpat sutra na 3.5,sad su bile na 2.5 nakon jednog kilometra bas su se ugrijale a nije bilo u njoj vise od 3 tone,a juce je bilo preko 4 tone i vozio sam 3 kilometra pun gas i mislim da je to i bio problem
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
To su dijagonalne gume i ne bi se trebale puno uvijati (ko radijalne).
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Ekipa ajmo pomoc trebam.

Znaci u kupnji sam nekog traktora od 90-130KS i sad koliko vidim poo oglasima ima svakakvih primjera oko traktira s novim gumama i traktori imaju od 7000-11000Rh...

Koliko vi smatrate da gume traju radnih sati? Znam da to ovisi o puno faktora...ali ako izmamo da kupujem traktir s 8000rh i da ima nove gume jel to ralno da je tek drugi set guma ili neki n-ti vec na 8000sati..

Tj aako uzmem traktor od npr 6000 s novim gumam kako to da je taj već na 6000 treba nova a ovaj na 8000 ima nove...

Htjeo bih nekako spojiti promejnu guma s stvarnim brojem radnih sati traktira...jer sad ima raznih primjera...


Nebi hjto doci u zaheb situaciju da kupim traktir s 7000rh i novim gumama pa da mi netko kaze ma taj ti traktio ima vise od 11000sati jer gume traju otprilike 10000h.
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Ne mozes nikad znat koliko radnih sati gume mogu da budu,zavisi sve od posla,da li ti traktor sluzi za transport ili oranje ,ili za sve operacije,i kad kupujes traktor gume su nesto sto se gleda kad se pregleda motor mjenjac hidraulika i ako je sve okey onda pogledas gume
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Mala pomoć iskusni.
Koje gume kupiti BKT, Seha, Alliance, Starmax.... Ili nešto dr.
Dimenzije 650 65 38, 540 65 28.
Kod kojeg trgovca uzeti?
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Mala pomoć iskusni.
Koje gume kupiti BKT, Seha, Alliance, Starmax.... Ili nešto dr.
Dimenzije 650 65 38, 540 65 28.
Kod kojeg trgovca uzeti?
BKT,ako si u sustavu pdva i možeš vani uzeti neto onda nazovi u Oblak slovenija, i dopeljaju ti doma. Ak moraš kod nas uzimati onda Mugec VŽ ili Dom KŽ
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Ja imam na sameu Ozka gume i zadovoljan sam a nisu skupe.Kupio sam ih kod Furlana.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kod traženja dobre i trajne gume treba biti oprezan. Ako je neka dimenzija određene marke dobra u jednoj domenziji, ne mora biti jednako dobra u nekoj drugoj. Razlika je obično posebno uočljiva ako se ne radi u istoj tvornici, a kolika tek zna biti ako su tvornice u različitim državama. :(
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
zasto se ovo desava
$_59.JPG
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Pa ripne se ne troše cijelom svojom površinom jer je pre napumpana guma...i onda ako su gume široke i mekane jednostavno se po sredini izdignu/napuhnu i kuda se gazi površina i tad se tu i troši...

Smanji pritisak....i odi na malo vlaznu livadu ili zemljaniput i provjeri na tragu, izmjeri kollika širina gume ostaje a koliko ti je guma stvarno široka...i vidjet češ da li je prenapumpana ili ne...tj koliko ripne nalježe na tlo...

Guma mora leći svojom cijelom širinom na gaznu površinu, time i dobivaš veći prenos momenta na podlogu tj prenos snage na tlo.i povečavaš vučnu snagu vozila jer stvaraš veču kontaktnu površinu a time i veće trenje između površina gume i tla.

Ako se radi i prednjem pogonu i imaš prednji utovarivač, vjerovatno ti je u prednjem pogonu otišao neki lešaj ili one pikse i držači prednjih glavčina. TO se zna trošiti ako prenosiš s utovarivačem velike mase na danje staze dugotrajno
 
Na vrh