• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorski cirkular-kako njime rukovati

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Ak se šajba slučajno zablokira u drvu pa da cikular prosto stoji bez da je kopčan na traktor pa da remeni ne prokližu snaga koju prenosi kardan mora nešto da polomi ili okrene.Zato za cirkular preporučuju kardan sa kvačilom da ona prokliže.Nikad se nezna kod rezanja ali bolje se prije osigurat.L.P.

Da su neznam kolko napeti remeni prije ce oni popustit ili traktor crknut nego ce se cikular okrenut meni nikad nije se cikular pomaknuo kad mi je sajba znala stat!!
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Svaka se skola placa,ali zdravlje tesko,kardan,hm,odrezi ga i vozi dalje bez brige.
Nadam se da tvoje zdravlje kosta vise od tog kardana.
ako ti nepase vec da stavljas topling kad ga postavis klin van i baci ga van al dolnje kopcanje neka bude.

Rjesenje broj 2 ti je da navaris novo dolnje kopcanje,fleksu aparat i delaj ako ti je zao kardana!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Evo ovak moj cikular stoji kad pilim drva i nikud se ne mice!!
4aj8.jpg
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da ovaj je stabilan i manji i manja sajba,moj ima drukciji raspored nogica i sajbu fi 80cm i moze piliti na ploci i kad se ploca digne pili debele komade pomocu pomicne ploce.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Da ovaj je stabilan i manji i manja sajba,moj ima drukciji raspored nogica i sajbu fi 80cm i moze piliti na ploci i kad se ploca digne pili debele komade pomocu pomicne ploce.

Imam i ja vecu sajbu samo nju stavljam kad pilim deblje komade kad sam pilio dascice bila je dobra i ova manja jer je bila ostrija:eek::
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Ak se šajba slučajno zablokira u drvu pa da cikular prosto stoji bez da je kopčan na traktor pa da remeni ne prokližu snaga koju prenosi kardan mora nešto da polomi ili okrene.Zato za cirkular preporučuju kardan sa kvačilom da ona prokliže.Nikad se nezna kod rezanja ali bolje se prije osigurat.L.P.

A ma neče ja pilim remenje mi nikad ne proklizi jer su napeti,meni se prije traktor pogasi kad zablokira drvo nego sta se cirkualar pomakne
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
ja nemrem shvatiti da netko u ovom stolječu pili drva na cilkular .

pilim ja...nikad više od dva metra na dan...
naime, volim imat sve prste....:icon_butt:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
ja nemrem shvatiti da netko u ovom stolječu pili drva na cilkular .

Ja pilim kitovinu i dascice sta mi doma nisu vise za nista pa idu za potpalu!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
I ja sve rjede koristim cirkular,sve odrade stilovke.
I Kitovina se rjesi na kratko u sumi motorkom.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Ja ne stignem sve u sumi pa onda kad se smanji posao u sumu po kitovinu i onda lagano doma na cikular!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da kad je brdovit teren gledas da sto prije dopeljas doma.
Meni je skoro sve na ravnom pa je lakse puno lakse.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ko ima banzek na traktoru i drva na HRPI tad je suer brzo i lakse,al ja kad radim drva kad su srusena pilim s motorkom na kratko oko 50cm duzine i odma na zemlji u sumi kalam i kad dopeljam doma slaze se u susu i to je to nema duplog premetanja drva duple muke.
Moram napomenuti da je suma u ravnici i relativno blizu do 2km udaljenos i od kuce.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
neki video sam htio da stavim, al neide, sad nemogu ni da ga izbrisem, hrastove kvrge su me dotukle danas
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
957
Imam disel motor 4ks,2800o/min. Do kojeg promjer bi mogo widia sajbu stavit ako bi slago cirkular?
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh