• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorski cirkular-kako njime rukovati

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
To si pitanje već postavil OVDJE

Zavisi kaj misliš piliti. Za paranje fi 250, a za piljenje drva poprečno fi 300...400. Bilo bi dobro da motor ima zamašnjak.
Da je to elektromotor 3kW, za piljenje drva mogel bi do fi 500.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Samo taj motor sa slike ima tri puta više snage od tvojega...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Ovaj ti je motor prikladniji za banzek. Ima manju brzinu pile, pila je uža, pa ima i maje trenje.
Za cirkular ti je prikladniji traktor ili elektromotor. Uglavnom, pogon cirkulara zahtjava više snage.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Pa kad je dizel,navora ima više od bencinca i vidiu da staviš nekih 40 bi moglo to sasvim solidno radit.Ako realno pogledamo barem kod mene najviše je robe tamo oko 10cm debljine za drva tako da mislim da ne bi požalio ak ga sastaviš.:icon_e_wink:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Abarth, 4ks je 3kW.
Nema to navora Bog zna kakvoga. To ti odgovara po snazi 1.5kW elektro motoru (za pilu).
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Znam ZJ sve to stoji kak kažeš ali sa vidia šajbom i za kučnu potrebu moglo bi ič.Na kraju pa ako i sastavi pa da ne bu zadovoljan lako je pripasat neki drugi jači bilokakav motor.Nije napiso od čega i šta je gonio taj motor možda bi se lakše bilo odlučit.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
957
Dobio motor,stajao je nekih 15 god,ja ga upalio ali za banzek je preslab posto pilim i debela drva do 35cm. Cirkular nebibio za kucnu upotrebu nego ...tako da ce bit vjerojatno preko traktora.,tako da vas rjesim nedoumice
 
Na vrh