• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupujem Trazim trebam kunu

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Mozda se zvuciti malo cudno ali ja bi htio jednu ili dvije kune ali zive da mi pomognu u rijesavanju problema stakora.
Kod nas ih nema ni za lijeka.
Ako netko moze ili ima volje da ih uhvati zive moze me kontaktirati mozda se mozemo nekako dogovoriti.

Kunu je tesko uloviti a i da ih uloviš i pustiš na imanje napravila bi više štete nego koristi počistila bi sve šta nosi perje kod tebe i u okolici tako da ti preporučujem mace od johabice,
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Psi nisu baš najbolji lovci pogotovo kad su štakori u pitanju, veliki su, nezgrapni, nemogu se penjati i nemogu se svugdje zavući. Mačke su puno okretnije i što je još bitnije mogu jako dugo i strpljivo čekati dok se lovina ne pojavi.

Ma tko kaže da psi nisu lovci? Imam trenutno doma 4 psa i svi su "štakoraši", kraj moje zlatne retriverice Lune ne može se niti jedan štakor provući, a niti miševi nemaju šanse, baš jučer smo runđali kukuruz i u jednoj kanti sa štručkima našli hrpu miševa, stajala je kraj kante i lovila ih dok nije sve sredila. Irska seterica sredi sve što dođe u njezin djelokrug s obzirom da je silom prilika na lancu, a Westy terijerka se zavlači kamo velike ne mogu i sredi te. Kod mene svaki pas izgleda postane štakoraš. Do nedavno je na susjednoj parceli bila stara trula drvena kuća u kojoj se kotilo štakora valjda na stotine i onda su oni išli u "lov" po cijeloj ulici, znala sam naći i po deset štakora naslaganih po travnjaku jer ih psi samo stepu i ostave za "ukras". Čak se dogodilo da kako povremeno udomljujem napuštene pse koje ljubazni vlasnici ostave kod nas u okolici prije godišnjih i tražim im bolje vlasnike, da je jedan mladi retriver koji je bio kod nas 2 tjedna do udomljenja, također počeo loviti štakore.
Srećom kako nema više ove drvene kuće, nema ni toliko štakora pa je meni lakše, iako vidim da mi psima fali rekreacije i raduju se svakom mišu i štakoru kojega vide.

A da mačka ne lovi štakore, nije istina. Imala sam mačku koja je mogla izokretati štakora i duplo većeg od sebe, sve ovisi o mački i njezinim interesima. Jedino je danas teško naći mačku koja je zainteresirana za lov, ovi koji ih drže isključivo po stanovima bez izlaska u prirodu i njihove normalne zanimacije, su totalno iskvarili mačke i njihove prirodne nagone. Zimus su mi mačka ( perzijanka) i terijerka sredili desetak miševa u par dana iz smočnice, u kompi. Baš su me iznenadili.

Za zainteresirane, trenutno imam štence terijera, a očekujem i da se maca omaci ovih dana jer se fino zaokružila ( ali i dalje lovi na tavanu gdje držimo kukuruz, to joj je najdraže mjesto za boravak, bude toliko usredotočena na lov da ne čuje ni mene ni išta oko sebe).
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889

Sjedi 1 !!
Ne koti se mačak nego mačka. :icon_rofl:



Mačke obično ne jedu krtice jer im je koža jako tvrda, samo je udave i ostave.

Dobro isti vrag mačak je okoćen, okotila ga mačka
Pa što onda što im je koža tvrda,vidio sam da mačke jedu i krticu, samo je ogule, tako i ovaj moj mačak, on nije pojeo kožu od štakora, nego ga lijepo ogulio i kožu ostavio, ja se iznenadio kako ga tako lijepo obradio, koda je nož imao.
 
T

tomaa

Guest
Kunu je tesko uloviti a i da ih uloviš i pustiš na imanje napravila bi više štete nego koristi počistila bi sve šta nosi perje kod tebe i u okolici tako da ti preporučujem mace od johabice,
Meni bas to i treba,inace bas i zbog toga i ima ovih stetocina.A perad ne drzim jer je kao zabranjeno kod nas samo sto se neki ne pridrzavaju propisa kao sto to obicno biva u lijepoj nasoj.
 
S

smarn

Guest
trebam kunu ili lasicu

I ja bi se spasila s jednom kunom ili lasicom. Trebam utamanit pijetla koji me izluđuje, ali ne smijem ga otrovati ili ubiti jer bi bilo preočito.
Ako netko iz okolice Slav. Broda ili Nove Gradiške uhvati jednu od ove dvije životinje neka mi se javi pa se dogovorimo!

Bi li možda afrički tvor, koji se uzgaja kao kućni ljubimac mogao utamanit pijetla?
 
Na vrh