• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupujem Trazim trebam kunu

T

tomaa

Guest
Mozda se zvuciti malo cudno ali ja bi htio jednu ili dvije kune ali zive da mi pomognu u rijesavanju problema stakora.
Kod nas ih nema ni za lijeka.
Ako netko moze ili ima volje da ih uhvati zive moze me kontaktirati mozda se mozemo nekako dogovoriti.
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Mozda se zvuciti malo cudno ali ja bi htio jednu ili dvije kune ali zive da mi pomognu u rijesavanju problema stakora.
Kod nas ih nema ni za lijeka.
Ako netko moze ili ima volje da ih uhvati zive moze me kontaktirati mozda se mozemo nekako dogovoriti.

Bojim se da ti je to ilegalno, pa ne znam koliko ti je pametno ovo tu postati... :icon_hang:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ma nije ilegalno,mislim da se kuna tretira kao štetočina za neke stvari,ali kod nas je slabo ima
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Mozda se zvuciti malo cudno ali ja bi htio jednu ili dvije kune ali zive da mi pomognu u rijesavanju problema stakora.
Kod nas ih nema ni za lijeka.
Ako netko moze ili ima volje da ih uhvati zive moze me kontaktirati mozda se mozemo nekako dogovoriti.

Bolje si nabavi dva dobra terijera i oni ti to sve rijese.. ja od kako imam pse stakorase ne vidim ni misa na gospodarstvu a kamoli stakora..
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Bolje si nabavi dva dobra terijera i oni ti to sve rijese.. ja od kako imam pse stakorase ne vidim ni misa na gospodarstvu a kamoli stakora..

neznam baš da kuna lovi štakore??koliko ja znam da ih lasica davi danonoćno..kod mene je bila neko veče..e što su se štakori ustrčali i jednog je ulovila i udavila ga i posisala krv,al je cičao..ko vrag..gle imam ti stvarno ispitan način kako se rješiti štakora bar neko vrijeme,,ovako trebaš uhvatiti dva štakora,živa naravno..najlakše ti ih je uhvatiti tako da im postaviš neku dublju plastčnu kacu iz koje nemogu van i staviš im nešt malo hrane unutra da mogu uskočiti i da ostanu unutra i kad uhvatiš dva onda im nemoj ništa davati ni za jesti ni za piti i čekaj par dana dok se nepokolju i dok jedan nepojede drugog..i kad ostane samo jedan pusti ga van i garantiram ti da će on loviti druge i ubijati ih jer će postati krvoločan..tak je napravio jedan susjed i ubrzo ih je sve rastjerao..:icon_hang:to ti je sistem ko i kod ljudi..ko će koga ako ne svog svoga..nije zajeb..nego probaj tako ništ te nekošta..
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
neznam baš da kuna lovi štakore??koliko ja znam da ih lasica davi danonoćno..kod mene je bila neko veče..e što su se štakori ustrčali i jednog je ulovila i udavila ga i posisala krv,al je cičao..ko vrag..gle imam ti stvarno ispitan način kako se rješiti štakora bar neko vrijeme,,ovako trebaš uhvatiti dva štakora,živa naravno..najlakše ti ih je uhvatiti tako da im postaviš neku dublju plastčnu kacu iz koje nemogu van i staviš im nešt malo hrane unutra da mogu uskočiti i da ostanu unutra i kad uhvatiš dva onda im nemoj ništa davati ni za jesti ni za piti i čekaj par dana dok se nepokolju i dok jedan nepojede drugog..i kad ostane samo jedan pusti ga van i garantiram ti da će on loviti druge i ubijati ih jer će postati krvoločan..tak je napravio jedan susjed i ubrzo ih je sve rastjerao..:icon_hang:to ti je sistem ko i kod ljudi..ko će koga ako ne svog svoga..nije zajeb..nego probaj tako ništ te nekošta..

ma je lijepog vraga kad je vrana vrani oko iskopala.isto tako su rekli da kad mu guzicu zaliješ smolom da tamani sve redom,ja ga jedva čopil živog držal ga kliještima a dedek mu zalijal šu*ak ,a i mene po palcu sa smolom kad sam ga pustil šmugnul u kuruzu i ni jednog nije pipnul neki su zbrisali jedino dok je cvilil.terijer je batina i Bog
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
ma je lijepog vraga kad je vrana vrani oko iskopala.isto tako su rekli da kad mu guzicu zaliješ smolom da tamani sve redom,ja ga jedva čopil živog držal ga kliještima a dedek mu zalijal šu*ak ,a i mene po palcu sa smolom kad sam ga pustil šmugnul u kuruzu i ni jednog nije pipnul neki su zbrisali jedino dok je cvilil.terijer je batina i Bog

štakori su nevjerovatna stvorenja i vjeruj mi da čim proba krv svoje vrste taj je lud i samo nju traži...da terijer je bog i batina pa je meni razdrapao sve vreće od umjetnog,naravno pune jer je štakor bio pod paletom.i svud ruje i grize..napravi skoro toliko štete koliko i koristi..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mi ih trujemo al ne sa otrovnom psenicom nego neke crvene i zelene kocke,jedu ih ko ludi.
Jesenas smo im postavili i nisu ih jeli dok nije zatoplilo i sad svaki dan zadnjih 10dana nadem po 2 mrtva po podu tavana i kod drva u susi.
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
štakori su nevjerovatna stvorenja i vjeruj mi da čim proba krv svoje vrste taj je lud i samo nju traži...da terijer je bog i batina pa je meni razdrapao sve vreće od umjetnog,naravno pune jer je štakor bio pod paletom.i svud ruje i grize..napravi skoro toliko štete koliko i koristi..

imam ja terijerku i nemem više tih briga a susedu dam rekel da mu budem za rođendan kupil pakovanje otrova jer on nikaj ne tamani a i ništa ne drži od živine jedino ima punu štalu štakora koji se kod mene hoče prehranjivati.još samo moram saznat kad mu je rođendan
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,409
Ja imam dva hrvatska ovčara i oni također štakore tamane ko ludi..Samo što ovčar ne može svagdje gdje štakor može... Ove godine mi komšija vršio kukuruz u zrno inače bere u klip i onda uvjek mu štakori naprave kvara, a sad kako se nisu imali kod njega gdje zavlačiti svi prešli kod mene, zavukli mi se u silažu i morao baciti dvije prikolice silaže.. Kupovao one mamce za štakore i to zabijem čavlom u neku dasku da ga ne može odneti i tako 4kg dok ih se nisam riješio skroz...Kod komšije svega i svačega ima gdje se mogu zavlačiti, a pošo sada nije imao hrane za njih svi navalili kod mene..Bila je i kuna kod mene na štaglju, bio sam 2 metra od nje, al je brza i gibljiva životinja da nije za vjerovati, sad ju nisam dugo vidio kako nema štakora više..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Najbolje i najjeftinije je da nabaviš nekoliko mačaka i neće biti štakora. Kod mene ih je bilo u štali, zavuku se pod rešetke i budu dole a izlazili su po danu čak i kad je muža, ništa se ne plaše. Sad imam 5 mačaka i nigdje ni jednog štakora ili miša. Čak i oko silosa ih tamane... One će malo uhvatiti odraslih štakora ali će zato potamaniti podmladak. Za koji mjesec nećeš nigdje vidjeti ni miša, ni štakora...
 
T

tomaa

Guest
Najbolje i najjeftinije je da nabaviš nekoliko mačaka i neće biti štakora. Kod mene ih je bilo u štali, zavuku se pod rešetke i budu dole a izlazili su po danu čak i kad je muža, ništa se ne plaše. Sad imam 5 mačaka i nigdje ni jednog štakora ili miša. Čak i oko silosa ih tamane... One će malo uhvatiti odraslih štakora ali će zato potamaniti podmladak. Za koji mjesec nećeš nigdje vidjeti ni miša, ni štakora...

Ma imam vec njemackog ovcara ali nije zainteresiran i neznam koliko je pametno koliko mi je poznato stakori su poslastica za svakakve bakterije i bolesti,ni macka mi nije uspjesna kad joj kupujem viskas,ali ni ove divlje sto hodaju okolo su izgleda losi lovci.Ponuda je aktivna.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Ma imam vec njemackog ovcara ali nije zainteresiran i neznam koliko je pametno koliko mi je poznato stakori su poslastica za svakakve bakterije i bolesti,ni macka mi nije uspjesna kad joj kupujem viskas,ali ni ove divlje sto hodaju okolo su izgleda losi lovci.Ponuda je aktivna.

Psi nisu baš najbolji lovci pogotovo kad su štakori u pitanju, veliki su, nezgrapni, nemogu se penjati i nemogu se svugdje zavući. Mačke su puno okretnije i što je još bitnije mogu jako dugo i strpljivo čekati dok se lovina ne pojavi.
A to što ih hraniš trebalo bi da je još bolje za lov, jer samo sita mačka lovi miševe... Mada i kod njih ima razlike, neke su lijene i nisu zainteresovane za lov, ženske su obično puno bolji lovci nego mužjaci.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
najbolje neka nabavi pravog mačka. Meni se lani okotio jedan žuti mačak, stvarno je dobar, pazi na kuću, ne ide nikud i super lovi, Nema još ni godinu dana a nekidan je skužio da je u šupi jedan štakor, pojma nemam otkud jer nam se ni miši nisu pojavljivali, on je njega na istom mjestu čekao dobra 3-4 sata i na kraju ga ćapio, ja se iznendaio da mačak koji nije ni odrastao ulovio štakora od sigurno kilu.
Prije sam imao jednu mačku koja je stvarno bila super lovac, ali je u vrtu uvijek bilo krtina, sad ih bome više nema, jedno tjedan dana sam pred pragom nalazio svaki dan 2-3 krtine ujutro, mačak po noći ulovi i samo dovuče pred prag da je vidio, neće je jesti, i čeka da ga pomaziš pred pragom.

Mačke su općenito bolji lovci, ali ako se pogodi zajeban mačak, on duplo bolje lovi od mačke
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Meni se lani okotio jedan žuti mačak, stvarno je dobar, pazi na kuću, ne ide nikud i super lovi,

Sjedi 1 !!
Ne koti se mačak nego mačka. :icon_rofl:

Nema još ni godinu dana a nekidan je skužio da je u šupi jedan štakor, pojma nemam otkud jer nam se ni miši nisu pojavljivali, on je njega na istom mjestu čekao dobra 3-4 sata i na kraju ga ćapio, ja se iznendaio da mačak koji nije ni odrastao ulovio štakora od sigurno kilu.
Prije sam imao jednu mačku koja je stvarno bila super lovac, ali je u vrtu uvijek bilo krtina, sad ih bome više nema, jedno tjedan dana sam pred pragom nalazio svaki dan 2-3 krtine ujutro, mačak po noći ulovi i samo dovuče pred prag da je vidio, neće je jesti, i čeka da ga pomaziš pred pragom.

Mačke su općenito bolji lovci, ali ako se pogodi zajeban mačak, on duplo bolje lovi od mačke

Mačke obično ne jedu krtice jer im je koža jako tvrda, samo je udave i ostave.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Evo,ako budeš htio mačke,ja ću imati na poklon kroz tri mjeseca,možda i ranije desetak.Moje jedu isključivo konzerve i meso,ali miševe love i donose do kućnih vratiju,i tu ih ostavljaju.Zavlače se posvuda.Toplo ti ih preporučujem.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Inace macke i macki ne love stakore jer ih se boje i tam di stakor ide macka nemre.
Imal sam jednu macku koja je lasice lovila i nisam mogel vjerovat i uvjek ih je kod vrata ostavljala nikad poslje ni jedna nije to radila.
Za stakore su zdresirani terijeri od zivotinja ili otrov.
Ja sam znal mjesat gips s srotom kukuruzom i psenicom i pokraj te posudice stavis posudicu s vodom jer su zedni i kad popije vode stvrdne se i kraj.
Bilo bi dobro mjesat gips s zitaricama koje nemas na imanju jer njih budu jeli.
Stakori su jako pametni i uvijek salju jednog u izvidnicu i taj kad nekaj najde pojede i vrati se i ako prezivi 6h svi navale ak krepa nijedan nebu to probal.
 

Najnoviji postovi

Na vrh