• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tresači maslina

Mandula

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
32
Na našim forumima nema nigdje teme i rasprave o tresačima maslina pa evo otvaram ovu temu kako bi mogli podijeliti iskustva, a i meni je potreban savijet koji tresač maslina kupiti.
Imam mali maslinik od 70 maslina koje još i nisu sve u rodu, ali kako nema ljudi, a ni slobodnih dana za branje, potrebno je sve pobrati preko vikenda, a ručno se ne stigne.
Razmišljam o kupnji tresača (češlja), ali kako ima više vrsta po principu rada ne znam koji je bolji. Kupio bih nešto do 4000 kn jer ne isplati mi se više ulagat za ovaj maslinik.
Po principu rada vidim da ima
1. sa dvostrukim češljom - vertikalni pomak
2. sa jednim ili dvostrukim češljom i horizontalni pomak
3. sa kružnim pomakom cijele glave ili samo kružni pomak zubi
4. sa dvostrukim češljom i kružnim pomakom
5 . tresač sa kukom
Probao sam radit sa twist standard, dvostruki češalj - horizontalni pomak, ali karbonski zubi mlade grane oštećuju, a kod rada na staroj maslini ti karbonski zupi pucaju ko od stakla.
Čuo sam da su najbolji ovi pod br4 (tu pripada i campagnola alice, ali ti tresači su oko 1000 eur i za mene je to preskupo.
Molim vas da Vi koji ste radili sa tresačima napišete koji savjet i preporuku.
:drink:
Na slici usporedbe neki su od tresača koji mi dolaze u obzir

Tresaci.jpg


HVALA!
P.S. ako administrator misli da sam nečin nekog reklamirao neka makne sliku idi dio teksta pa ću prepraviti.
 

Mandula

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
32
Šta nitko od vas koji ste na forumu ne koristi tresače?!
Ajde podijelite neki savijet, neko iskustvo, za mjesec, mjesec i po berba počinje, treba se spremit.
Istrijani, Primorci, Dalmatinci di ste?
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Imao moj školski prijatelj iz Zadra neki od Husqvarne što ide na trimer.Detalji me nisu zanimali pa nisam ništa ni pitao.Uglavnom sa tim je tresao dok sam bio kod njega u par navrata.I uvijek bi mi rekao "to je prava stvar".Ne znam šta to znači ali on je bio zadovoljan
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Zna li ko ako se mogu promijeniti četkice u tom tresaču Zanon?
Vizualno izgledaju na 50%.

Tresač.jpg
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Daju se, ali izgleda da je motor zapetlan, malo ti je komplicirano to raditi ako nikad nisi slično radio. Ali ako su na 50% to nemoj dirati.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Cijena motorčića prava sitnica. Dok radi neću ga dirati. Ali ipak bi htio imati rezervne četkice.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Da skup je, ali kako ti velim, motor je zapetlan kako vidim na slici, tj zaliven je.
Ali sve se to da složiti ako imaš nekog dobrog meštra.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Evo da se nadovežem na temu, dakle moj tresač maslina, olio, ili tako nešto, talijanski, ima kao "tanjur", i 5-6 šipki plastičnih koje su vidama i tiplama uhvaćene za plastični "tanjur". Sve se skupa u zglobu vrti/miče. Super mi je za raditi, lagan, motor u dnu cjevi, iz motora kabel na akumulator 12V.
Interesira me kad pukne ili se isčupa 1,2 one šipke, jel se to može vratit običnim tiplama, ili moraju bit neke posebne.
Kad vratim na istu tiplu, ispadne opet za po ure. Šipkica, plastična je 100kn kom., mogu li staviti drugu, polietilensku, koja nije tvrda?
Ove imaju neka vlakna, a mislio sam stavit od vodene magle visokotlačnu cjev.
 

Najnoviji postovi

Na vrh