• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Imam ga već dugo, i dost je radio.
Nije zaribao, al jel bi vrijedilo stavit novi klip+cil ?

Kao što kažu ne dirat klip i karike dok dela, ako te zanima skini auspuh pa škicni stanje klipa i karike. Ono što možeš mijenjat i bilo bi dobro nakon toliko vremena su membrane, to može zezat tj. može nemirno radit, krepavat na leru, bit slabiji...
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Kakva su iskustva sa kawasaki trimerima ?
konkretno me zanima KAWASAKI BKE.53.D
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Kawasakija je stari uzeo prije 11 god, th34 mislim 2,2 ks ni svjecica nije zamjenjena, jedino sam 10 glava za najlon zamjenio, izlize se ili pukne krilce sto drzi donji dio, tako da ga svakom preporucujem

Za kawasaki imam samo riječi hvale. Dvaput godišnje kosi plac u istri 600 kvadrata, 5 puta godišnje 1200 kvadrata plac u brodu i kad kuće cijelo dvorište 9000 kvadrata svaka dva ili tri tjedna dok traje sezona, tako radi već 11 godina nije ključ na njega stavljen, još je prva svjećica na njemu.
Evo u dva navrata sam ga pohvalio, i opet kazem, sa strojem nema greske, i kad budemo opet trimer uzimali, 99% sam siguran da ce to biti opet kawasaki.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,263
Nema Kawasaki trimera. To su uglavnom SARP trimeri s Kawasaki motorom.
Inače imaju preslabe cijevi i reduktore u odnosu na motor, pa na to treba obratiti pozornost. I teži su od većine trimera u svojoj klasi.
Motor je najbolji dio tog stroja, jer ima puno kubika za snagu koju daje.

Ovaj model 53 je teži za više od 2 kile od Husqvarne 545. Velika je to razlika. Iako je i razlika u cijeni velika.
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Kad sveznalac kaže da nema onda nema,čudno je samo da sam ja radio generalku na trimeru te firme.
 

zepood

Novi član
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
4
Bok,
Već sam pisao o Kawasakiju na stranici 218. Rezime Ramda kao diler Kawasakija u Hrvatskoj prodaje trimer proizveden u GPP-ovoj tvornici u Kini. Motor nije Kawasaki već motor koji se proizvodi po licenci Kawasaki. Stručnost ljudi u kompaniji Rotar koji prodaje Kawasaki kosilice Ramdi je upitna - ne znaju da na dosjed promjera 25 mm ne možeš staviti šajbu koja ima promjer rupe od 20 mm. Govorim o univerzalnom štitniku protiv namatanja trave koji prodaju za kosilicu Kawasaki.
Dojam o kosilici. Daleko od profesionalne. Profi kosilice imaju promjer vijka za namatanje glave flaksa 12 mm. Uz profi kosilicu dokazi tvornički štitnik protiv namatanja trave. Uz profi kosilicu dolazi nož za travu promjera 300 mm poznatog proizvođača. Uz profi kosilicu dolazi alat za održavanje kvalitete nivoa kosilice. SVE OVO NE DOLAZI UZ KAWASAKI KOSILICU KUPLJENU U RAMDI !!!
Kawasaki je možda nekad bio kvalitetan, ali ovo što se prodaje danas se proizvodi u "poznatoj tvornici"u Kini , po licenci. Sve "orginal" dijelove koji se ugrađuju u kosilicu možete kupiti na Aliexpresu.
Kawasaki BK 53 ED kupljen, raspakiran, vraćen. Ako trebaš profi kosilicu kupi profi kosiliocu , a ne jeftino kinesko s---e koje ti žele skupo naplatiti.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Jel normalno da puca silk na izlazu iz glave?
kawasaki trimer,i 3,0silk.

Glava loša ili ?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
Namoči ga u vodu dan prije, bit će elastičniji i neće pucati.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Imam veliku rolu 2,4mm taj mi je pucao isto, i onda sam kupio neki 3,0mm isto puca..
Nije loš silk, predpostavljam te ušice na glavi da su loše pa pokida,..
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
A i rekao mi je ovaj što mi je prodao trimer u trgovini, da kupim poslije ove novu oregon glavu...
Sad mislim da znam i zašto :D
 
Na vrh