• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
80 do 100 kn ti je nova husqvarnina poluautomatska glava, tako da se ne isplati patiti sa starom, te ušice ako nisu dobro obrađene ili ako je loše rješen mehanizam stalno će pucati flaks.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
JA sam recimo imao problema s pucanjem i općenito trošenjem flaxa na svim trimerima. Otkad sam kupio jedan Husqvarna flax 2,4 mm nekakav ljubičasto crveni, e pucanja gotovo nema...

Inaće sam Stihl orjentiran, ali ovo kvaliteta je kvaliteta :icon_jook:

Nisam ga uspio poslikati, ima na sebi simbole, produženog trajanja i extra strong.

Ja sam s tim flaxom fasciniran :icon_super::icon_super::icon_super::icon_super:
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kakvu travu kosiš da toliko puca flaks i je li to samo trava ili ima i jednogodišnjeg drveća?
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
do sada najbolji flaks je bi oneki ljubičasti sa rubičima ali nije problem u izgledu vec je bio "živ" neznam kako obijasniti ko da je ljigav nije tvrd i niti debeo nekih max 2.4 mm
sad imam onaj klasični žuti okrugli 3mm (došla donacija)
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Kakvu travu kosiš da toliko puca flaks i je li to samo trava ili ima i jednogodišnjeg drveća?

Ma ima svega, obično neko raslinje malo jače trgalo flax u pm, ili recimo suha trava, sijeno i otava zajedno... nisam mogao mrdnut s prethodnim flaxevima...

Probal ssam sve flaxeve od no name do stihla, do onih s bridom, onda onih od više komponenti itd. I ispalo je sve više manje sr... a najveće sranje ovi nebrendirani s benzinskih i trafika...

Prvi problem je bio ljepljenje u glavi makar sam ga namakal jedan dan, a drugi problem lom odmah na glavi
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Problem je u tome što je za takvo raslinje najbolji trokraki disk fi 300mm. Flaks je za travicu i popravljanje oko zidova, kamenja, a u pravilu nije za košnju.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
je ..koliko ja to pratim kod nas se sve koristi za grupu teže uvjete ..trokraki nož se stavlja tek za uvjete gdje treba cilkular pila , a cilkular pila gdje treba šumski malčer itd .
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Puknuti to je točno, no ne i za mene. Flax mora osim klasika trave odrezati suhu travu i starije sijeno jel tak?

Za ostalo koristim Policut glavu od Stihl-a. Također odlično rješenje, ima tri leteća noža, s tim derem zeleno kupinje, one odvratne rože oko trasja metar visine itd.

Jedan set od tri plastična leteća noža izdrži na FS50 odokativno tri rezervoara. 2 rezervoara ako koristim kod ceste i po kamenju, 4 rezervoara ako sam na zemlji i tamburam zaraslo. 20 noževa dojde 40 kn, dakle 2 kn po nožeku ili 6 kn jedno punjenje. to ni flax nemre jeftinije.

šiblje i sitno drveće sredim s motorkom, cirkular je nužno zlo. s flaxericom oderem sve što je zeleno, a s motorkom porušim sve što je drveno. počekam 7 dana ak je ljetno vrijeme da se sve posuši, onda sve na kup na jedan panj i skurim sve zajedno s panjem
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Ja sam danas uzeo husqvarnu 143 r2 jer mi je trebao hitno jos jedan otporan stroj. Htio sam jos jedan oleo mac 440t al do 8 mjeseca ih nemaju za isporuku jer je taj stroj stvarno brutalan. Mislim da s ovom isto nisam pogrijesio.
4154f1611fcbbd6c2ee2cbbb1aab377b.jpg


Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Rade najvise u ovakvim i gorim uvjetima. Rasciscavamo staro imanje. Kupinne, sitno raslinje sljive ljesnjak i slicno
e6a1763b1706a65be6684c7d7004d9e5.jpg


Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 

vizy

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
307
Tko misli krčiti zapušteno zemljište - moj osvrt:
Prije sam posuđivao razne trimere i uvjerio sam se što to znači raditi sa AV ručkama i bez, pa sam nabavio 335RX Husqvarnu koja je odličan stroj dok ne probate nešto još bolje. A to bolje je polovni Stihl FS 450 koji je teži, no vibracija ima još manje tako da sam uspio jedan dan potrošiti 7 rezervoara bez umora od vibracija. No osim toga što ima dobro prigušenje vibracija, a stroj 3 KS (jači od prije korištene Husqvarne) je da Stihl ima za profi seriju (FS brojevi iznad 300 - rupa fi20) odlične noževe koji su za šikaru/grmlje, kupinu, koprivu,... i visoku travu.
Prije sam koristio prerađeni (proširena rupa na 25,4) Stihl nož za malčiranje fi270 na Husqvarni 335RX i to nije dobro funkcioniralo (odvrtanje, prenošenje udarca... no dalo se malčirati), da bi sad tek vidio kako taj nož i trimer odlično odrađuju - smlate šikaru sa minimalnim naporom. Husqvarna je prije nudila nož za malčiranje u Njemačkoj, no više ga ne nude (sad mi je jasan razlog - lošiji način stezanja noža).
Jedini je problem kad se naleti na gustu travu koja se namota i tad ne radi dobro.

Primjer rada sa takvim malčer-nožem (veći nož promjera fi 320 koji ide na FS 550 ili 560 jer za slabije modele Stihl preporuča fi 270 malčer). FS 510/550/560 su tek strojevi koji se niti ne prodaju kod nas, a samo jedna napomena: nemaju plastičan oklop - već magnezijski...
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=EDRmaP7M6os[/YT]​
Kupinu i grmlje samelje na sitne komade - idalno za zapuštene parcele...
Za kositi visoku travu mi je odličan ovaj trokraki nož.
Poluautomatska glava za nit je na FS450 takva da se ista nit, koju sam koristio i na Husqvarni, nikad nije zalijepila u namotu kod rada; niti se namotala trava između kutne glave i glave sa niti.
Po meni su nakon ove usporedbe profi Stihl trimeri na 1. mjestu i vjerojatno ću pokušati nabaviti polovni 550 ili 560 stroj (teško je za te modele reći da su to trimeri ;-)
Više o takvom načinu rada -ovdje.
 
Posljednje uređivanje:

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
521
Danas kuplljena flakserica, stihl fs240 i isprobana, ja prezadovoljan u gustisu jedva da treba dati gasa, snage na pretek :cool2:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,263
Vizy, 335RX možeš usporediti s FS350. Lakša je za kilu, ali ima malo više vibracija.
FS450 odgovara 545RX, a FS550 odgovara 555RXT.
Probaj i njih prije pa onda sudi :)
 
Na vrh