• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Mene je, iskreno, strah koristiti bilo koji čelični alat (osim Scarlet pile, jer ima čelični štitnik).
Trokrakog koristim no ne s prevelikim okretajima, ako lupi da se ne otkrhne.
 

vizy

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
307
Čelik od kojeg su Stihl noževi sa 20mm rupom je odlične kvalitete i tu vidim da se nije štedjelo (opružni čelik). Trokraki sam imao od Husqvarne i on je tanji i od lošijeg čelika.
Udarci kod kvalitetnog AV sustava se niti ne osjete.
Na Husqvarni mi se događalo da se odvrne matica nakon više udaraca noža, ali to odmah primjetiš po jačim vibracijama, ali nož ti ne može samo tako ispasti...
Na Stihlu FS 450 odvrtanja uopće nemam. Ako je u radu sa niti Husqvarna blizu Stihlu, u radu sa noževima Husqvarna po meni zaostaje.
 

Kerberos

Novi član
Tu od
5 Srp 2017
Poruka
3
Pozdrav,

Kupujem motorni trimer ali nemam bas previse iskustva pa molim za pomoc.
Koristio bi se za kosnju poveceg dvorista gdje trava zna narasti do cca pol metra, zatim u i oko vinograda. Oko vinograda zna biti gusce trave i sitne zivice posto se kosi samo 2-3 puta godisnje.
Sto biste preporucili?
Gledao sam Stihl FS56, da li bi to bilo dovoljno? Ima li povoljnijih a jednako dobrih alternativa? Ove Straus Austria I slicne pretpostavljam da ne moram ni gledat?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,117
Imam trimer alpina vip 40
Jučer se tati ugasio u radu i kaže napravio neki čudni zvuk
Malo sam se namučio dok sam ga upalio,ali uspio sam,i ne radi dobro
Znači upalit ga mogu samo sa"čokom",i kad upali vratim čok i na minimumu bi se najradije ugasio
Kad mu dodajem gas malo ga guši dok se ne razvrti, i onada na visokim okretajima lijepo radi,samo mu nesmiješ pustit gas,jer ga onda opet guši dok ne postigne veće okretaje
Meni djeluje kao da ne dobiva dovoljno goriva,cjevčice su mjenjane prije mj. dana,jer su ispucale,a i u pumpici ima goriva,meni djeluje kao da su membrane u pitanju?
Molim odgovor od nekog tko se kuži više od mene :s:
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,117
To sam i ja prvo pomislio,da je tata nalio čisti,ali nije jer koristim crveno ulje i benzin je bio crvenkasti,imam dom kantu za gorivo i na njoj sam napisao naveliko alpina,da nebi bilo nisam znao :icon_jook:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
skini auspuh i vidi jel klip "zguljen", ako nije onda kreni prema dobavi goriva , iskre itd ..možda je jendostavno svječica labava
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,117
Nije labava,ali mi djeluje kao da je iskra neka mršava,ima je;ali mi djeluje dosta slaba,pa ću tu probat počačkat :icon_axe:
 

viper50

Član
Tu od
21 Tra 2013
Poruka
186
i dalje sam u kupovini.sad dvojim između husqarna 525RX i oleo mac SPARTA 380 T.sparta malo jeftinija i jača,ali teža.salbo se o njima piše po forumima.ima li tko što za reći?hvala!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
A koji ti treba: jači ili komotniji?
Ima li servisa za Husqvarnu i Oleo Mac u tvojoj blizini?
 

viper50

Član
Tu od
21 Tra 2013
Poruka
186
Husqarna servis na 15km a oleo mac na 35km.ne trebam za preveliku površinu..više me pati trajnost ,kvaliteta..ako kupim neki jeftiniji bojim se da će za par godina nepopravljivo riknuti,a pretpostavljam ovi za mene skuplji da su dugovječniji?
zašto je oleo mac jeftiniji od 525rx ,a jači?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Koliko znam, Oleo Mac spada pod solidne marke.
Netko je spominjal da su dijelovi jako skupi. Pitanje je koliko ih uopće i treba?

Sparta: motor je klasični dvotaktni, 36cc, a stroj je težak oko 7 kila.
Usporedivo sa 525RX, koja ima strato dvotaktni motor od 25cc, od nje je teža skoro za 2,5 kile, a jača za 0.5ks, ima deblju cijev. Husqvarna ima AV i na ručkama, dok Sparta ima samo na motoru, pa ima osjetno veće vibracije na ručkama.

Po svemu to nisu strojevi iste klase, a ti najbolje znaš kaj ti treba ili je važno.

Ovaj stroj bi bilo primjerenije usporediti s Husqvarnom 535RX, koja je iste zapremine, nešto jača (2.2ks), ali i lakša je dobru kilu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Odluka je tvoja i nitko nemre reći kaj tebi treba. Ti najbolje znaš kaj ti treba, i koliko možeš platiti.
Sve u životu je kompromis:
Oleo mac je jači, robustniji i teži, prikladan za jaču "džunglu" i veću travu, dok je Husqvarna prikladnija za manju travu, ali je zato lakša i ugodnija za rad.
 

viper50

Član
Tu od
21 Tra 2013
Poruka
186
ma huski mi više odgovara po potrebama.brine me trajnost.pouzdanost?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Nemoj, molim te, stalno citirati prethodnu poruku. To na ovom Forumu nije praksa, a nema ni potrebe.

Trajnost i pouzdanost...kakve si sreće :)
Imamo H335Rx jedanaest godina i nikad nije vidla servisa niti je bilo reklamacije. S dva Jonsereda prije iskustvo je bilo jednako.
Na novoj Jonsered pili puštal je spremnik goriva. Zamijenjen odmah nakon kupnje. Nikad više problema.
Na drugoj Jonsered pili jednom mijenjane membrane, a nakon 22 godine zakazal je modul paljenja. Plaćen nekih 250 kn i doma zamijenjen. Pila opet radi ko i prije.

Zaključak donesi sam.
 

Najnoviji postovi

Na vrh