• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,468
Imam komad zemlje 6000 kvadrata. Citava obala je zarasla u bagrame do desetak cm promjera. Na samoj livadi je trava metar visine, nepokosena godinu dana i vise. Posto je livada na uzvisenom terenu, obala je metar visine i moguce ju je odrzavati samo rucno. Posto planiram neku proizvodnju na tom zemljistu, potreban mi je stroj za krcenje i odrzavanje. U uzem planu su mi husqvarna i stihl do tisucu eura. Nadam se da mi je proracun dovoljan za ono sto stroj treba raditi duzi niz godina. Volio bih cuti misljenja o cistacima sikara za tu namjenu...
 

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
137
Imam komad zemlje 6000 kvadrata. Citava obala je zarasla u bagrame do desetak cm promjera. Na samoj livadi je trava metar visine, nepokosena godinu dana i vise. Posto je livada na uzvisenom terenu, obala je metar visine i moguce ju je odrzavati samo rucno. Posto planiram neku proizvodnju na tom zemljistu, potreban mi je stroj za krcenje i odrzavanje. U uzem planu su mi husqvarna i stihl do tisucu eura. Nadam se da mi je proracun dovoljan za ono sto stroj treba raditi duzi niz godina. Volio bih cuti misljenja o cistacima sikara za tu namjenu...

http://www.husqvarna.com/hr/proizvodi/cistaci-sikare/143r-ii/966657002/
143R-II

+ trokraki noz i scarlett kruzna pila !
Samo gas! :icon_thumright:
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,468
Raspitivao sam se o tom modelu, ali razmisljam o jos jacem i tehnicki naprednijem nekom modelu. Recimo 545rx...
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Profesionalni model Husqvarna 535 RXT bi ti bio sasvim dobar.....Ja imam stariju varijantu 335RX i dobro odrađuje i kao trimer za travu i kao čistač šikare do debljine granja šikare cca 40-45 mm . Ima dovoljno snage i to ti je i po snazi i po cijeni i po pouzdanosti i po količini dodatne opreme optimalno.Nisam 100% siguran ali mislim da uspoređujući kvalitetu,snagu i pouzdanost ovog stroja sa modelima Stihla u ovom rangu snage, čak je Husqvarna jeftinija...Znači da za manje novaca dobijaš bolji , jači stroj...
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Ak hoćeš Husqvarnu, ona 545Rx ili čak 555RxT nisu loš izbor.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,468
Ne znam koja je razlika izmedju stihla fs 360 ce i fs 360 c-em... ali po svemu, husqvarna nudi jace motore za iste pare
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
FS 360 nemreš usporediti s H545Rx, već s H335/535RxT.

CE ima obični, a CE-M ima elektronički regulirani rasplinjač (M-Tronic, kod Husqvarne zvan Auto Tune).
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Nekak mi se čini da su mu za početak veći problem ovi bagremi, ak su do 10 cm teško da će s trimerom to sredit?
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,468
Nisu ti veci problem, za njih imam ms 170, problem su oni mali sto ih izdzika sto komada iz jednog panja i puni bodlja budu te divlja kupina koja se toliko rasirila da izgleda kao brdo. Za to mi treba profi masina

Hebote da treba rast toliko, onda ne bi raslo uopce
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Ide 10 cm sa Scarlet cirkularom bez brige u dva poteza. Probal sam ja na šljivama.
Jefino je tehnika rušenja drugačija nego s motornom pilom.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
tko bi pametan dao pet hiljada za trimer i njime guzio drva od 10 cm , dečki , da se niste malo zaigrali
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
A i znatno brže.
Tko ne vjeruje nek proba.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Za te novce i za tu površinu radije bi uzel nekim malčer ili ga sam napravil. Jedino što neznam jel se ima sa čime goniti malčer.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,468
prosle godine sam kupio malog ursusa tako da je malčer svakako u planu, ali treba mi čistač za okrčiti i održavati makar obalu ako ću ravni dio danas sutra malčerom. plus, imam još dvije livade 4500 i 2000 kvadrata koje su zarasle još gore nego ova prva, jer su na nepovoljnom području s malo sunca te nisu korištene tridesetak godina. Pa znači sve skupa tri livade 12000 kvadrata okrčiti i održavati rubne dijelove na kojima bagrem i divlja kupina rastu ko blesavi
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Kupio neki stihlov novi flaks CF3 Pro, 27m 2.7 je 106.25kn, do sad koristio xforce od husqvarne, ali kako u trgovini kad sam kupovao nije bilo velikog pakovanja xforca, trgovac rekao da su dobili taj od stihla novi pa uzeo za probu. Za sad prilično zadovoljan kako se ponaša u ovoj staroj i velikoj travi, prošle godine sam to kosio s nožem jer mi se xforce prebrzo trošio. A ovi kineski od 1kn/m se špula praktički potroši čim je staviš[emoji3]
761cc64fb20a4c9c300b8a6001346286.jpg
d8b9be6d831c30b51f6a03a8a277eb29.jpg
cb6d970ae33374164df5891216fb4aef.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
dvoslojni , ko WC papir , samo dobra reklama ..kad bi oni napravili flax koji se ne roši , kam bi došli
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ja od kad sam na svoj fs45 stavil Polycut glavu i na nju umjesto plasticnih nozeva stavil one od brente, sa stilitima gore, ja se preporodil,,,
To je razlika za nepovjerovati u odnosu na flaks,,,

Ako se ne varam nedavno je gos'n velecasni nudil nekaj slicno,,,
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Evo rešenja,staviš sajlu umjesto flaksa-skineš klincu gas sajlu od mopeda pa navali na travu:icon_kidra:
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Kolega je stavljao čeličnu sajlu na trimer, kad ga je zavrtio za par minuta sve se razletilo i vratio se odma na klasičnu nit.
Kad plastika pukne i odleti bilo kuda nije neka opasnost, ali sa čeličnom sajlom se nebi šalio.
 

Najnoviji postovi

Na vrh