• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Po pitanju potrosnje prije se ja umorim nego sto ona potrosi rezervoar. Ne trosi puno s obzirom sto radim s njom. Evo nakon 6-rezervoara potrosenih, nemam neku zamjerku na stroj, sve mi je odlicno, od male tezine do velike ucinkovitosti u radu s minimalno zamora. Dosta sam se dvoumio, ali mislim da sam dobro odabrao u konacnici.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,758
Samo dobro stegni nož i provjeri koji put.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
To stalno radim, klimnem noz, i u radu prstom dohvatim vrh matice pa opipam jel stegnuta na vijak
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Ako matica popusti nož prokliže i staje čim dohvati travu, a na dosta trimera imaš osigurač koji onemogućava da ista spada pa je vjerovatnoća od povrede minimalna.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
stigla mašinka :)

fn4k02.jpg
 

vizy

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
307
Za kupinu ti treba malčer-nož. Sa trokrakim i ne ide baš jer je ne sasječeš na komadiće, no za to ti treba drugačiji trimer - pisao sam o tome (imao sam 335Rx pa znam).
Trokraki je samo presječe, a malčer-nož je usitni.
Ide i sa trokrakim samo što netko treba vilama micati odrezanu kupinu, pa je kasnije paliti ili što već,... skupljati. Bolje od nje napraviti malč!
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Ne ide lose s ovim trokrakim, nitko to iza mene ne mora kupiti ali aj daj link da vidim na sto tocno mislis.
Meni je ovo sasvim ok alat i za travu i za kupinu, tko bi stalno mijenjao alat jer je livada malo u travi malo u kupini
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,758
Vizy, ne treba. Da se to riješiti i na postojećem, na način kak sam to sebi napravil. To bi trebalo napraviti sad dok je novi, dok se još nož nije okrenul.

To se dogodilo na mojem jer susjed nije dobro stegnul nož dok ga je postavljal umjesto glave. Meni u 10 g. nikad (prije toga).

Inače H545 i 555 imaju u "šumarskoj" varijanti šaraf s donje strane.
 

vizy

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
307
@damirko
Malčer nož je ovakav - link.
Ne znam za prepravke i kemijanja (i sam sam to radio i vidio da ne valja...).
Da li ti se mijenja ili ne, tu ti ne mogu pomoći. Ne liječim lijenost!
Ja za kupinu, grmove, granje i sl. koristim malčer i njime malčiram/usitnim, a za staru travu ili kad kosim za nakositi - trokraki nož.
Na 335Rx koju sam imao ne možeš tako stegnuti nož, a da se u radu nakon nekoliko udaraca ne otpusti. Dok mi se sa trenutnim FS450 nije nikad nož niti malo otpustio.
 
Posljednje uređivanje:

vizy

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
307
To je sigurnosna napomena za sve matice sa samokočivim svojstvom (dio navoja plastičan). To kaj to nitko gotovo ne radi, ne znači da se samokočnost nije umanjila.
Alternativa bi bila dvostruka matica, ali kako sam već rekao, ja tu ne bih kemijao previše...
No bez obzira na to, u radu se nož bez problema na 335Rx može otpustiti i sa novom maticom. FS450 mi to još nije napravio jer tanjurasto stezanje odradi svoje kao i učinkovit AV sustav.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,758
I jedno i drugo je na Husqvarnama, samo je manji promjer šajbi koje stežu nož.
 

vizy

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
307
I jedno i drugo sam imao/imam u radu sa 335Rx i FS450, ali rezultat rada sa nožem je očit: od neodvrtanja matice do ne prenošenja siline udarca noža na rukohvate kod FS450. Istina je da se gubi preciznost rada jer su hodovi AV sustava veći, no to je meni zanemariv nedostatak.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,758
Da, i 2,5kg razlike u masi, kaj nije zanemarivo.
Gledal sam danas i usporedil Stihlov i Husqvarnin način prihvata.
Jedina je veća razlika u tome kaj Stihl ima fini navoj (M12x1,5 L) a Husqvarna ima normalni (M12x2 L). Različito je i to kaj Husqvarna ima 4 tarne površine a Stihl dvije. Klizi radi toga, a ne radi matice. A to se da riješiti s dvije kapi Loctite-a.
Imam slike ali zeza PB pa ih nemrem postaviti.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ZJ Huzgvarna nikad nemože biti Stihl :(giggle): kao kak Volvo nemože biti Mercedes :p:.
 
Na vrh