• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Ja imam i husqvarna i stihl strojeve, i ne vidim neku razliku. Svaki ima prednosti i mane
 

vizy

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
307
Točno tako. A da ne spominjemo da obe firme imaju više linija proizvoda.

Otpuštanje stegnutosti noža na 335Rx mi nije bio neki problem (ponovno stegneš i radiš dalje). Sigurnosno to i nije neki problem jer nož ne može samo tako ispasti (da se ne radi sa samokočnom maticom već sa kontra maticom - e tu bi moglo biti svega...).
Meni je bitnije što se ne prenese silina udarca na ruke kod udarca noža u čvrstu prepreku i tu mi je htjelo izbiti rukohvate na 335Rx iz ruku. Tu bi u Husqvarni trebali poraditi da to dotjeraju na višu razinu. Većini i to nije bitno, no kad radiš kao ja jučer 4 sata sa sitnim stankama - meni je onda to i te kako bitno.
Inače malčer nož Husqvarna niti ne nudi kod nas. Može se prepraviti Stihl-ov (proširiti rupa) ili uzeti npr. Oregon-ov.
No rad u kupini, šipražju, grmovima je malčiranjem po meni odličan. Iza ostaje samo sječka.
Primjer rada sa Husqvarnom:
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=6GXd2h6Btsk[/YT]​
Ne znam kako bi to riješio sa trokrakim nožem...
 
Posljednje uređivanje:

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Vikend sam proveo radno, nakon što sam cijelu livadu (6400m2) pokosio sa H535, na red je dosla ms170 i krčenje obale zarasle bagremom. Ima još puno posla ali nadam se i nekom rezultatu. Planiram iliti troumim se između sadnje šljive, oraha ili lijeske.

Ursus u kutu je danas ostao bez kabine, 10 šarafa, z7340 s kranom i za sat vremena je bila dolje. Ne vjerujem da ću je više vraćati gore, bolje mi je bez nje.

155qafd.jpg
 

vizy

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
307
jel ti to radiš uslužno ili kaj ?
Radim uslugu rodbini i prijateljima i to kompenziram za rad traktorom i sl.
Nisam poljoprivrednik, već mi je to više kao hobi kad imam nešto zemlje...
 

vizy

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
307
Može, samo je to najopasniji nož koji sam koristio (koristio sam slični od Husqvarne).
Treba paziti sa koje strane i kojom brzinom se reže stablo. Inače je to za stabla do cca. 5cm promjera (može i više ali...). Treba paziti isto kao i kod motorne pile kuda drvo nastoji pasti. Lako odbije nož od drveta ako se radi brzopleto...
Po meni jednostavnije je raditi sa malom motornom pilom nego sa cirkularom na trimeru... Možda za neki gustiš.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,039
Da li netko zna koliki je prijenosni omjer u kutnom prijenosu(kod glave) na trimeru,tj. koliko okretaja ima glava trimera ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Na Husqvarni je reduciran 1:1,4 otprilike. Motor se vrti 8400 na punoj snazi, maksimalno 11500 o/min, pa računaj (335/535).
Manji modeli imaju 1:1,46.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Napisal sam reduciran.
Znači:
8400:1,4=6000 o/min noža/glave pri okretajima na nazivnoj snazi, dok je maksimalno:
11500:1,4=8200 o/min, pri punom okretajima motora.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,039
Imaš pravo(reduciran)ali sam taj dio previdio,kao kad od drva ne vidiš šumu :icon_eyes:
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,039
Da li mi neko može izmjerit dužinu palice na trimer huqvarna 535 od motora do glave?:icon_question:
 

Ante2

Aktivni član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
173
Pozdrav, dali ima neko iskustva s jacim modelima od sthila fs 560 ili hasqvarna 555fx pri ciscenju sikare?
Cijena hasqvarne kod nas kosa oko 9000kn s time da nije fx model dok stihl kosta 8700 u trstu te bi s dostavom kostao isto oko 9 pa me zanima dali ima neko iskustva s tim ili slicnim modelima pri ciscenju sikare te kako vam se pokazalo i dali je isplativo za te novce?
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Ja sam kupio H535rxt i meni jaci ne treba. Ono sto s njim ne mogu odraditi, treba drugi tip masine...
 

Najnoviji postovi

Na vrh