• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Vrati se par stranica natrag (na 156.), i pročitaj kaj sam odgovaral kolegi aag ...
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Raspal se filter zraka (spužva), pa sam moral kupiti novoga i pukla mi je karika za koju se kvače naramenice. To su je bili jedini kvarovi (za sad).
Nikad na servisu od dan kupnje.
I kod mene taj je filter u stanju raspadanja. Koji flaks koristite, dali je od husqarne.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Čovjek koji mi kosi (dok sam ne stignem) preferira Stihlov flaks, pa mu ga onda kupim (nek se veseli :) ).
Koristil sam Whisper i Whisper X, ali su malo skupi (2,7 i 3mm).
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
I ja koristim ovaj Whisper 2,7mm. Neznam dali i kod Vas stoji da kad je flaks na maximalnoj duljini tada stroj super radi ali čim se nešto smanji dužina (naročito kad radim oko kamena) imam osjećaj da trimer radi na prazno odnosno motor nema opterećenja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Pa to je normalno: snažan motor a flaks mu pruža mali otpor. S 3mm je malo drugačije.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Ovo su moji trimeri,desni je 1.2ks i on je za finije poslove,a lijevi je 2 ks i on služi za veliku travu i obrove. Do sada ni jedan nije imao kvara,čak imaju još i svijećicu orginalnu.
 

Prilozi

  • 20190427_185259.jpg
    20190427_185259.jpg
    81.3 KB · Pregleda: 35

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
970
Danas sam gledao husqvarnu 553.
Necini mi se lose.
Cijev Kardana nije toliko tanka.
Mislim da cu ga uzeti.
U ponedjeljak idem ako mognemo neki popust dogovorit za kes
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Možeš dobiti 15%, ak se znaš cjenkati.
Ja bi 553 zaobišel i gledal 545. Nije toliko velika razlika u cijeni kolika je u stroju.
 

nesa07

Član
Tu od
6 Lip 2012
Poruka
67
Ipak je 545rx bolji, kakva je cena za FS450 ako ga ima u ponudi u cro, možda je povoljniji?
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
970
Po cemu je bolji.
koliko sam vidio ovaj 553 ima 3.1ks
a ovaj 2.8ks.

meni treba da je stroj jak i pouzdan za vibracije manje vise
 

nesa07

Član
Tu od
6 Lip 2012
Poruka
67
Na site-u stoji da oba imaju isti motor X-Torq®, mada razlika u ceni, vrv. nije slučajna!
Kod 545RX, ručice su predviđene i za rad pod nagibom (nalaze se na vratu) što nije zanemarljivo, jednim šarafom se ručno podešava nagib samih ručica (kod 553RS nije tako, što je danas po meni nedopustivo za tu jačinu), da li su ručice kod 553RS gumirane neznam, kod 545RX jesu, naramenice koje idu uz 545RX dosta su skuplje i bolje raspoređuju težinu na telu (imam ih), u odnosu na naramenice koje ide uz 553RS, vrv. 545RX ima manje vibracije, manja potrošnja (manja i snaga), deblja cev... ako smatraš da će ta 0,2kw da ti znače, onda nemaš dileme oko izbora, slažem se i da je razlika u ceni prilična.

Ovo je moje mišljenje, možda grešim (izvinjavam se ako grešim), neka me ZJ ispravi, 553RS je stariji model prodavan na drugim tržištima, možda zahtevnijim ili možda siromašnijim, južna amerika... mada, čini mi se da sam ga video i kod HU na site-u 2016.god. kada sam ja kupovao (možda je bio slabiji model ali serija RS, isto se tako sećam da FS350 nije bilo kod nas u ponudi dok ga je u Albaniji bilo ), kod nas nije bio u ponudi, šta je u njemu ne znam.
H545RX je poslednji model Husqwarna-e i pandan je FS450, jesu oba nešto slabiji od 553RS. Sthil je izbacio kao noviji model FS460 ali je još skuplji od H545RX. Zašto je u CRO skuplja Husq. u odnosu na SRB, (nije mi jasno) i ja kada sam kupovao isto je bilo tako.
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Meni nije jasno i to sto svi navode da je husqvarna jeftinija od Stihla,a nije....cak kad uporedis performanse uredjaja husqvarna je skuplja...
E ovako ja sam na svoj fs350 stavio kineski stitnik od 6e i sad imam optimalniju duzinu silka i ne moram toliko cesto lupkati za otpustanje,sto ujesno znaci i ustedu silka!Tako da,ako se neko susreo sa istim problemom eto rjesenja!S tim da ako se koristi cvrsti alat stitnik se samo povuce gore,nema skidanja i osvrtanja 4 sarafa!E sad ima li neka fora za stimanje,jer ja nosim trimer na prvoj rupi i jos uvijek mi je tezi prednji dio,vise ga nosim rukama??Kod kineza mi nijw bio taj slucaj,tacno sam ga mogao namjestiti na vagu tako da je picio bez ikakvog,maltene,napora ruku??
 

josipjug

Član
Tu od
8 Stu 2016
Poruka
43
535 rxt = fs 350
4800 kn : 6900 kn
??????????????????

Da, i ja za svoj florabest trimer kupujem potrošni materijal ( dijelove ) u stilovoj trgovini, ali ne smijem reći za koji trimer tebam, jer oni samo prodaju dijelove za stil uređaje zatošto na ove druge uređaje ne pašu
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
U bosni je negdje 1250,a negdje i dalje drzi cijenu 1400km,dok fs 350 ima sad na akciji uzeti za 1190km!I jos stim da je husqvarna 35cm,a stighl 42 ili 40 zaboravio sam!Isto tako motorne pile...ako nije ista cijena,onda je skuplja husqvarna..Nego ima li rijesenja za stelo anje trimera na oprtacu??
 
Na vrh