• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

Focus

Novi član
Tu od
22 Ožu 2020
Poruka
18
Pozdrav svim forumašima,novi sam na ovom forumu pa bih podjelio jedno iskustvo (dilemu) sa Vama u vezi nabavke novog trimera.
Naime imam MTD BC52 i sa njim sam generalno jako zadovoljan za ono zašto meni treba ali mi nakon rada trnci ubijaju ruke,odlučio sam uzetiili Stihl Fs 235 ili Husqvarnu 543 RS.
Priča ide ovako,u meni dve dostupne trgovine-servisa(Karlovac) gdje imam poznanike iz servisa i same trgovine mi kažu sljedeće;
tu Husqvarnu 543 Ne kupovati a taj model Stihla Fs235 nikako NE kupovati, a preporučuju mi i jedni i drugi (napominjem ;poznanici čak i daljna rodbina) da kupim isključivo Stihl FS 120 jer za to mi jedino garantiraju i preporučuju ako ću ih slušati,molio bih Vaš komentar na moj slučaj jer sutra idem po jedat od tih modela.Pomozite,hvala
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Stari FS120 nije isto što i ovaj novi.... Tako da to nije to...
Znam da je FS360 ok stroj... Ili Husqvarna 535 još bolje 545....
 

Focus

Novi član
Tu od
22 Ožu 2020
Poruka
18
To šta si ti naveo su trimeri koji koštaju 6-7 tisuća kuna i to su strogo profi alati,ja sam pitao isključivo za 543 rs i fs 235

Jedino šta sam pitao zašto mi preporučuje ovaj FS 120 kada se radi u Kini rekao mi je da kataloški broj klipa,karika radilice itd. Je isti kao i kod modela od pred 10 godina i više,da su svi djelovi isti i onda i sada ,sutra ću saznati više ako mu gazde ne bude u trgovini,nisam ga htio dalje gnjaviti i stvarati mu probleme a bio sam spreman dati i 1000 kn više za trimer ( od FS 120) ali mi doslovce nije dao za te modele
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Focus

Novi član
Tu od
22 Ožu 2020
Poruka
18
To doslovce moraš pročitati na samom trimerom,ja sam pred dvije godine kupio u istoj trgovini motornu pilu Ms 211 i nebi vjerovao zemlja proizvodnje USA neznam točno koja država piše na kutiji i na deklaraciji
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
A zakaj ne kupovati? H543 je kineski proizvod, ali je masivno i grubo napravljen, nasljednik popularnog 143RII.
 

Focus

Novi član
Tu od
22 Ožu 2020
Poruka
18
Zato i pitam Vas jer i meni nije jasno,rečeno mi je za prijašnji model 143 ali se kao takav više ne proizvodi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kolega Focus pa ak si zadovoljan sa tvojim stavi onda rukavice radi smanjenja vibracija.Takodjer mene tresu nakon 2 sata Rada sa striznom kosilicom pa zato radim srukavicama,mozda mores nekaj skemijat s ruckama da ublazis to. :ppozdrav:
 

Focus

Novi član
Tu od
22 Ožu 2020
Poruka
18
Ma imam neku djedovinu u okolici Jaske pa povremeno moram ići tamo pokositi pa ako koga povedem da mi pomogne onda bi to sa dva trimera bilo puno lakše,dođem pokosim i gas dalje,a bojim se da bi mi to samog Mtd-a brzo ubilo,sutra idem po fs120 definitivno,odluka je pala
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Salji jos slika od viladzaera prijatelju... Jeste gledali novi viladzer katalog?? Iz godine u godinu su sve ozbiljniji i polako preuzimaju trziste barem kod nas....
 

Focus

Novi član
Tu od
22 Ožu 2020
Poruka
18
evo Fs 120 je stigao,prvi dojmovi zadovoljavajući,vidit ćemo kod same košnje,rečeno mi je da za ovaj model mi može garantirat dugotrajnost
 

Prilozi

  • IMG_20200314_104715.jpg
    IMG_20200314_104715.jpg
    157.1 KB · Pregleda: 56
  • IMG_20200314_104533.jpg
    IMG_20200314_104533.jpg
    155.8 KB · Pregleda: 56

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Lijepa masinica😃Ja sam ga kontao uzeti za potporu ali je pao izbor na Villager bc 2700 xce.
Jesino mi se ne svidja spustanje rucki na 4 sarafa!To bi me ubilo zbog oblika karoserije mog auta,moraju se spustati rucke pri transportu!I ako si dobio one tanke oprtace uz njega kupi one sto kostaju 35e,vrh su,idu uz fs350 kad kupis!Ne Advance oni su 60e!
Saljem i sliku reznog alata.Kakav pribor vi koristite??
 

Prilozi

  • IMG_20200323_094008.jpg
    IMG_20200323_094008.jpg
    82.2 KB · Pregleda: 76
  • IMG_20200317_165325.jpg
    IMG_20200317_165325.jpg
    146.9 KB · Pregleda: 76

Focus

Novi član
Tu od
22 Ožu 2020
Poruka
18
Naravno da sam dobio one tanje naramenice,to je ipak škrti STIHL,ali imam zato od Villagera PH 2016 profi naramenice.
Vidim na tvojoj slici ima fine dodatne opreme,svaka čast
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Lijepa masinica😃Ja sam ga kontao uzeti za potporu ali je pao izbor na Villager bc 2700 xce.
Jesino mi se ne svidja spustanje rucki na 4 sarafa!To bi me ubilo zbog oblika karoserije mog auta,moraju se spustati rucke pri transportu!I ako si dobio one tanke oprtace uz njega kupi one sto kostaju 35e,vrh su,idu uz fs350 kad kupis!Ne Advance oni su 60e!
Saljem i sliku reznog alata.Kakav pribor vi koristite??
Mozes li slikat ove drzace sto si napravio za trimere?
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Uslikacu kad stignem,ali nema sta obicni limwni drzaci polica,ima ih u svakom centru,a bagatela!Spasili su mi prostora u garazi podosta 😃
A popratna oprema je neophodna!Ne prepustam nista slucaju,tako da kakvo god me stanje na terenu zatekne zapet sam ko puska 😃😃
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Vocarcg,
čini mi se da su scarletovi nosači ovakvi:
 

Gearbox

Novi član
Tu od
14 Kol 2018
Poruka
13
Kolega Focus pa ak si zadovoljan sa tvojim stavi onda rukavice radi smanjenja vibracija.Takodjer mene tresu nakon 2 sata Rada sa striznom kosilicom pa zato radim srukavicama,mozda mores nekaj skemijat s ruckama da ublazis to. :ppozdrav:
Pozdrav kolega
Jel mi možeš reći koje antivibracijske rukavice koristiš? Trebale bi i meni , a nemam baš nikakvog iskustva sa njima.
Radim dosta sa FS 450, pa mi se zna grčiti desna šaka.
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Po mom dosadasnjem iskustvu to nista ne pije vode!Ruka ti se grci zbog nepravilnog polozaja sake na gasu,ili je presiroka rucka gasa!Trimer mora biti ustiman na oprtacima bez savijenih ledja i sake moraju biti u prirodnom polozaju,a ne nategnute....Kad vidim kako pojedini ljudi rade cudim se kako izdrze i sat vremena!Ja samaram trimerom od jutra do mraka nikad me ledja nisu zabolila,dok od motorke jesu posto ima puno savijanja lwdja i mijwnjanja polozaja!Znaci samo zbavi,ako nemas,prave uprtace i ustimaj ih pravilno,po sebi i nema problema!
 

Focus

Novi član
Tu od
22 Ožu 2020
Poruka
18
Pozdrav ekipi,nabavio sam ove u Pevecu,na rasprodaji dali su takve,uglavnom sam uz trimere dobio one socijalne
 

Prilozi

  • IMG_20200325_104348.jpg
    IMG_20200325_104348.jpg
    53.8 KB · Pregleda: 42

Najnoviji postovi

Na vrh