• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

nesa07

Član
Tu od
6 Lip 2012
Poruka
67
Hvala na odgovoru scarlet, meni konkretno treba za ovo, 20200512_100848.jpg
20200512_100914.jpg
kako te razumem ne bi trebalo da ima problema sa ovim mojim lomom, da li bi ovo moglo da samelje odnosno udrobi ili ne?
 

nesa07

Član
Tu od
6 Lip 2012
Poruka
67
Hvala na odgovorima, znači taj nož je ipak najbolji za krčenje.
U mom sluičaju je najbolje ručno usitnjavati, ima li neke tehnike za tu aktivnost, ne bih da ništa palim.
 

nesa07

Član
Tu od
6 Lip 2012
Poruka
67
Hvala Vam, u mom slučaju sekirče je rešenje.

Da pitam nešto drugo, da li vredi okrenuti ove ušice (počela je plastična izbočina da se troši) i koristiti ih još malo ili ne,
20200515_123718.jpg 20200515_123807.jpg
sa unutrašnje strane je ovakva
20200515_123833.jpg
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Pametna ideja okrenut,pa ce drzat jos neko vreme,inace ja sam jednom zalijepio podlosku(od sarafa) na to superljepilom,pa je drzalo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Ja sam ih okretal iako se i iznutra troše.
 

nemus

Novi član
Tu od
16 Svi 2020
Poruka
2
Pozdrav!
Guglanje po netu me dovelo kod vas na ovaj Forum i baš bi je drago da sam ga otkrio!

Naime, konačno sam financijski na ti sam sa sobom i mogu krenuti s radovima oko starih kuća na selu. Kuće se nalaze u Gorskom kotaru i svaka ima oko sebe cca 5000m2, dok se kositi može recimo 3500, znači u sumi nekih 7000m2.

Nije to jako zapušteno, ali bih želio dovesti to u red s stalnom košnjom i održavanjem da trava poprimi punu snagu...
E sad, nikad nisam kupovao trimer, radio sam samo s nekoliko njih kod prijatelja i susjeda kad im je trebala neka pomoć... tako da uopće ne znam na što paziti, što je bitno, znači apsolutno ništa.
Ako već uzimam trimer, uzeo bih nešto kvalitetnije i dugotrajnije... ne znam koliko je guglanje upalilo, ali našao sam tipa ovo Čistač šikare HUSQVARNA 543RS i vidim da piše razvijen u Švedskoj, proizveden u Japanu - što bi valja bilo nešto kvalitetno.
Ali naglašavam, vi svi znate puno bolje i na što paziti, pa vas molim preporuke što kupiti?

Raspon cijene ne mogu reći, jer ako je za nekih 500-1000kn nešto puno bolje i kvalitetnije... uložit ću dodatni novac. Možemo reći da nekih 3000-4000 kn pa da vidim što mi preporučujete.

Hvala unaprijed!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Taj stroj je i dalje Husqvarna, ali je napravljen u Kini.
Nedostatak mu je manjak antivibracijskih ručki, no ostalo i trebalo biti dobro. No mislim da je to najbolja kupnja u klasi.
Za zahtjeve koje si spomenul, ja bi gledal nešto tipa 545Rx. To je robusniji i jači stroj, no malo mu je previsoka cijena.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kolega nemus,mislim da za tu povrsinu uzmes i striznu kosilicu uz trimer,ipak je to velika povrsina.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
To je dosta velika površina, ako si ograničen s novcima na do 4000kn, mislim da bi ti bilo best bay kawasaki tj45 ili čak tj53, jako robustan i kvalitetan trimer, mana mu je malo veća težina, ali je i dalje kvalitetan, a nije preskup. Ova husqvarna nije loša, ali nije japanske proizvodnje nego kineske i s njom se dobe one "socijalne" naramenice.




 

Renat0x

Novi član
Tu od
18 Lis 2019
Poruka
29
Preporučujem Husqvarnu 543. Kosim otprilike istu površinu kao što si ti naveo, ali koristim Husqvarnu 143RII. Trava koju kosim je dost gusta i kosim je tek kad pređe visinu koljena, i do sad nisam imao nikakvih problema (pogotovo što se tiče snage). Mislim da nema trenutno boljeg trimera u tom cjenovnom rangu. Međutim svakako bi ti preporučio zbog velika površine (ako ti financije ikako to omogučuju) da kupiš trimer s antivibracijskim ručkama, ogromna je razlika.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Dajc, timeri koje spominješ imaju dobar motor ali slab(ij)u osovinu i getribu od ove Husqvarna.
I to je marka Sarp ili Ramda, a Kawasaki je samo motor.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Dosta je ona jaka, nije to traktor da ima tisuću lamela i zupčanika, to je jedna kardanska osovina i kutni prijenos, u pravilu nemaju problema s time. Za ovaj model husqvarne ne znam, ali straiji 143, čij je ovaj nasljednik, je imala prejaku (pretešku) osovinu za njezin motor, kad si obijesio trimer na remen konstantno je vukla glava dole, odnosno nije u pravilnom balansu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh