• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Kupio sam neki NAC trimer (ne treba mi ništa profi) i sad...nasuo sam mješavinu 5:1 i ostavio da odradi na leru jedan rezervar...

Krenem kositi lagano on se guši i na prazno te ne može u turažu.

E poslje pročitah da prvih 10 sati ide mješavina 2,5:1 .
Jel on zbog krive mješavine nema snage ili? Jesam li mu šta s tim naudio?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Ma nisi mu naškodio,ali zbog previše ulja ne može razvit punu snagu,probaj stavit propisnu mješavinu,a možda treba i karburator fino naštelat,jer svaki je trimer naštelan u tvornici,ali na različitim nadmorskim visinama različito radi pa ga možda treba fino doštelat
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Pa on I nije stavio previse ulja nego premalo i valjda je 50:1 a ne 5:1
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,552
Ovo što si napisao (5:1?) si mislio na 5%, to je malo previše.
A ovo drugo (2,5:1 ?) , se valjda odnosilo na 2,5 %.
Pošto s e radi o trimeru NO name, ako želiš da malo potraje koristi mješavinu do 4 %.
Ili u omjeru 25:1 (to je ovo što si napisao) 2,5 :1? Znači na 25 lit, benzina : 1 lit. ulja, ili na 2,5 lit. benzina : 0,1 lit. ulja = 4 %.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Ma to da. 25:1 bi trebalo prvih 10 sati (piše u knjizi)

Mene zanima jel moguće da zbog 50:1 omjera koji sam nasuo u njega on nije mogao u turažu?
 
Posljednje uređivanje:

krto

Novi član
Tu od
5 Kol 2018
Poruka
8
Moje iskustvo što se tiče flaksa je sa whisper 2.7, 3.0 i Stihl četvr. 2.7.
whisper 3.0 je odlična za teže radove, za rad oko ograde, betona zemlje, kamenja... teže se kida i traje, Sthil četvrt. 2.7 nekako mi se čini da je izbalansirana između ove dve pomenute. jača je od whisper 2.7 a nešto slabija od whisper 3.0 a bolje se vrti.

Zanima me sledeće, da li je neko koristio kao ja ove pomenute flaksove a da je koristio uporedo sa njima i ove nove Husqvarnine: Whisper Twist i/ili Core Cut? Zanima me kakav je utisak.
Evo, danas kosio maslinik sa husqvarna core cut 2.7, koristim jos whisper x 2.7. Core cut izdrzljivija i bolje reze rekao bih za cca 20 posto. Sljedeci tjedan testiram oregon nylium 2.7 i stihl cf3pro 2.7,pa javim utiske.
Par slikica danasnje kosnje sa husqvarna core cut.
 

Prilozi

  • IMG-20210516-WA0014.jpeg
    IMG-20210516-WA0014.jpeg
    52.5 KB · Pregleda: 36
  • IMG-20210516-WA0016.jpeg
    IMG-20210516-WA0016.jpeg
    41.6 KB · Pregleda: 35
  • IMG-20210516-WA0012.jpeg
    IMG-20210516-WA0012.jpeg
    67 KB · Pregleda: 35

krto

Novi član
Tu od
5 Kol 2018
Poruka
8
Sve, sa flaksericom.
Fs 460 c-em na pola gasa , i ide sve bez problema. S tim da sam oko maslina gdje je trava stvarno gusta, radi gnjojidbe je tako jako gusta, sa trokrakim nožem išao, ostalo sve flaks 2.7 bez problema kida.
 

Trimić

Novi član
Tu od
18 Svi 2021
Poruka
3
Pozdrav ljudi
Zanima me ima li netko iskustva s Villagerom bc 2700 xce? Imam puno trnja i trave za košnju, pa ću morati poprilično koristiti nož ... a kad trnje nestane, trava će vjerojatno početi rasti i bit će opet puno košnje.
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
A sta Villager u tom opisu predstavlja??Ja sam imao BC 2700 i prodao,ali ne iz razloga sto je nesto los ili nesto drugo.....Ako te zanima hoce li on to moci odradjivati,sto si naveo,ne sikiraj se...jednostavno trimer je zvijer😀I preporuka da kupis veliki trokraki noz,kao za Stihl 300mm,puno bolje siba!Ima zamjenski TecoMec za Stihl 10e,samo prosiris rupu na 25.4mm!!Jedina moja zamjerka je tezina,ali boze moj,bitno je da radi posao!!!
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Još sam malo kosil (učil se) s ovim mojim mališanom (fs 38). Za moje potrebe je predobar. (y) Do 3/4 gasa čak nije glasan pa nemam potrebe za glušnikima. Jedino se nemrem nikak priviknuti kak držati gas na pola do 2/3. Kak se krećem i mičem trimer lijevo desno, tak i gas stisnem prejako. Ima li neka finta kak to čim prije savladati? Čak razmišljam da zalijepim selotejpom neki podmetač kao graničnik, ali onda bum ostal prikraćen za jači gas ako slučajno zatreba.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Pokaži mu srednji prst ;)
Šalim se, probaj podmetnuti srednji prst kao limiter hoda okidača gasa.
(moja H 335Rx limiter ima serijski isporučen, današnje više nemaju).
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Još sam malo kosil (učil se) s ovim mojim mališanom (fs 38). Za moje potrebe je predobar. (y) Do 3/4 gasa čak nije glasan pa nemam potrebe za glušnikima. Jedino se nemrem nikak priviknuti kak držati gas na pola do 2/3. Kak se krećem i mičem trimer lijevo desno, tak i gas stisnem prejako. Ima li neka finta kak to čim prije savladati? Čak razmišljam da zalijepim selotejpom neki podmetač kao graničnik, ali onda bum ostal prikraćen za jači gas ako slučajno zatreba.
Doziraj gas ne mora uvijek biti na istom,a kad zatreba pun ides pun.....Ja ga doziram non stop,pogotovo sa cvrstim alatima!Kad osjetis da treba das gas kad ne treba pustis....Mada su svi protivnici tog,ali meni odgovara i stedi gorivo😉Normalno ovisno od terena i vrste bilja koje kosis
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Dereš osovinu na raspinjaču i sajlu gasa, a u konačnici trošiš više goriva, jer svako ubrzanje zahtijeva više goriva nego konstantni rad ;)
Gas ima smisla otpuštati pri prekidima rada ili košnji nožem pod jednu stranu (poput ručne kose), a na flaksu teško.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

@ZJ,​

probal sam podmetanjem prsta, doduše kažiprst sam podmetnul, a srednjim stiskal (bilo mi je praktičnije). Malo je pomoglo, ali nisam zadovoljan. Ima li taj limiter (pretpostavljam da je podešavajuči) posebno za kupiti?

@scarlet,​

smeta me kad bez potrebe jako zabrunda, a nema opterećenja od košenja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh