• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Pozdrav, kupio sam 545RX, koje ulje koristiti za mješavinu XP sintetiku, ili LS+ mineralno/sintetičko ?
Uzeo sam oba dva ulja....

S kojim uljem i na koji način trimer razraditi ?
Jača mješavina - obična mješavina, ler - lagani rad na pola gasa ?
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
kod mene u PŽ u Stihl servisu za FS 120 daje 2 godine garancije za privatne osobe a za firme 1 godinu.A kvalitetu će nam netko javiti tko kupi 120ku.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Pozdrav, kupio sam 545RX, koje ulje koristiti za mješavinu XP sintetiku, ili LS+ mineralno/sintetičko ?
Uzeo sam oba dva ulja....

S kojim uljem i na koji način trimer razraditi ?
Jača mješavina - obična mješavina, ler - lagani rad na pola gasa ?
Lp, ja sam svoj 335rx razrađivao sa xp uljem. Prvi rezervar goriva je odradio na mjestu u leru bez nekog opterećenja. Mješavina je bila 2%, onako po mjeri na posudi za ulje i to je to.
 

nesa07

Član
Tu od
6 Lip 2012
Poruka
67
Kada sam kupio 535RXT dobio sam nešto više od pola rezervoara sa jačom mešavinom 3%.
Uputi su bili, motor da radi na leru na prazno bez opterećenja sa povremenim dodavanjem gasa dok ne potroši taj rezervoar.
Nakon toga, naredna 3 rezervoara trošio sam sa 60-70% snage bez dugotrajnog opterećenja i punog gasa po 15-20 minuta pa pauza.
Neko vreme na motoru je mastilo na dosta mesta, radi se o fabričkoj masnoći kojoj treba vereme da pregori.
Koristim XP sintetiku, nisam imao mogućnost nabavke LS+, izbor je bio XP ili HP.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Napravio sam mješavinu s XP uljem, stavio sam malo ulja iznad mjerice ! Sad je mješavina neznatno iznad 2%, jedan rezervar je odradio na leru pošto je bilo hladno vani. Drugi rezervar je odradio na pola gasa u niskoj travi čisto da radi.

Još ga neću opterećivati do kraja 2, 3 rezervara, a onda kreće prava akcija !
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Ovo s lergasom je nepotrebna bedastoća. Za početak složiš oko 2,5% i radiš normalno s 1/2...2/3 gasa, pa malo pustiš gas na 10-tak sekundi!da se i ti malo odmoriš, i tak nastaviš dalje. Povremeno gas stisneš do kraja na par sekundi, iako na tom trimeru za to je rijetka potreba.
Prije nego se isprazni spremnik, ostaviš motor da oko minutu radi u ledu da se ohladi. Dok ga natočiš odmori se malo, jer to treba više tebi nego stroju.
Nema potrebe za (preskupim) XP uljem. Rekel bi da je primjerenije motornim pilama, koje često rade s punom snagom. LS+ je jako dobro ulje i mi ga koristimo i za pile i za trimer.
 

josipjug

Član
Tu od
8 Stu 2016
Poruka
43
pozdrav,
I ja kupio 535 rxt u ponedjeljak, i dobio sam drugačije upute nego nesa,
2 % mješavina, mogu odmah u košnju bez uhodavanja, pošto su to novi x torg motori pa nema potrebe uhodavati, i pun gas, jer se tako hlade dvotaktni motori, u trgovini mi usipao tank goriva, ulje LS+, isprobao i naštelovao ler gas. Jučer potrošio 2 rezervara, zasad ok.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Jedva čekam da ga isprobam u punoj snazi. Koju debljinu flaksa koristiti za ovaj stroj ?

Koji promjer pile uzeti za 545 ?

U usporedbi s FS450 ima puno bolje naramenice, i glavu s ležajem na središnjem dijelu. Ostalo ću vidjeti tokom korištenja pa ću pisati.

Uzeo bi FS460 ali me odbilo to što su nudili mali popust. A i neke druge stvari ...
 

zoommode

Novi član
Tu od
6 Stu 2017
Poruka
9
Probao na 545 2.7 okrugli, 3.0 okrugli i kvadratni, raznih proizvođača. Kvadratni 3.0(duoline ili tick nisam siguran) najmanje se troši i najbolje reže u visokoj travi. Doduše ako se i stisne gas ovaj 2.7 se topi u glavi. Do sad sam koristio xp mislim da cu od sad ls+.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Koliko dugo imaš 545 i koliko si dugo koristio XP ulje ?

Neću baš jako kositi s njime pa mi to ne predstavlja neku razliku u cijeni ulja ...

Znači barem 3.0, ne trebam neku veliku travu kositi jer ću većinu malčirati. Ovo služi za održavanje trave cca do 30 cm...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Za meku i gustu travu prikladniji je tanji flaks. Probaj i 2.7mm flaks. Motoru bu lakše, a i manja bu potrošnja goriva.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Po meni je bolje uzet neki model s boljim antivibracijskim sustavom.
FS350 je puno bolji izbor.

Imam kod kuće FS450, FS350, FS100 i velika je razlika u vibracijama, FS100 užasno vibrira.
Čak FS350 i FS450 imaju manje vibracija od husqvarne 545 RX.
Ali husqvarna ima bolje naramenice....
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Imam ja fs 250 i odlična je kupio sam ju prije 2 godine novu ( našao na njuškalu) . Jaka i nije preteška mogu sa njom radit 4 sata i ne umori me previše a vibracije se osjete najviše od flaksa tj. dolje od glave ili noža ali to je na svakom trimeru koji nema AV u više točki.
 
Na vrh