• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Ja sam ranije više puta pisao o njoj, imam ju i odlična je. Jedino u travi visokoj preko 1 metar kad se kosi s flaksom, ne mozes bas ici brzinom kojom bi htio, nema toliku snagu. Nož i cikular rade na pola gasa sta god radio..
 

sanjar

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2015
Poruka
132
Ja imam 545 rx i laksom ne kosim veću travu od 30 cm, ako je veća odmah stavim nož. Razlika u potrošnji je osjetna, a kosim na manjem gasu. Ulje koristim HP i ponekada uspem rezervar XP ulja posto je skupo, LS kod mene nema ni kupiti.
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Pozdrav.
Imam trimer husqarna 335R x-serije oko 5 godina. Za sada nemam sa njime nikakvih problema.
Ja sa tim trimerom kosim travu da maximum 20cm sa flaksom a ako ja trava veća sa nožem i to kraj zidova gdje kosilica ne može da pokosi i jako malim površinama gdje je kamenje. Nožem radim i ako je negdje trnje i slično.
Sve što pokosim sa njime je otprilike 300 m2 a sve drugo odradim sa kosilicom.
Moje je pitanje koliko Vi površine odradite sa svojim trimerom i koje poslove.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
969
Ja se dvoumim izmedju husqvarne 535 i stihl fs 250..
Imam i i ponudi fs 350.
Povrsina je 1h a samo se moze kositi trimerom jer je brdo i posadjene su vocke
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Ma oprostite, oćete reći 100m x 100m = 10000 m2.
Pa to je 10 dana košnje :rolleyes:. Ajme meni.
 

sanjar

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2015
Poruka
132
Ja nemam takvo ništa kositi većinom su to neki manji voćnjaci i ostalo kosidba oko parcela tj. ,,međa''. a ukupna potrošnja je oko 50 litara benzina godišnje. Što se tiče snage od tih 50 l možda potroši oko 5 l na ful gasu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Moj 335Rx je iz 2007.
Kosi 150metri samo grabe + dva dvorišta...nekoliko put godišnje. T45 glava se skoro do kraja poderana, mijenja sam onaj plavi nos na njoj i bezbroj ušica za flaks...
Neću reći da je lošija ili bolja od FS350, već da je kilu i pol lakša i ima bolje naramenice. Meni je to bilo važnije.
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
ZJ, pretekao si me, zapravo gledao sam koji se modeli sad proizvode pa sam prema tehničkim karakteristikama uočio da su to isti modeli.
Vjerojatno ima nekih sitnih promjena (nebitnih). Nov model i nova cijena.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Ima...na lošije.
Moj 335 ima, recimo, limiter gasa, a 535 toga nema...itd.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
2,2ks nije uopće slabo. Pogotovo jer motor ima momenta na nižoj brzini vrtnje, pa ga ne treba tjerati u okretaje.
Ak misliš da bu slab, gledaj 545Rx.
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
2,2ks nije uopće slabo. Pogotovo jer motor ima momenta na nižoj brzini vrtnje, pa ga ne treba tjerati u okretaje.
Ak misliš da bu slab, gledaj 545Rx.
Dali ste imali kojih kvarova osim potrošnih elemenata?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Raspal se filter zraka (spužva), pa sam moral kupiti novoga i pukla mi je karika za koju se kvače naramenice. To su je bili jedini kvarovi (za sad).
Nikad na servisu od dan kupnje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh