• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

josipjug

Član
Tu od
8 Stu 2016
Poruka
43
i meni je ispočetka sporije kosio, ona mi je majstor poštelovo ta 2 šarafa i sad je nezaustavljiv, pa sam i ja sam slijedio taj primjer i podesio 535 da mi radi i ima življi zvuk motora kao fs 100
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
579
Pozdrav forumaši

Kupio bih kosilicu u kategoriji "trimer na kotačima".
Ovako nešto:
https://ivrt.hr/vrtni-strojevi/kosil...-lc3-dp56.html
ili ovo
https://www.permoto.hr/shop/gurajuca...eravne-terene/

to su jedine dvije koje sam uopće našao da se prodaju kod nas.
Ima li netko iskustva s takvim tipom?

Kakva je marka Club cadet?
Piše da je njihov motor, a to mi malo znači. Nebi htio kupiti nešto za što neće bit djelova za 3-5godina.

Gledam takav tip kosilice jer bi s time kosio maslinik i voćnjak, teren je generalno ravan (osim kanala) ali ima kamenja, ostataka grana i slično, pa je to definitivno zgodnije nego obična roto kosilica. A površina je prevelika za trimer.
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Po meni je ta stvar onako malo,da ne kazem,poglupo zamisljena!Mislim da se ne moze porediti sa trimerom na ramenima..Ja bi za te pare uzeo pravi trimer i udri!Ako nista svestraniji je!
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
579
Trimer već imam.
Ima ovo nekih prednosti:
1) ne nosiš na leđima, manje umara.
otac ima skoro 70god, i ovo mu je definitivno bolje. Također i meni je draže gurati a ne nositi na leđima.
2) 4t motor, manje troši nego 2t.
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Pa ti si rijesio kupiti....sretno!Ne znam,ja sam samo iznio svoje misljenje!To je sprava za ravnog terena,fine socne trave...ne smoje zamialiti sta biva kas pod tim brojem obrtaja silk zapetlja u nesto tvrdje...
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Pa ti si rijesio kupiti....sretno!Ne znam,ja sam samo iznio svoje misljenje!To je sprava za ravnog terena,fine socne trave...ne smoje zamialiti sta biva kas pod tim brojem obrtaja silk zapetlja u nesto tvrdje...
Ostataka grana.....
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Mi je imamo na poslu i mogu ti reći da je solidna stvarčica
Radio sam samo jednom sa njom,tako da namam baš nako iskustvo ali stvari stoje nako ovako
Može radit u dosta velikoj travi s obzirom da je jaki motor,na njega ide sik 4 mm i više i mora biti kvalitetan inače nestane u trenu,dosta pršti trava oko njega,ispred ima pleksiglas kao zaštitu kad se on zaprlja malo je nepregledna pa na vidiš šta kosiš nego ideš odokativno
OBAVEZNO uzmi sa pogonom ako ima
U odnosu na trimer je puno jača i manje u umara,a ostale prednosti trimera znate i sami
 

zvrk

Novi član
Tu od
22 Sij 2019
Poruka
8
Za razliku od svih ostalih, Honda ugrađuje u svoje trimere isključivo vlastite 4-takne OHC motore. Poštovano društvo, kakvo je vaše mišljenje o toj vrsti motora u usporedbi sa klasičnim 2-taktnim strojevima. Imaju li kakvih prednosti, osim kaj ne treba mućkati gorivo sa uljem. Vrijedi li čemu ovaj model:
Honda benzinska kosa UMK 435E2 LEET
Radi se o trimeru sa 1kW, odnono 1,34Ks, a namjena bi mu kod mene bila održavanje dvjestotinjak kvadrata trave između vrta i asvaltne ulice. Adekvatan?
 

Ćira

Novi član
Tu od
18 Svi 2019
Poruka
9
Ne mogu odlučiti već mesec dana koju kupiti.Osim podataka sa službenih sajtova,zna li ko šta više o ovim motornim kesama,posebno o husqvarna 541rs?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
H541RS...rekel bi da je to stari, provjereni stroj 143R-II u novom pakiranju (s novom oznakom), malo smanjene potrošnje i dignute snage.
 

Ćira

Novi član
Tu od
18 Svi 2019
Poruka
9
Znači H541rs nema X-torq motor.Gde se proizvodi,i uzeti H541 rs ili Stihl 235.
Stihl ima moderniji filter za vazduh,za ostalo veze nemam.Može li neki savet od stručnijih lica
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
H541 ima jači i veći motor, veću potrošnju goriva, no dobije se nož i glava za flaks.
Stihl FS235 ima strato motor, niže potrošnje goriva, manje zapremine i malo manje snage, a dobije se ili glava ili nož.
Moj je izbor Husqvarna, i nemam ni jedan Stihlov stroj (nisam im fan), no sigurno ni taj FS235 nije loš izbor.
Odluka je tvoja: cijena, blizina trgovca/servisa...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
ZJ, ništ se ne dobije, sve se to plati samo se upakira u cijenu kao poklon kod jednog i drugog pa ko kog bolje nadmudri.
Moje osobno mišljenje je da je sve to isti k upakiran u drugu ambalažu, obje marke. Vitalni dijelovi su ionak iz istog kalupa ispali.

Isto tak mi nije jasno zakaj je blizina servisa ključan čimbenik u odabiru kose? Ako baš korisnik nezna sam zamjeniti svječicu ili membrane uvjek u selu ima bar jedan koji zna (i pet koji znaju objasniti kak treba) zamjeniti.
Ostalo ionak kad se pokvari.....

 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
...Isto tak mi nije jasno zakaj je blizina servisa ključan čimbenik u odabiru kose? ...
Zbog toga da ne moraš u drugi grad po dio za glavu, štitnik ili filter zraka, npr.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Neznam kak ti, ali ja imam neku igračku več desetak let i do sad nisam ništ od navedenog na njemu mjenjal. Ruku na srce nije bog zna kaj ni delal ali ovo prolječe je dobil membrane po drugi put.
Kad na kartu zabodem šestar, u krugu 5 kilometara imam 5 dučana u kojima mogu kupiti sve svaki dan (osim nedelje) od 7 do 19. Vjerujem da je tak i u ostatku Hrvatske, možda nije baš 5 km. ali u bližoj okolici ima dučana barem nekoliko, a ko drži za jedno drži za sve.
Specijalizirani dučani za jednu marku su odavno propali i svi drže sve kaj ide za večinu. Za one egzotične je malo frka.
A tu je za one koji vole i internet trgovina pa ti sve u par dana dojde na kučnu adresu.....

Ti dijelovi koje si navel ne odu iznenada i svak od nas zna kaj bi mu trebalo za sezonu pa se valjda za nju i pripreme. Kak i za košnju, Ni vrag da se pripremiš, obučeš, kreneš kositi pa kad potrošiš flaks ideš u dučan (udaljen nekoliko kilometara) po njega.

Kad si ti kupoval traktor zakaj nisi uzel UTB ili MTZ a imal si u blizini trgovca i servis?
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Ni vrag da se pripremiš, obučeš, kreneš kositi pa kad potrošiš flaks ideš u dučan (udaljen nekoliko kilometara) po njega.
A ne ne, kad se spremiš kositi i obučeš onda se tek ide po gorivo 10km a nakon toga po flaks drugih 10km.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Jel se neko možda igrao sa onom frezom koja se montira na trimer?
 

Ante2

Član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
161
Pitao sam ja za svoj Fs 350 pa su rekli da njega nemoze pa nedavno kupio od honde malu frezicu FG201 i odlicno radi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh