• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

Beli fs350

Novi član
Tu od
31 Svi 2020
Poruka
4
Pozdrav za članove. Koristim FS 350 i zadovoljan sam njime. Imam problem sa slikom. Koristio sam silk debljine .2,4 i 2,7 i često mi se dešava da pukne (pazio kako ga namotavam). Kad otvorim glavu (stilova org.) primjetio da se silk grijao na odredjenim mjestima. Sad sam stavio silk 3mm i nakon kraćeg korištenja nije mi pucao. Da li je normalno da se glava zagrijava do te mjere da silk pukne? Redovno podmazujem glavu (može li se pretjerati sa tim?)
Ima li neko sličnih problema ili eventualnih riješenja? IMG_20190704_133046.jpg
 

nesa07

Član
Tu od
6 Lip 2012
Poruka
67
@Beli fs350
Može da bude i loš silk ili ga vrtiš stalno visoke obrtaje.
2,4 je tanka za tu snagu, 2,7 ako se malo povede računa traje a sa 3,0 možeš da biješ koliko hoćeš teško puca. Ovo su moja iskustva sa H535RXT ista snaga je u pitanju.
Četvrtasta malo brže troši same ušice.
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Ja koristim 2.7 okrugli crveni Stihl sa njihovom glavom i Oregon,nikad mi se to nije desilo,pa cak ni prije na kineskim i Villager glavama....znas koja temperatura treba da tako topi relativno tvrdu plastiku🙄Da ti ne prenosi toplotu sa getribe na glavu,odnosno da li redovno podmazujes😃Moj 350 zna biti vrel ko lava,al to mi se jos nije desilo!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
To se rastapa radi vibracija i trenja.
Očito je taj flaks loš i loše namotan.
Potopi ga u vodu na bar 24h prije upotrebe.
 

Beli fs350

Novi član
Tu od
31 Svi 2020
Poruka
4
To mi se dešavalo čak i kad ga držim u vodi dan prije upotrebe. Moguće je da je do slika. Ovaj trenutno koristim. IMG_20200528_111046.jpg
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Nema efekat,nikakav,to drzanje flaksa u vodi.....ni teoretski,a ni prakticno....moje misljenje
 

Beli fs350

Novi član
Tu od
31 Svi 2020
Poruka
4
U stilovom priručniku savjetuju držanje u vodi prije upotrebe, mada ni meni nije baš jasno...

Ima li neko iskustava sa stilovom glavom koja automatski izbacuje silk?
 

nesa07

Član
Tu od
6 Lip 2012
Poruka
67
Kada stavim četvrtasti 2,7 sthil-ov koji je dosta krut u vodi na 24h, prilično omekša.
Svako može da se desi, evo kako izgleda.
 

tv830.mk

Član
Tu od
16 Tra 2012
Poruka
43
Pozdrav svima ljudi hocu pomoc od vas oko odabiru trimera dilema stihl 450 ili husqvarne 555rxt i husqvarna 553 rs ili neki drugi model radim vocnak 5000 m2 i 3 placa po 1000m2 i oko kuce sta ima mometalno imam Apinu ali je slab za moje poslove
Pozdrav i hvala unaptred
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
555Rx je najjača, FS450 ima najmanje vibracije, 553Rs je najjeftinija, najslabija i ima najveće vibracije.

To kaj si napisal su tri po svemu različita stroja.
Da si umjesto 555Rx navel 545Rx, onda bi strojevi bili usporedivi barem po snazi.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
tv830.mk,
nije li to malo prevelika površina za trimer. Ja bi za to kupil neku kosilicu. Rotacijsku šišalicu ako hoćeš češće kositi i da ljepše izgleda ili strižnu za 2 - 3 košnje godišnje.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ovo je jako lijepi i vjerojatno dobar stroj za manje površine u ravnici. Za veće nagibe treba dvotaktna s čim većim pogonskim kotačima.
 
Na vrh