• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

DADO78

Član
Tu od
25 Tra 2020
Poruka
39
Primiš za gljivu postaviš glavu na stol i stisneš gljivu prema dolje i zakreneš u lijevo za par stupnjeva i osjetit ćeš promjenu to jest gljiva će se klimat i samo je pažljivo isčupaš mrdajući je po potrebi jer ona ima zube iznutra. 1600600062505-1535832814.jpg
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
I jel mogu tu oprugu onda nekak naspanat unutra ili ? Bas cu pokusat kasnije pa javim kaj sam napravil. 😁
 

DADO78

Član
Tu od
25 Tra 2020
Poruka
39
najbolje potraži takvog promjera oprugu malo dužu i tvrđu jer je ova premakana pa puno otpušta. Inače meni je ova glava viška nova samo isprobana a samo stoji.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Malo tvrđu možda, ali dulju nikak jer bude ovaj metalni dio ispadal.
Zanimljivo, derem već drugu glavu T45 i nikad nije preskakala...?
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Evo ovak izgleda glava, pokusavam ovu gljivu plavu skinut vec pol sata. Vrtim na sve strane al nikako skinut. Bojim se da je mozda ipak drugacija i da se nemoze skinut 😅
 

Prilozi

  • received_352370152579065.jpeg
    received_352370152579065.jpeg
    18 KB · Pregleda: 19

DADO78

Član
Tu od
25 Tra 2020
Poruka
39
Ma samo ti nju muški primi i ići će. Samo je čupaj ko zubarka zub pa ćeš skužit.
 
Posljednje uređivanje:

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Mozda se od topline vec malo otopila pa se stisnula uz feder pa nece van 😀. To mi je nekako jedino logicki jel vucem svom snagom i nejde, a takve sam volje da upotrijebim pajser hahah
 

DADO78

Član
Tu od
25 Tra 2020
Poruka
39
Ma isčupaj je ako treba traktorom a ima za kupit nova gljiva orginal nekih dvadesetak kuna. Kod HUSQWARNE je dobro to što možeš kupit svaki dio za glavu posebno.
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Jesam ju hahah. Hvala na pomoci kolega, da me nisi tolko nagovaral vec bi odustal. Sad cu vidit dal promijenit taj feder il ovaj malo razvuc. 🤗
 

Prilozi

  • 20200920_191156.jpg
    20200920_191156.jpg
    46.3 KB · Pregleda: 26

DADO78

Član
Tu od
25 Tra 2020
Poruka
39
Aaa vidi alataaa koliko si ga uprego a trebala bi ići rukom. Dobro pregledaj sad kad je rastavljeno da skužiš kako ćeš vratiti. Nije komplicirano.
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Ma to je radni stol pa je tu vjeciti nered, samo sam malo trknuo sa dlijetom za drvo hahhaha. Sada sam vec uigran 2 puta sam raskopal i slozil 😁
 

DADO78

Član
Tu od
25 Tra 2020
Poruka
39
Ma sad sam se sjetio da i ja na trimeru imam glavu T35 i da isto moram malo sa šarafcigerom povuć od ispod gljivu prema gore a na ovom T45X modelu siđe golom rukom.
 

nesa07

Član
Tu od
6 Lip 2012
Poruka
67
DADO78
Kada sam uzimao trimer u startu sam zamenio T35 i doplataio za T45X i nakon nekih možda dva meseca je počela struna da se troši više nego uobičajeno. Otišao da reklamiram, šta su uradili ne znam, da li su istegli oprugu zamenili za drugu ili što rekoh štelovali ne znam, znam samo da više ne mogu da razdvojim onaj metalni deo od kućišta a i ne treba mi jer sve radi kako treba evo pa 4 god.
Koliko sam razumeo, Husq., ima delove samo za trimi glave sa "X" prefiksom?
ZJ@
mislio sam da više kosiš, otprilike koliko i ja samo što godišnje ne kosim više od tri puta.
Videću kako će mene da služi, desilo mi se da sam uspeo da kosim jedno pola sata sa otvorenim rezervoarom, u jednom trenutku osetio miris benzina ali nisam pridavao pažnje, kada sam video bilo je kasno. Bilo je par trunki unutra ono što sam video, isipao gorivo i procedio, videću kako bude dalje slušala.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Ne znam, možda je i više. samo je nekih 150 m grabe uz cestu + dva dvorišta ...
 

DADO78

Član
Tu od
25 Tra 2020
Poruka
39
Kada sam uzimao trimer u startu sam zamenio T35 i doplataio za T45X i nakon nekih možda dva meseca je počela struna da se troši više nego uobičajeno. Otišao da reklamiram, šta su uradili ne znam, da li su istegli oprugu zamenili za drugu ili što rekoh štelovali ne znam, znam samo da više ne mogu da razdvojim onaj metalni deo od kućišta a i ne treba mi jer sve radi kako treba evo pa 4 god.
Koliko sam razumeo, Husq., ima delove samo za trimi glave sa "X" prefiksom?
Koliko ja znam Husqvarna ima dijelove za sve glave i obične i X verzije samo dođeš u servis i kažeš šta ti treba, ako nemaju na skladištu u servisu naruče ti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Pozdrav!
Može li mi netko pojasniti štelovanje karburatora na mome Oleo macu 740? U uputama ovak piše za šarafe L i H
L=1+1/8+-1/8 - H=1+-1/8
Pretpostavljam da se radi o okretima šarafa, ali nazalost nije dobro objašnjeno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Da, to su ti zaokreti vijaka.
Vijke potpuno stegneš (lagano s osjećajem), te ih otpustiš za 1 okret i 45 stupnjeva.
Fino namještanje je u 45 stupnjeva lijevo-desno od početnog položaja (znači unutar 1-1,5 okretaja vijaka).
 

Najnoviji postovi

Na vrh