• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trošarina

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Da li se trošarina obračunava na netto ili brutto cijenu vozila ili stroja da li neko zna???
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,576
Koliko znam, nabavna cijena+carina je osnovica za trošarinu (ako je u %), ako trošarina nije fiksni iznos. Na ukupno dobiveni iznos ide još i PDV.
Trošarine idu po klasama vozila.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Nabavna cijena je sa porezom. ali ja ga dobim natrag i onda na to valjda ide trošarina. Carine nema koliko znam
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,576
toma84 kaže:
Nabavna cijena je sa porezom. ali ja ga dobim natrag i onda na to valjda ide trošarina. Carine nema koliko znam
Nabavna cijena ti je netto cijena poslije UCD-a. Na to ide carina (ok, 0%). Ta cijena ti je osnovica za trošarinu, ako je ista postotak. na dobibeni iznos (dakle, brutto cijena) se dodaje PDV, koji svakako moraš platiti. Ako ga poslije vratiš, još i bolje. To ti je da znaš koliko novaca trebaš skupiti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,576
toma84 kaže:
Aha kužim, UCD je??? Neka carinska deklaracija?
Uvozna Carinska Deklaracija.
 

Najnoviji postovi

Na vrh