• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Troskovi registracije traktora

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Neznam još točno za cijenu homologacije ali negdje oko 100eura... Sada mi ta kabina prestavlja problem i moram uraditi struju, pa bude tip sa tehničkog došao doma da poslika traktor. Ja sam isto mislio sa uštancam taj broj na kabinu ili da ga zaljepim od neke druge kabine(susjedove), a imam i IMT plug sa pločicom samo nebi htio da kada ga budu oni ukucavali u kompjuter da im izbaci da je to plug!

A da idem atestirati kabinu mi treba neki elaborat i neka firma sa pečatom koja je to uradila ili se varam??

I još pitanjce: Da li mogu namontirati na njega boćnu kosu ako imam kabinu?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Možeš. Treba preraditi desni nosač kabine i možda izrezati pod...
No, veći je problem to kaj trebaš najti kosu za Štore 504, pa ju pripasivati, jer i kosa od Universala ne paše, radi kutije i kardana prednjeg pogona.
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
A šta se nebi moglo od obićne kose za štoreta napraviti za moj traktor. Mislim da se komplet pogonska osovina kose pomakne u desno koliko zahtjeva kutija za prednju vuču. Da li na štore 402/502 ta osovina ide točno ispod kardana ili ko na Imt-u malo u desno??

Ako ćeš možeš me prebaciti u temu Štore da ne kvarimo ovu:drink:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Nemere.
Pogonska kutija i kardan na Štoreu i tom Fiatu idu ispod motora. Sagni se i pogledaj.
Osovina kose mora biti s desne strane. Pogledaj u mojoj temi, jer tam imaš nekoliko slika.
E sad, taj Fiat ima dulji getribu, ali kraći poklopac kardana, pa bi trebalo usporediti duljine postolja kose za Univesala i Štorea.
Za Universal 445 postoji samo jedan tip postolja kose, koji dolazi po sredini traktora, baš kak i na Štoreu bez prednjeg pogona. Neznam jesu li postolja ista, ali nosači sigurno nisu.
Ja ti mogu izmjeriti na dva tipa kose: za Štore 402 i moju od Š504, no neznam nikoga ovdje u kraju tko ima kosu na Universalu. To bi se moralo dati pripasati, samo računaj s preradama svih nosača. Ima posla, ali nije nemoguće.

Ak se odlučiš na taj zahvat, javi se na PP.
Još nekaj: ak tražiš kosu, nemoj kupiti za Š404, već isključivo za Š504, radi bolje riješenog postolja.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Nedugo sam bil na Tehničkom i registraciji traktora. Ustvari, nebitno je čega. No, već se godinama pitam - Tko bi mi mogao objasniti neke stavke na Računu, kao recimo :
1. 10080 Poslovi koji prethode registraciji i produljenju valjanosti PD - Koji su to poslovi ??
2. 10081 Naplata propisanih obaveza - 1 usluga - Koje su to Propisane obaveza ??
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,531
E Žac ja se svaki put prepirem sa blagajnicama na tehničkomupravo radi tih stavki ala lupanje štambilja u prometnu i slično ala 6 kuniča i još par takovih gluposti
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
A kaj bi da ovaj mjesec imate 3 registracije (jedna riješena ).:(whew):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Nedugo sam bil na Tehničkom i registraciji traktora. Ustvari, nebitno je čega. No, već se godinama pitam - Tko bi mi mogao objasniti neke stavke na Računu, kao recimo :
1. 10080 Poslovi koji prethode registraciji i produljenju valjanosti PD - Koji su to poslovi ??
2. 10081 Naplata propisanih obaveza - 1 usluga - Koje su to Propisane obaveza ??
Prvo je usluga tipkanja, a drugo usluga gledanja tete koja tipka:(giggle):.... Sve to možeš izbječi, tj proči malkice jeftinije ali moraš još na pet adresa pa gubiš vrijeme.


A kaj bi da ovaj mjesec imate 3 registracije (jedna riješena ).:(whew):
Ih, da su meni tri mjesečno, koliko bi to penez zaradilo kroz godinu :icon_keel:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
A da ..... Bap i nije bila tak lijepa da bi plačal pogled :(mm):
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,531
Ih, da su meni tri mjesečno, koliko bi to penez zaradilo kroz godinu :icon_keel:[/QUOTE]

E onda nebi imal 107 i pol kilograma več bi bil šlank dečko kak i moja malenkost:wink::(giggle):
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Ne znam je li tema bas pogođena, ali troškovi su ..

Gledao sam jedan traktor, kaze da nema papire, da ide na izjavu. Koja je procedura da prevedem traktor i registriram?

Kako provjeriti jel pod nekim teretom, ukraden ili slicno?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Neka ga vlasnik rega pa onda kupi.Provjera ide u policiji,ako je ikad bio regan ne može na izjavu.Također treba provjeriti da li se traktor potražuje odnosno da je prijavljena krađa.Ma najbolje ga kupiti reganog i dobro provjeriti brojeve prije kupnje.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Sve se da riješiti na adekvatan način, ali premalo je podataka o tom traktoru Marko 355.
Kak kolega veli, saznaj prvo jeli ikda regan i gdje !? Kod nas ili vani !? Ako je regan, da li je odjavljen, da li je stvarni vlasnik živ itd itd. Imao sam slučaj sa svojim pa ponešto i znam oko toga.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ako imaš vezu u policiji onda možeš odmah riješit sa izjavom i svjedocima. Ja sam kupio traktor koji nikada nije bio registriran, treći sam vlasnik ( prvi vlasnik je bio pokojan, udovica prodala traktor), sve kupoprodajne ugovore od prvog vlasnika, original servisnu knjižicu od traktora sa štambiljom i datumom kupovine u tvornici. Imao sam velike probleme, frajer na policiji me uništio. Prvo me slao na sud da mu dostavim rješenje o nasljeđivanju pokojnika da vidi jel tamo naveden traktor u ostavini, nije bio. Onda sam morao nać udovicu i pošto je nepokretna vozit javnog bilježnika kod nje da da izjavu da su oni kupili traktor i da su ga te i te godine prodali osobi xy. Tada sam pisao tu famoznu izjavu sa svjedocima, na kraju još nešto nije štimalo na tehničkom pa sam opet morao na MUP.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Moj slučaj je sličan, ali ni približno tako kompliciran. Moj traktor je glasio na pokojnog vlasnika. Nije bio proveden kroz ostavinu pa je njegov sin pokrenuo postupak Naknadno pronađene imovine kod Javnog i ostalo je bilo sve regulatno. Hele. to si mogao samo sa svjedocima i izjavama riješiti pošto traktor nikada nije bio regan. Sve ovo ostalo je bilo nepotrebno.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Ako bi se dogovorili da on registrira traktor, koliko kosta prijepis otprilike? Jel ide isto kao za auto, ili kako?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
E to ne znam .... Ne znam koliki su ti troškovi !? Vjerojatno ovisi o traktoru !? Na to će ti netko drugi odgovoriti.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Samo kod bilježnika napravit kupoprodajni ugovor. Nema nikakvog poreza na traktor kao što je slučaj sa autom.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Da, to u MUP-u radiš

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh