• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

troškovi u uzgoju svinja

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
kako se ti možeš borit sa cjenama čistog buta od 22 kn u robnim centrima.da hraniš svinje sa vodom došlo bi te skuplje:roll: Ja sam jučer prodo odojke po 12 kn, poslje sam išo računat koliko sam izgubio pa sam došo do računice 5 kn po kili gubitka, ljepo pomnoži 25kg x 5 kn pa dobiješ gubitak 125 kn po komadu x 50 krmača to je minimum 16 kom prasiča po krmači godišnje tako dolazim do brojke od 800 kom prasiča x 25 kg =20 ooo kg x 5 kn gubitka po kili ispada da ču izgubit ove god samo 100 000 kuna ništa više, ne računajuči svoj rad. idem si zavezat kamen i bacit se u dravu:madmana:
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Abrkili,nisam mislil doslovno da zememo vile i na Zagreb,mada ni to loša ideja nebi bila.Dobro veli cizmesinkin,nemožeš konkurirat tim cijenama.A budimo iskreni,ljudi u Zg npr. ne pitaju od kud je meso,a oni koji i pitaju,nemaju novaca da kupe od nas,jer nemožemo konkurirati ovom škartu kaj se uvozi.Opet bi trebale se osnovati zadruge koje bi djelovale od same krmače pa do finalnog proizvoda,a to je kod nas skoro pa neizvedivo iz više razloga.Kao prvo,ljudska nesloga,a kao drugo,država nam neda,jer njima nije u interesu da hrvatski seljak nudi ljude proizvodima,nego je on svojoj državi prijetnja!Zvuči paradoksalno,al tak je.Zakaj bi ti dozvolil da neko prodaje svoje,a ti nemaš koristi od toga.Pa bolje je da ti zaslužiš na uvozu mesa koje do potrošača prolazi kroz desetak fiktivnih tvrtki i na temelju toga se pere lova.U ovoj državi je pljačka legalizirana za one koji su našli način!A kak sam i rekel,hrvatski seljak je prijetnja ovoj vladi.Zakaj poticaja nema?Sigurno im je u koristi da zadrže poljoprivrednike.Zakaj se Dukat,Vindija i ostali ne bune kad proizvođači mlijeka vele da budu obustavili isporuku?Zato jer imaju već osiguran uvoz i ko zna koliko se več uvozi.Da ova vlada želi spasiti Hrvatsku,uvoz bi zabranila skoro u svim segmentima gospodarstva i dala hrvatskim seljacima i građanima da proizvode.Tako je bilo u bivšoj državi,ko se malo sjeća povijesti zna o čemu pričam.
 

KAMIKAZA

Novi član
Tu od
5 Pro 2010
Poruka
24
Iz vlastitog iskustva mogu reći da ovako nebude išlo daleko. Prije nekih 7-8 godina imao sam po 40-50 tovljenika od 100-120 kg i nisam ih mogao prodati nikome a posjedujem svu mehanizaciju za obradu i žetvu. Kad bi došao neko da kupi kada mu spomeneš da ide preko računa svi bježe. Zaposlio sam se u privatnoj firmi i sada imam svinja samo za svoje potrebe i dve vijetnamske svinje za ukras. Kada stavim sve na papir koliko košta proizvodnja ispada da nemogu pokriti niti ono što sam uložio a imam svoju zemlju i svu mehanizaciju.
Dok ne dođu bolja vremena mislim da će tako i ostati jer nemožemo konkurirati cijenom velikim prozvođačima i uvozu.
 

lola

Član
Tu od
16 Pro 2010
Poruka
82
kako se ti možeš borit sa cjenama čistog buta od 22 kn u robnim centrima.da hraniš svinje sa vodom došlo bi te skuplje:roll: Ja sam jučer prodo odojke po 12 kn, poslje sam išo računat koliko sam izgubio pa sam došo do računice 5 kn po kili gubitka, ljepo pomnoži 25kg x 5 kn pa dobiješ gubitak 125 kn po komadu x 50 krmača to je minimum 16 kom prasiča po krmači godišnje tako dolazim do brojke od 800 kom prasiča x 25 kg =20 ooo kg x 5 kn gubitka po kili ispada da ču izgubit ove god samo 100 000 kuna ništa više, ne računajuči svoj rad. idem si zavezat kamen i bacit se u dravu:madmana:

ajde molim te objasni mi kako si došao do te računice da idemo skupa
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
ajde molim te objasni mi kako si došao do te računice da idemo skupa

ljepo izračunaj si koliko ti pojede krmača za 115 dana bređosti,pa 40 dana dok ima odojke,pa 10 dana dok je ne pripustiš plus koliko ti pojedu odojci do 25 kg,pa grijanje svakog legla,struja koju potrošiš dok melješ i mješaš smjese plus ljekovi koje potrošiš, ne usluge veterinara nego samo ljekovi koje sam kupiš i cjepiš svinje.izračunaj pa mi se javi.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
odojci bi trebali bit 18kn/kg da bi bili u malenom plusu.
krmci 13kn bez obrade.
sve ispod je minus.
još ak hraniš za sebe ajd,bar znam kaj je.
eto 3 krmače i niš više nebum držal,kolko tolko mi se bude pokrilo.
mada žena veli kaj se opče više zafrkavam s time,da držim samo za nas.
a opet meni to više ko psihički odmor.
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
kolega tu si u pravu odojci te koštaju 17 kn,sve ispod je gubitak i to ako sam radiš smjesu,ako kupuješ gotov starter onda si u još lošijoj situaciji.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
i to da ti sve prođe idalno,da nepričamo ugibanju,bolestima,gubicima na težini kod odbijanja ijoš xy stvari koje se događaju.
al kaj češ nadajmo se cijeni od 25-30kn žive vage kak je bila prije 2-3g.
 

lola

Član
Tu od
16 Pro 2010
Poruka
82
ljepo izračunaj si koliko ti pojede krmača za 115 dana bređosti,pa 40 dana dok ima odojke,pa 10 dana dok je ne pripustiš plus koliko ti pojedu odojci do 25 kg,pa grijanje svakog legla,struja koju potrošiš dok melješ i mješaš smjese plus ljekovi koje potrošiš, ne usluge veterinara nego samo ljekovi koje sam kupiš i cjepiš svinje.izračunaj pa mi se javi.

evo počeo sam računati pa neznam po kojoj cijeni računaš hranu kukuruz i ječam jer ja imam iz vlastite proizvodnje .
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
a računaj koje su cijene po placu,oglasu.
kak god okreneš 1kg hrane te ispad 2kn.možda 1,6kn ak je tvoje.
jel moraš uračunan mljevenje,skladištenje,mješanje,startere i to ti dođe oko 2kn/kg.
 

lola

Član
Tu od
16 Pro 2010
Poruka
82
Mislim da nije uredu računati cijenu istu kao i na pijaci iz razloga što ja proizvodim hranu za vlastite potrebe i za to dobijam poticaj od države.(kakav takav).Treba uzeti u obzir koliko nas izađe kg ječma ili kukuruza u vlastitoj proizvodnji te onda reči da smo u gubitku.
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
ja sve žitarice kupujem.tako i računam po tržnim cjenama.jedino šta uzimam premiks na veliko po povoljnjijim cjenama, i sam radim smjesu.u svakom slučaju ti te žitarice možeš prodat po tržnim cjenama pa ih tako moraš i računat.ako ne onda si računaj amortizaciju strojeva.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Dečki,svinjogojstvo je jedna industrija.Svinje ne mogu rasti na paši,kao preživači.I zato razumijem vaše probleme.No,ako je u konzumu janjetina 50 kn,pa i kod mene je,ali svježa i mlada janjetina,a ne stare ovce iz nedođije od prije rata.
Ja bih volio probat sa fajfericama,imam prostora za pašnjake,i uz dohranu kukuruzom i bundevama te svježom lucernom,mislim da bi dobio vrlo konkurentni proizvod po povoljnoj cijeni.Ako ne računamo ulog u el.ogradu koja bi se brzo isplatila.Još ako meso pretvorim u kobasice i kulenove,šunke i čvarke,te kao takve ponudim građanima,mislim da sam debelo na dobitku.Vjerujem da bi s godinama stekao povjerenje i klijentelu koja ne bi išla po parizer i čajnu u dućan više nikad. Valjda... :weedman:
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
tu se slažem s tobom da smo mi industrija samo smo jako usitnjeni ali još možemo biti konkurenti todoriču i ostalima jer imamo kvalitetniju robu po istoj cijeni i svježu pozdrav od bjonde
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
kolega a gdje ti mislš plasirat te proizvode,legalno ne smiješ to prodavat,a nelegalno se nemožeš reklamirat.

kolega nesmiješ te proizvode legalno prodavat,samo na crno a onda ništa od reklame,pastir ti neče biti dovoljan,jer če ti divlje svinje sve potrgat i napravit darmar.

Dečki,svinjogojstvo je jedna industrija.Svinje ne mogu rasti na paši,kao preživači.I zato razumijem vaše probleme.No,ako je u konzumu janjetina 50 kn,pa i kod mene je,ali svježa i mlada janjetina,a ne stare ovce iz nedođije od prije rata.
Ja bih volio probat sa fajfericama,imam prostora za pašnjake,i uz dohranu kukuruzom i bundevama te svježom lucernom,mislim da bi dobio vrlo konkurentni proizvod po povoljnoj cijeni.Ako ne računamo ulog u el.ogradu koja bi se brzo isplatila.Još ako meso pretvorim u kobasice i kulenove,šunke i čvarke,te kao takve ponudim građanima,mislim da sam debelo na dobitku.Vjerujem da bi s godinama stekao povjerenje i klijentelu koja ne bi išla po parizer i čajnu u dućan više nikad. Valjda... :weedman:

kolega jel ti to misliš na crno prodavat,onda se ne možeš reklamirat ili če ti brzo stati inspekcija na rep,a od pastira ništa polomit če ti sve divlje svinje isprobano.
EVO VIDI ŠTA SE DOGAĐA KAD PIŠEŠ BEZVEZE.TREBAO SAM TI OBRISAT OVE POSTOVE JER TI NIJE PRVI PUT... abrkili
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
evo ovdje možemo raspravljat oko uzgoja i koliki nam je trošak.
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
slažem se da su troškovi veliki ali snalazimo se nekako i još uvijek smo tu :vragek:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
nedavno sam videl negdje kompletan troškovnik po jutru kukuruze,ali sve do detalja i još je oranje,branje računal niže.
uglavnom prinos nije pokril trošak.
tak da je ispalo 1,20kn za kg.a cijene materijala rastu dalje.
 
Na vrh