• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TV - freza popravak

A

Alen

Guest
Danas sam se zanimao sa frezom za TV traktor. Imala je puno lufta na lancu i curilo ulje na semering.

Slika008-9.jpg


Slika009-7.jpg


Slika010-5.jpg


Slika011-3.jpg


Slika012-2.jpg


Operacija uspjela.... Semering zamjenjen i produžen šaraf na španeru tako da može bolje španati. Zamjena lanca i lančanika nije bila potrebna jer su u dobrom stanju.
 
V

Vujo

Guest
nema niš bez čekiča kakav ti je to španer ? kaj nije na feder?
 
A

Alen

Guest
Nije na feder. Španer ima šaraf koji ga tiska i tako špana lanac. Možda bi bilo bolje da ima feder....
 
M

mali034

Guest
iz mog iskustva sa tom frezom zrela je za novi lanac i za novi lancanik i to ovaj koji ti je na osovini od nozeva a koliko vidim i njih trebas nove barem ove vanjske...ako ti ponovo procuri a hoce jer nisi promjenio lezajeve ili ces pa zanemari ovu primjedbu...
 
A

Alen

Guest
Još če to vozit tako par godina i hrpu love zaradit... Nemaš brige,to je sve pod kontrolom ;)
 
M

mali034

Guest
reci ti meni koliko je to love u pitanju ,recimo ja ti oko 10000 kuna dignem sa frezom u sezoni odnosno u proljece kad se basce sade....tako da po videnom ja to nebih mogao jer ja imam 115 rositku i ima 20 godina a promjenio sam 10 komplete nozeva za to vrijeme i jos puno toga ali ove godine kupujem novu...
 
A

Alen

Guest
Ja oko 7000 kn... Radim samo popodne i vikendom jer sam zaposlen i moram neke poslove i odbit... A sad če počet ovih dana... Oranje vrtova....

Mjenjao sam 5 kompleta noževa do sad i 3 puta lanac i lančanike. Teram dok ide..... A da si vidio zadnji komplet noževa.... Fiju,drugom direktnom sam mogao frezati :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
M

mali034

Guest
imam ga i ja 818 a i 826 i 830 ali najvise radim sa 826 najtezi je pa moze lakse vuc plug sa dvije brazde od 10 coli to trebas i puno si brzi i lakse se radi snjima 826 slavijin motor je zakon ali da ti netko ne podvali onaj sa 22 konja onda si u k....
 
M

mali034

Guest
vidim da su tu cest gost ja ti planiram novi traktor uzet i nabio sam njusku tu na forum ali ne nalazim prave odgovore a trazim informacije o agt ,pasquali ,ili antoniocararo a razlog je sto oni mogu malo vise tereta podici a bitno mi je zbog malcira kojeg planiram isto tako uzeti ali naravno da su traktori u velicini isto kao i tomo samo jaci po konjima i kilama...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
Remont freze TV 120

Evo od mene par slika
remonta freze stari tip TV 120.
Uglavnom radi se izmjena ležajeva, brtvenoga materijal
i noževa

Par slika oko rastavljanja:

fotografija0069.jpg


fotografija0070y.jpg


fotografija0071.jpg


fotografija0072s.jpg


fotografija0080n.jpg


fotografija0081c.jpg


fotografija0086.jpg
 
Posljednje uređivanje:

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Kolku tacno je prenosan odnos na ovakva freza, @zbalija, kada vec radis na freza jel bi mogao da proveris koliko okretai pravi kardan za jedan krug na freza??
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
Kolku tacno je prenosan odnos na ovakva freza, @zbalija, kada vec radis na freza jel bi mogao da proveris koliko okretai pravi kardan za jedan krug na freza??


sve je na prostim faktorima,
tak da ti sutra provjerim prijenosni omjer,
jer čekam dijelove...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
prijenosni odnosi freze su:
konusni zupčanik: 10 zuba
tanjurasti zupčanik: 32 zuba

Dakle redukcijski prijenos je točno 3,2:1
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
zbalija, hvala ti za ova informacija, ja sam to pitao zato sto jednom sam razmisljao o samogradnja na freza a nisam znao origigi tvornicki odnos, a ja sam to planirao sa diferencijala 4:1. Ima slike i slike po neta:


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Pozdrav i hvala:partyman:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
koju god budeš radio frezu u domaćoj izradi,
gledaj da ti radna osovina (noževi) ima oko 300-320 o/min
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
koju god budeš radio frezu u domaćoj izradi,
gledaj da ti radna osovina (noževi) ima oko 300-320 o/min

Previše.
Moj Howard je imal 4 brzine: 165, 190, 215 i 235.
Uglavnom sam radil na prvoj brzini, a ponekad je kardan bil na 540E.

Danot, ako misliš napraviti frezu, dif. ti ima idealni prijenos za to.
Radije napravi malo veće prirubnice. Traktor ti bude zahvalan, a nebuš izgubil kvalitetu frezanja.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Dif se u sve dobro uklopi:lol:, ko da su ga planirali da kad ide auto u otpada, dif da se prenameni za nekog poljoprivredni stroj:prayer:
Ovo 320 se i meni cini mnogo,negde u temu TV sam i nesto pisao o okretaima 180-250 da je idealno, ali i skoro niko nije potvrdio moje mislenje, tako da ZJ:supz:
Ne planiram sada da pravim freze, planirao sam pred da kupim motokopacica, ali za sada kopacica zadovoluje moi potrebi(ona vrti frezu sa 140 okretai u minuta), ali zanimaju me ovakvi stvari pa zato i nakupljam informacije, mozda i je napravim nekada;)
 
Na vrh