• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 400

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
Jos ima po planinama,danas se oralo:biggrin:
imag1044.jpg

imag1047.jpg

imag1048.jpg

imag1050.jpg

imag1052.jpg
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
zanima me kupnja jednog TV 419 godište 1983 sa papirima ali ima neke poteškoče. Pušta mu ulje hidravlike na hidrauličnom cilindru, i pušta mu jedna guma. Fali mu ulje u menjaču prednjem (jedva se razina vidi na mjeraču), akumulator mu je otkazao. Ima stavljen atelnator ali nema struje na zadnjem djelu traktora, nema ni lampe. Sredina ima malo lufta al to može još dugo, kadani koliko se moglo probat nemaju lufta. U motoru je ulja bilo cca 7mm iznam oznake za max, pa me prvo zanima koliko može biti to štetno za motor. Motor nisam mogao upaliti jer na špagu nisam bio uspješan. Uz njega se nudi manja prikolica kućne izrade in plug okretač. Limarija je u stanju sa godištem izrade. Koliko dođe popravak hidravičnog cilindra ?
Zanima me, koliko bi bila realna vrijednost za sve skupa. Imače to prodaje udovica, koji sve to skupa stoji, jer ona ga ne koristi, a kaže da je prije par dana bio paljen i vožen. Oni su 1 vlasnici, ima papire ali nije nikad bio registriran. Molim za savijet !
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Evo ovi dana samo vozam djubre. Izvukao sam sebi preko 15 tura i usluzno oko 20.
Tomo vrijedno slusa i radi.

Jedna slika dok se utovaralo djubre
LP

QlLqjGm.jpg
 

belscak

Član
Tu od
5 Svi 2010
Poruka
78
Imam lufta u sredini,(standarno)tv418. Ima li netko neke slike da vidim kako se to rastaviti i na što paziti.
Dali znadete nekog majstora u blizini
da mu dostavim sredinu da mi piksira i popravi to.
A mislim da ima i lufta u samom kučištu volana, ali nije puno.
To sam probao rastaviti ali nemogu skinuti volan (neide sa ničim dolje).
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Danas dovukao jednu turu drva, pa onda poslije otisao do sume i nabrao divljeg bijelog luka. Usput opalio koju sliku :icon_e_biggrin: :icon_e_biggrin:

nnzMRqu.jpg


PgrIpYY.jpg
 

belscak

Član
Tu od
5 Svi 2010
Poruka
78
Dali ima možda netko i kakve slike rastavljanja sredine tv 418 zbog uređenje zgloba.
Na što treba paziti i kako najbolje riješiti taj luft.
 

sduspara

Član
Tu od
30 Sij 2010
Poruka
118
Preveliko opterećenje, i kompresija koja "prođe" između klipa i stubline stvori pritisak.
Taj pritisak izbaci ulje koje dođe u vrh glave (ulje podmazuje klackalice ventila) a kako motor radi pri dosta velikim obrtajima pumpa "dotjera" dosta ulja gore, i onaj pritisak odozdo malo izbaci ulja.
Operi motor, i sljedeći put kad ga budeš malo bolje opteretio, nemoj se zabrinjavati, opet ćeš vidit isto.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Pozdrav!

Trebam malu pomoć, trebam dvije mjere:

Prva dužina spijke za frezu, do kud je označeno (znači od pločevine koja ide na frezu, pa do kraja cijevi):

dTgCyvM.jpg



Drugo pitanje mjera dužene prednjeg dijela sredine na seriji 400/500, +
dali netko zna promjer osovine (dijo gdje se ozubljuje) kardana koja je u sredini i broj zuba na njoj:


VTSw0ZP.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh