• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ugradnja drugog motora na Fendt farmer 2

  • Temu pokrenuo bosniahos
  • Datum prvog posta
B

bosniahos

Guest
Starost mašine nekoliko generalnih servisa i velika potrošnja ulja pa sam počea razmišljat da stavim drugu mašinu na njegova kola.Isplati li se i koju bi mašinu po vama forumaši majstori bilo pametno stavljat.Preferiram zrakom hlađenu ali nije uvijet.Traktor je star ali je izuzetno jak dosta spor ali pišem za povuč mu u toj klasi nema ravna.Molim savijet i vaša mišljenja.
 
B

bosniahos

Guest
.

Nisam napisa karakteristike motora,ovako piše 25 kw a na tabici uz motor 37 kw to se nešto muljalo zbog carina i ima 2250 okretaja.Silan mu je okretni moment ali kao što san napisa troši jako puno maziva-ulja.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Karike ti nebi bile problem , karike se mogu napraviti , mom drugaru je neki lik pravio karike za bager i zadovoljavajuće su , cijena je 25e po klipu

Oko ventila imaš više mogućnosti , mogu da se prave druge vođice sa manjom rupom a tijelo ventila da se obrusi za onoliko koliko je potrošeno
Čak i da nađeš neke druge ventile pa da se prištimaju (smanje)
Ovo dvoje ne najčešći uzrok

Može i sve da se uradi (ali je pitanje isplativosti) , znači tvoji klipovi se obruse na manju mjeru , podube se malo kanali za karike , ubace se druge hilzne u blok prema mjeri klipa i obrade
tako dobiješ mrvicu manje kubikaže ali urađen motor , uslov je da su tvoji klipovi u dobrom stanju , znači da nisu progorili ili da imaju neka veća oštećenja, ako su samo potrošeni to nije problem
 
B

bosniahos

Guest
Ovaj model ima tri klipa toliko su stubline skidane da bi trebal novi fi klipova,druge stubline se nemogu stavit jer su ove dio bloka nezamijenjiv.Novi fi bi radio i veči pritisak na radilicu,glave su svaka zase i nisu baš neke po suđenju majstora na njima najviše troši ulja.Vidal sam jednu ugradnju od tamiča u isti model i nije bilo za ništa još sporiji a trošio goriva ludilo.Ja bih ipak preko zime da da mi majstor ugradi možda iz nekog Fiata motor, ima okretaja.Na Njemačkom sam forumu pronašal da je tip ugradi od Tam-Deutz motor u ta kola stavil ograničenje na trečinu gasa i prezadovoljan za povuč i prijevoz.Možda je to malo prejaka verzija neznam kako je to sve izdržalo al vidi se da služi več 20 godina.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Tu je promjer klipa 95 ako se ne varam?
 
B

bosniahos

Guest
Napamet nebi zna.Ali toliko me več koštalo para da stvarno neznam da je isplativo u njega više ulagat.Da nebih došal na ideju ajde ovo je zadnji puta da radimo generalku na motoru.Za Fendt i to tako star su dijelovi ko suho zlato skupi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Znam ja to jako dobro.
Dalo bi se tu nekaj iskemijati da izađe malo jeftinije samo treba pripasivati sklopove, ali dalo bi se.
Pošto ti nemaš više volju, možda bolje da pripašeš drugu makinu za koju su dostupniji dijelovi.
Jel to turbomatik?
 
B

bosniahos

Guest
Nije to je prestar model tad se nije stavljalo na manje modele.Da tako sam misli da se stavi motor koji ima okretaja a to kod njega igra ulogu veliku a da su dostupni dijelovi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Šteta bi ga bilo u gvožđe, zadnji kraj mu je još uvek ko bombon, garant
 
B

bosniahos

Guest
Ma on još uvijek pali gotovo na zub a dok zahladi treba ga grijat i verglat, povuče 10 metara drva u brdo,ali iza njega nitko u auto ne ostaje živ ka ciklon b.A da vidiš dok se upali ulje u auspuha varnice da ni za Novu godinu vatromet nije bolji.Malo šale.
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Hahahah,tako mi je i samom na mom oldtimeru,kad je opterećen dimi ko lud,al ne troši ulje:lol::lol:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
zanimljivo i moj fendt kojeg sam imao, nije trosio ulje, nije se grijao, dobro plaio, a dimio ko lud pod opterecenjem
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Kod mene nije riječ o fendtu nego o fahru,prije 10g sam ga dovodio u radno stanje i nisam mogao nać djelove pa sam samo zamjenio klip i klipnjaču koji izgledaju ovako


s obzirom u kakvom je stanju ota glava,i druge dvije su u zera boljem stanju
mora dimit,prije 2g sam kupio deutz motor 55ks za 8000kn i mislio sam ga stavit ali mi nije pasao,otad mi stoji u garaži i cjelo vrijeme tražim torpeda ili deutza s nesipravnim motorom da kupim ali nikako nać nešto povoljno:madmana::madmana:
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh