• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ugradnja hidraulične pumpe na M34 (Motor od TAM-a,64 ks)

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: Ugradnja dodatne hidraulike na imt.b

Jel donator pogona pumpe viličar ??
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Re: Ugradnja dodatne hidraulike na imt.b

Štore 502

Poslano sa mog SQ-45E01B koristeći Tapatalk
 

Baraba

Novi član
Tu od
19 Lis 2015
Poruka
10
bok, zovem se Nikola, sam novi koristnik i...sam talijan.. tako da vam zamolim unaprijed da me uprostite za moj hrvatski...:icon_pray:
zivim u Rovinju i imam traktor IMT 558, sa prednjim utovarivacem, i sad bih voljo ugradit pumpu tamo gdje inace ide za servo volan..našao sam na netu u slovenij pumpa sa žubčanik
http://www.njuskalo.hr/strojevi-alati-ostalo/hidraulicna-pumpa-imt-oglas-14251694

osim da je dosta skupa je samo 16cc mislite da za prednji utovarivač je dovoljno jaka i brza? znate gdje bih mogao nabavit povoljnie?

puno hvala
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Śtore i universal imaju pumpu od 16l original ugrađenu pa utovarivač normalno radi. Mislim da za te novce nećeš naći bolje jer su zupčanik i spojka skupi a i teško ih je naći, a i pumpa ima original dosjed za na imt-a.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Pumpa na Štoreu serije 500 je veća: 24 lit/min.
Na Universalu je ista kao i na Štoreu serije 400, samo je većeg protoka (18 lit/min) jer se motor brže vrti (2400:2200 o/min).

Najbolje bi bilo pripasati pumpu od Štorea 500 serije, iako ni ova Rosijeva cijena nije loša.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Pumpa ide od štorea 500 samo što te zupčanik kompresora sa kanđom košta još 100€. Najbolje rješenje je kupiti komplet novo kod rosi- teh. Imaš novo i imaš sve spremno za ugradnju.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,656
Za početak, na početku rečenice "Veliko Slovo", na kraju rečenice "Jedna Točka" umjesto "tri", ostalo više - manje sa padežima (ali to je razumljivo pošto si Talijan.

Možeš nešto malo o sebi napisati u temi "Predstavite se". :8):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Brgud, prvo pomozimo (ako znamo), a onda bumo friškog forumaša (mi, čiji je to posel) lako uveli u forumarenje. Več smo pričali o tome :icon_wink:
 

Baraba

Novi član
Tu od
19 Lis 2015
Poruka
10
i onda...jel se može spojiti na ta pumpa, razdvoijnik za utovarivač, i na isto vrijeme orbitol za hidrovolan?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,310
Može se uz montažu posebnog prioritetnog ventila.
Znači, volan ima uvijek prednost, razvodnik radi samo ako se ne mota volan!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Uz upotrebu odgovarajučeg ventila može i oboje istovremeno raditi.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Bi ali ne dugo kolega je tak spojil na kombaju (Zmaj-142) ali je probilo Orstu gdje dolaze kroneri od volana a danas ni oriđiđi (ako se nađe) Orsta nije iste kvalitete .
 

Baraba

Novi član
Tu od
19 Lis 2015
Poruka
10
hvala ljudi, to mi je sve jako zanimljivo...ne mogu cekat da probam i da pocistim štalu sa utovarivacem i hidrovolan..
 

Najnoviji postovi

Na vrh