• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ugradnja hidrauličnog volana T-25

boscanin

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
83
novi sam na forumu i odskoro sam vlasnik vlajka 94g.
picture.php


dosta sam procitao na ovom forumu o vlajku i zadovoljan sam odabirom tog traktora i zbog cijene i osobina
picture.php
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Re: Vladimirec T-25

Možeš li mi molim te slikati onaj detalj gdje se hidraulični klip od volana sastaje sa šasijom ?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Re: Vladimirec T-25

bem mu miša, pa to bi se moglo i kupiti...gotovo i bez nekih izmišljotina...budem probal nešto iskopat...:icon_scratch:

ako bude već slikano savorisu, i ja molim jednu sliku da vidimo kak je spojen hidraulični sistem...neovisno ili preko glavne pumpe...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Re: Vladimirec T-25

ovaj je volan identičan (po mom skromnom mišljenju) onom na novijim tipovima, onima sa kosom haubom...pa misilm da mora biti tvornički
 

boscanin

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
83
ovo nije t25 vec t30-a tako bar pise u saobracajnoj

pozdrav...

pumpa za volan. ima jedna rucica kao ventil vise pumpe za hidrauliku- cemu to sluzi
 

Prilozi

  • IMG_2013.jpg
    IMG_2013.jpg
    38.4 KB · Pregleda: 462
  • IMG_2014.jpg
    IMG_2014.jpg
    55.2 KB · Pregleda: 663
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Re: Vladimirec T-25

Evo kućište gdje će da boravi orbitrol je napravljeno , slijedi stub volana sutra
:icon_pidu:
 

Prilozi

  • photo0254.jpg
    photo0254.jpg
    42.4 KB · Pregleda: 3,317

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Re: Vladimirec T-25

moze li kroz ove rupe da se stavi nekakav bolcn ili seraf tako da kuka legne na njega i to sa obadve strane

Nemože , ali može u one gornje velike rupe koje su slobodne


Evo malo izvještaja povodom hidrauličnog volana na vlatku
-Pumpa postavljena kao i njen španer
-Rezervoar za ulje postavljen
-Remenica na radilici uduplana i namontirana
-Nosač orbitrola postavljen
-Stub volana sa volanom napravljen i montiran
-Crijeva montirana (većina)
-Klip , e na njega ću još malo da pričekam , klip je napravljen ali sam ga vratio da mi narežu navoj na klipnjači i ugrade jedan sferni ležaj na zadnji dio klipa , a i priključke za crijeva treba napraviti druge jer hoću da su sva crijeva sa holenderima 18X1,5

Za početak sam samo onako probao sa nekim drugim klipom , sve radi ostaje da se vidi hoće li 65 bara biti dovoljno za normalno upravljanje , ako ne bude onda se mora nabaciti druga pumpa pošto je u ovoj integrisan sigurnosni ventil koji je podešen na 65
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Re: Vladimirec T-25

Hvala puno Savo...! Imaš li u planu dolazit u Hercegovinu da svratiš na piće.
Sa vladimircom nemam :icon_rofl:

pozdrav novi sam tu .ponosni sam vlasnik vladimirca par mjeseci.evo stroja sa zimskim set-upom:
Uhuhu , da mu nije malo preteška ova ralica , a i predaleko naprijed , sigurno mu nije drago zbog toga

Što se tiče vođica , pa i da je vođica (a nije) labava uvijek se može i iznova napraviti , to bar danas uz dostupnost mašinske obrade nije nikakav problem
Sa koliko lufta sam viđao glave koje rade iznenadili bi se , :icon_rofl:

Elem , izvještaj moga hidrauličnog volana :(rofl):
Sve je smontirano kao prototip , i sve uredno radi osim što sam trebao klipnjaču u klipu staviti od 20mm , 25 je možda i malo previše jer smanjuje zapreminu povratne strane klipa i reakcija točkova je prilično brza
Iznenađujuće je to što imam sasvim dovoljno snage sa pritiskom od 65 bara , sasvim dovoljno čak i u povratu klipa

Znači moje preporuke za dimenziju klipa :
-radni hod klipa 200-210mm , zavisno koliko hoćete da točkovi motaju , graničnici se opciono preprave ako hoćete 210mm
-debljina klipnjače 20mm
-unutrašnji prečnik cilindra 40mm
Ovo sve se sinhronizuje sa orbitrolom od 80 kubika
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
hidraulični volan , orbitrol

Evo malo slika o preradi volana

Znači nije sve dovršeno , ostalo je da se sve ovo lijepo spakuje , danas sam sve ove dijelove opjeskario i ofarbao temeljnom
Treba i ovo jedno crijevo da skratim i stavim holender pod 90 stepeni da to liči na nešto :(y):
 

Prilozi

  • photo0255.jpg
    photo0255.jpg
    71.6 KB · Pregleda: 2,365
  • photo0256.jpg
    photo0256.jpg
    51 KB · Pregleda: 556
  • Photo0257.jpg
    Photo0257.jpg
    57.2 KB · Pregleda: 1,680
  • photo0258.jpg
    photo0258.jpg
    60 KB · Pregleda: 1,779
  • photo0259.jpg
    photo0259.jpg
    65.4 KB · Pregleda: 497
  • photo0261.jpg
    photo0261.jpg
    55.5 KB · Pregleda: 1,830
  • photo0262.jpg
    photo0262.jpg
    54.6 KB · Pregleda: 1,675
  • photo0263.jpg
    photo0263.jpg
    66.5 KB · Pregleda: 2,001

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Re: Vladimirec T-25

Sta moze drugo da se kaze nego svaka cast i skidam kapu.... Mislim da bi za klip mogao da se iskoristi klip od ZMaja (sto isto okrece tockove) ladno... Deluje mi istih dimenzija...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Vladimirec T-25

jedno mi samo upada kao trn u oku. stub volana , jesi razmisljao mozda neku uporu da napravis .lako se okrece i nije problem nego je problem po meni kad se ulazi u traktor svi se prvo hvatamo za volan i penjemo .da ti nebi krivilo ili otkinulo sta u nosacu dole jer ipak je poluga velika [ cev]. ali ipak ti odlucujes koliko je to cvrsto.ja bih za lim table bar napravio dve upore u trougao radi bocne cvrstine .ostalo patentiraj sta drugo reci
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Re: Vladimirec T-25

Bočna sila stuba volana je sasvim sasvim dovoljna za hvatanje za volan pri ulasku ,puno je to jače nego što na slici djeluje
Dole na one dvije ploče oko orbitrola namjerno nisam stavljao nikakva ojačanja iz razloga da u slučaju nedaj bože sudara volan može ići naprijed prema šoferšajbni

@cira , nisam imao taj klip , imao sam ovaj i njega sam modifikovao , jedina greškica je klipnjača , ona je trebala biti 20mm
Mada nešto se premišljam da napravim drugi klip jer imam materijal i za njega , ali to malo neka sačeka
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Re: Vladimirec T-25

Kada se nadjačavaš fizički sa volanom onda lako dobiješ volju za prepravkom , samo se bojim oslabit ću sada u rukama , još ću morati i u teretanu ići da održim kondiciju :(giggle):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Vladimirec T-25

imas ti dovoljno posla umesto teretane .suma je teretana neprevazidjena ,da negovorim o poslu mehanicara
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Re: Vladimirec T-25

E sada to izgleda ovako :(emo):
Još samo da u Rumi uzmem novu krajnicu pošto je ovo neka stara i rasklimana jer nisam imao drugu
 

Prilozi

  • Photo0265.jpg
    Photo0265.jpg
    79.7 KB · Pregleda: 6,820

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Re: Vladimirec T-25

Najcrnje je što nemožem da se naviknem nego kada uprem u volan a ono nema otpora odmah gledam da nije pukla spona :icon_rofl: i provjeram idu li točkovi , seljak :icon_axe:
 

Najnoviji postovi

Na vrh