• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ugradnja turbine na traktoru

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,325
skoristivost dizel motora je oko 30%.. 70% se gubi na temperaturu i trenje.)
Ako pričamo o nekim kalkulacijama moramo se osvrnut na termodinamičke procese koji se dešavaju u motoru.
Iskorištenost dizel motora po termodinamičkojm ciklusu je od 68 do 72 %, i veći je od benzinskih motora. Kad kažemo turbo motor u stvarnostim to su predpunjeni motori, jer se kiseonik ne usisava već se puni pod pritiskom turbine, količina kiseonika je mnogo veća. Sabijenjem tog predpunjenog kiseonika do GMT, stvara veći pritisak a time i veću temparaturu. Ubrizgavanje goriva i sistem u kojem je znatno veća temparatura brže pali gorivo, ali nije bit u tome. U procesu sagorijevanja atomi ( molekule) goriva i kiseonika, moraju brzo da pomiješaju u kvalitetnu smješu. Ako nije došlo do miješanja svih molekula, nema dobrog sagorijevanja, desiće se da na izduv izlaze nesagorele čestice goriva i nesagorele čestice kiseonika, i zaostali proces u izduvu. To sam nazvao čarima u kompresiji. Na proces miješanja utiču mnogi detalji, oblik i veličina ventila, oblik vrha klipa, ugao ubrizgavanja goriva, raspršenost goriva, sve se to odvija trenutno. Po termodinamičkom ciklusu S-t ( a to utiče na iskorištenost motora) je mnogo manju u dizel motorima nego u benzinskim, ali znaš da je to daleko od 100% a 80 posto neće se moći nikada primijeniti jer po ovom procesu, dobivena energija iz sagorijavanja se dijeli na mehanički rad ( potiskivanje klipa) i toplotnu energiju, kao i na sve gubitke otpora kretanja klipa u culindru.. Dabi iskorištenost ovog ciklusa bila veća ižinjeri moraju osmislit način da nepostoji toplotna energija i da su motori hladni u procesu rada što je u praksi nemoguće ostvarit. Tako da po mom zaključku u praksi dodavanje turba bez ostalih parametara koji trebaju da ovo proprate doživljava krah.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,325
Već sam u prdhodnom opisao ulogu ulja u sistemu podmazivanja pa ću ponovit opet, nije samo da ulje podmazuje radilicu, cilindr i klip , bregsastu već da drži pritisak u radu u letećim ležajevima, tu su najveći gubitci ulja i vrlo složen proces. Izbor bronze za ležajeve je ozbiljan parametar ali se uvjek spekuliša sa olovnom bronzom koja je mekana i zajedno sa uljem prima udare ekspanzione sile, i dok ju ulje drži odvojenu od radilice ona je vječna ali čim opadne pritisak to se brzo haba. Kada se mator rastavi koji je ozbiljno radio i kada se pogleda pohabanost svih sklopova i pored tih parametara sigurnosti ispadne da to sve nije dovoljno.

Postoje timovi inžinjara koji se bave dizel motorima i dodavanje kisaonika preko kojekakvih pumpi, dizna pumpe, dodavanje kiseonika u smješama sa raznim plinovima da bi se ubrzale i kvalitetnije pravile smješe. Poznat mi je proced dodavanje u dizel motore i auto gasa (plina) u manjim količinama, ali sve te smjese i klakulacije su u dodatnoj iskorištenosti procentulano male u odnosu na standardne motore. Sistame održavanja i izrada takvih motora kao i njihov vijek trajanja za sad nije opravdavajući i još neidu u široku primjenu.
 

lordmorpheous

Novi član
Tu od
11 Stu 2020
Poruka
24
Sa svime napisanim @smilan se slažem, ali ja ne govorim o nekom super turbu koji će dodati ogromne količine zrakau cilindar i to još ohlađenog zraka da što više stane, govorim o malom turbu koji će dodati dodatnih, 7-8% kisika u cilindar za bolje izgaranje.


Mislim da se nismo razumijeli oko onih 100%, znači kad se radi proračun klipa, cilindra, klipnjače, radilice itd.. u proračunu se npr uzima koliku energiju može proizvesti npr 3ml ušpricanog goriva u cilindar i u izračunu se uzima da će ta 3ml goriva u potpunosti sagorjeti (znači od tih 100% govorim). Prije uvrštenja entropije u jednadžbu. Što je u praksi nemoguće i to već daje prostora tome da je klip, klipnjača, radilica, leteći već predimenzionirani i dodatnih 10-15% ks od nazivne snage motora ne bi trebalo škoditi motoru.

Naravno, sva 3ml u cilindru ne sagore, ali se može potpomoći sagorijevanje s dodatnom dozom kisika (većom količinom zraka u cilindru) i povećati iskorištenje motora.


Da, po termodinamičkom ciklusu, a ja govorim o iskoristivosti motora nakon svih gubitaka koji kod motora (s turbompounjačem) iznosi do 35%

Također, imate na sience direct doktorski rad od P. Baskar gdje su radili testiranje dizel motora s zrakom obogaćenim kisikom. (zrak sadrži 21% kisika, oni su podigli nivo kisika na 27%) i sa samo dizanjem kisika za 6% su dobili ove rezultate:
"An experimental test was conducted on a single cylinder direct injection diesel engine to study the impact of oxygen enrichment on pollution and performance parameters by increasing the oxygen concentration of intake air from 21 to 27% by volume. The tests results show that the combustion process was improved as there is an increase in thermal efficiency of 4 to 8 percent and decrease in brake specific fuel consumption of 5 to 12 percent. There is also a substantial decrease in unburned hydro carbon, carbon mono-oxide and smoke density levels to the maximum of 40, 55 and 60 percent respectively. "
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,325
Što je u praksi nemoguće i to već daje prostora tome da je klip, klipnjača, radilica, leteći već predimenzionirani i dodatnih 10-15% ks od nazivne snage motora ne bi trebalo škoditi motoru.
Gledaj prijatelju u praksi i primjeni radnih motora, predviđenim prvim generalnim remontom na osnovu radnih sati, a koji su u praksi imali stvarne radne sate u kojim su opterećivani prema propisanim parametrima, najčešće budi zreli za remont mnogo prije. Kada si spomenuo i mjenjačke prenosnika kako su predimenzinirani, da jesu ali i pored toga mnogi mjenjači budu oštećeni i polomljeni.

U prdhodnom si spomenuo o prroračunu petostepenog reduktora, koji ti je bio diplomski rad, . U mojoj tehničkoj školi u četvrtoj godini smo imali maturski rad takođe proračun četverostepenog reduktora. Nemogu se tačno sjetit koliko je bilo stranica ali negdje više od 30. Sve smo proračunavali , prenosni odnos svake brzine, izbor matrijala ( priručnik Bojan Kraut) broj zuba svakog zupčanika, širinu i prečnik zubčanika, kosinu zuba, vveličinu zuba(Dg, Dd i Ds), ugao zuba u odnosu na osu, površinski pritaisak svakog zuba, proračuni osovina, uležištenja osovina, kronerski dio osovina. Imali izrdu radioničkog crteža za jedan zubčanik i jednu osovinu. Mnogo su nas forsirali oko elemenata za prenos snage i tehnologije obrade metala.
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Eee, @smilan, danas se više ne uči da bi se razumjelo i znalo, već se računalnom simulacijom "napika" ono kaj ti treba...na žalost.
 

Dzane

Novi član
Tu od
8 Lip 2021
Poruka
1
Pozdrav
Neadvno sam ugradio turbo na traktor Fiatagri 70-90 DT,osjeti se dosta više snage al nisam siguran koliko sam mogao dobit konjski snaga.
Turbo puni 0.8 bar na punom gasu i jači je za gotov dvije brzine,zanima me jel ima neko od mehaničara da se javi sa mišljenjem koliko bih trebalo da sam dobio snage?

Motor je fabrički 3.6l i 70ks.

De dodaj me na facebok Dzemaludin Dzanic. Imam isti fiat i planiram ugradnju turbine. Pa da mi posaljes koji video u radu.
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
87
Borislave, jel si sta uradio sa ugradnjom turbine? Mene je isto zainteresovalo, ja bi ugradjivao na T40AS, da taj traktor dogura do 70KS ako moze... Mislio sam za belarusa turbinu Turbina-TKR-6-MTZ-82, mada ne znam da li ima smisla kupiti novu od 200E, kad ima i sa nekog auta i za 50E da se nadje... ova fabricka nema regulator maksimalnog pritiska koliko vidim

Da li je neko probao da ugradi odvojen sistem za ulje turbine, sa elektricnom pumpom, tankom za ulje i hladjenjem (ako onda uopste i treba). Znaci da se ne pravi racva sa postojecen sistema.

I zasto je postavljen poseban filtar na tu granu ulja? Da li se ulje kroz turbinu prlja?

Da li moze na T40AS da se poveca dotok goriva u bosch pumpi?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Kak nebi vrijedilo, ako prije toga pripremiš kompresioni prostor i ostale elemente koji bi mogli nastradati zbog toga
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Možda na tom modelu i nije bilo, ne sječam, nije ni mene onda bilo, ali na 95x120 postoji tak da....
A da i ne postoji ni to nije neki problem, prva 4 turba su napravljena tam još 1905, imali su več i onda neki hladnjak..... a danas su neka druga vremena
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Paaaa, ako ga misliš a puhati s 5 bara... Obično odleti glava sa šarafima, a donja polovica bloka ostane ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh