• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ukucavanje broja šasije

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Evo, pošto nisam našao sličnu temu, ja ću je otvoriti, a ako ne valja nek se obriše...

Naime, zanima me, točnije moga šogora, kakav je postupak oko ukucavanja broja šasije, jer lani je traktor nanovo uređen i spreman za registriranje, a problem je u tome što je taj traktor negdje 85,86 kupljen od Moslavačkog Vinogorja, kupio ga je njegov djed i nikada nije napravio nikakav prijepis ili sličan dokument kojim bi se dokazala kupnja traktora...
jel netko imao sličnu situaciju??
Znači, na traktor bez ikakvih papira( i o njemu i o vlasniku) treba što napraviti da bi se mogao registrirati??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
To bi trebalo iči na dva svjedoka koji potvrđuju da je traktor u vlasništvu ( čini mi se 10 godina) kod javnog bilježnika i to bi trebalo biti to.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
muhanicar kaže:
To bi trebalo iči na dva svjedoka koji potvrđuju da je traktor u vlasništvu ( čini mi se 10 godina) kod javnog bilježnika i to bi trebalo biti to.

i onda?
na policiju da daju broj šasije pa na tehnički da se ukuca, pa može registracija, jel tako??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Pa normalno.
A ako hočeš tuči sam imam ti brojeve i slova samo biraj visinu ;)
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
muhanicar kaže:
To bi trebalo iči na dva svjedoka koji potvrđuju da je traktor u vlasništvu ( čini mi se 10 godina) kod javnog bilježnika i to bi trebalo biti to.

koliko sam ja upoznati, sa na takav sistem se mogu registrirati traktori samo
koji su proizvedeni do 31.12.1990., a koji su kasnije treba izvorni račun ili
drugi vjerodostojni dokument sa kojim se može dokazati pravovaljano vlasništvo,
tako su mi barem objasnili dečki na STP vozila....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Hvala za novu informaciju.
Znači u ovom slučaju još prolazi.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
muhanicar kaže:
Hvala za novu informaciju.
Znači u ovom slučaju još prolazi.

Nema na čemu! To smo da jedni drugima pomažemo i razmijenimo iskustva i znanja.
da u ovom slučaju još prolazi, do prije godinu dana
važilo je za traktore koji su bili proizvedeni do 31.12.1992. god.
a sad su "ukrali" te dvije godine, a iz kojeg razloga to nitko ne zna....
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
teško da se bude dalo jer su jako postrožili pravila ponašanja jer se pojavljuje veliki broj traktora koji su bez ustručavanja ukradeni u domovinskom ratu,i dva pajdaša dobra još ako je koji bio u policiji ili politički podoban kod naših bilježnika i traktor je tvoj ali dalje sve teže jer kako kaže zbalija oriđiđi račun ti je zakon,pa vi nemojte čuvati račun,ja osobno svaku sitnicu što je skuplja od 100kn čuvam račun da nebi preksutra došla brača u plavom sa nekim likom i rekla čujte ovo je moja motorka ili slično a kamoli traktor ili nešto slično:axe:
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
teško da se bude dalo jer su jako postrožili pravila ponašanja jer se pojavljuje veliki broj traktora koji su bez ustručavanja ukradeni u domovinskom ratu,i dva pajdaša dobra još ako je koji bio u policiji ili politički podoban kod naših bilježnika i traktor je tvoj ali dalje sve teže jer kako kaže zbalija oriđiđi račun ti je zakon,pa vi nemojte čuvati račun,ja osobno svaku sitnicu što je skuplja od 100kn čuvam račun da nebi preksutra došla brača u plavom sa nekim likom i rekla čujte ovo je moja motorka ili slično a kamoli traktor ili nešto slično:axe:

znaci nemoze se?
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
znaci nemoze se?

može se.... konkretno, u ovom mom slučaju se nije riješilo do kraja, nekaj se na kraju oko papira sjebalo, ali ovaj dio sa dva svjedoka i bilježnikom je u redu i prolazi još uvijek...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
nisam rekao da ne može ali od ljudi sa našeg terena dobio sam takve informacije,jer baš ovaj dio naše županije pa prema Pakracu i tom djelu je puno pokradeno traktora i strojeva,ali to je za drugu temu samovrijedi ona stara OTETO PROKLETO,pozdrav i sretno sa našom krutom birokracijom:partyman:
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
nisam rekao da ne može ali od ljudi sa našeg terena dobio sam takve informacije,jer baš ovaj dio naše županije pa prema Pakracu i tom djelu je puno pokradeno traktora i strojeva,ali to je za drugu temu samovrijedi ona stara OTETO PROKLETO,pozdrav i sretno sa našom krutom birokracijom:partyman:
nece mu godina plodna biti :rolfer:
 

josip1983

Novi član
Tu od
18 Kol 2015
Poruka
3
Moze se je sam imo od djeda stari 533 nije imo brojeva a ona plocica ni sam vrag nije znao dije. Otiso sam na policiju i oni su mi rekli da nemoze al sam ja inzistiro da napravim zahtjev za ukucavanje. Nakon nekoliko dana su dosli slikali i moro sam dva svjedoka da potvrde i onda mi je odobreno.ako ima kakvih pitanja pucajte
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Imal sam tog ferca 1964g i brojevi su bili na pregibu od malog mjenača prema kočnici, izlizani, prefarbani, neznam jel se vidlo 4broja, našao orginal alat i prekucal, malo kuamuflirali da se nevidi da je friško i traktorčič prošao i granicu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh