• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ULJA I OSTALA MAZIVA

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Ako WD skine slova s naljepnice onda naljepnice ni nisu za drugo nego da se skinu dole.
Za kaj te to konkretno zanima, gde bi šprical i kak dugo bi ostavil da djeluje?
 

Ivan45

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2021
Poruka
119
Ali evo kada sam već u ovoj temi, a ovih dana sam dosta pisao o gorivu, i uljima, red bi bio da tako i završim tjedan. Koje ulje za podmazivanje lanca koristite. Ja sam koristio sve, nisam osjetio razliku. Koristio sam Stihl ulje za lanac, Ina Lancol, Husqvarna ulje za lanac i još neka ali se ne sjećam. Trenutno imam 5 litara od husqvarne, 153 kune 5 litara. Što Vi trošite?
 
Posljednje uređivanje:

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Naj jeftinije koje mogu nabaviti bez obzira na proizvođača. Ovaj mač čuvam kao uspomenu, "pojeo" je od 70-tih, otpadnog ulja ina s-3,raznih lancola. Poslj njega isto su prošla dva duromatica orginal stihl,pila Stihl 041. Ti mačevi rade na sve vrste. IMG_20210522_195003.jpg
 

Ivan45

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2021
Poruka
119
Inače ovo nekupujem, razlog, skupo. Ovo sam dobio 3-4 litre od jednog šumara (prijatelja) kada nisam imao ulja pa mi on dao. Ja isto stavljam inače najjeftinije, ili nekad Stihl, uglavnom stavljam Ina Lancol, i nisam nikad nikakvih problema imao, niti osjetim razliku.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Gle i ja kupujem jeftino, ali ipak izbjegavam ona koja ne"vuku nit". Jednom kupio u Baumaxu neko ,kao ekološko, Bože me sačuvaj takve robe. Više ne radim puno, pa kakvo je,dobro je.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
IMG_20210703_083507.jpg IMG_20210703_083637.jpg

Kupil sam ovo ulje za mtk s dizelskim motorom, stariji od 20 god.
Nekad sam mijenjal doma ulje u autu pa mi je uvijek ostalo od 5 lit za mtk. U zadnje vrijeme servise na autu odrađuje mehaničar (za istu cijenu kak je mene koštal materijal) pa nemam ostataka od ulja. U traktor ide 5 lit ulja i pakiranje od 10 lit mi je taman za 2 god. U mtk ide 1,2 lit, a u kosilicu 0,5 lit i voljel bi ako je moguće imati jedno ulje.
Pitanja glase:
1. je li to ulje primjereno za kosilcu (šišalicu) s B&S motorom, stara nekoliko godina,
2. smijem li ga bez problema sipati u kompresor Einhell (direktni pogon s motora). Kompresor se koristi za ispuhivanje filtera i hladnjaka na traktoru i mtk te za pumpanje guma. Star je više od 5 godina i do sad nisam mijenjal ulje. Nekoliko puta sam odšrafil vijak za ispust kondenzata, ali od kondenzata ni k.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Čemu Selenia? Skupa je a da je nešto i nije. Ima u toj normi puno boljih i jeftinijih ulja.
Davnih dana dok sam vozio Alfu 155 2.0 TS u početku sam točio Seleniu, pila ga je isto ko i benzina. Tada sam prešao na Valvoline ak se ne varam i na cca 10tkm možda je litru znala popit. Poslije na 33-jci i 145-ici sa boxer motorima nikad Seleniu nisam stavljao. U 156-icu isto neko drugo ulje, mislim da je Castrol išao.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Kaj ostatak ulja misliš čuvati za raketu😉 filtron koristim za gorivo, al za ulje orginal, mada je u orginalu proizvođač Clean, imao sam i običnog Clean ali vidi se razlika. U org verziji ima više" papira" u odnosu na zamjenu koja sa proizvodi pod tim imenom. Otvarao sam razne vrste.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Da, nije baš uvijek isto neke stvari iako jedan proizvođač radi zamjenske i original. Ja sam se na to uvjerio na remenima sad za kombajn.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma znam da ima i drugih ulja, evo kaj sve ide umjesto selenie, ali sam ju stavil jer je auto još pod garancijom a ju ju upravo danas prekidam, drugu izmenu bum nekaj drugo stavil. Mada ga još ni kapi ne guta🙂
Ovo još paše.

Znači ulje mora imat specifikaciju, tj normu,

9.55535-S1​


Motul 8100 Eco-Clean​

Total Quartz Ineo ECS​

Castrol Magnatec Stop-Start​

Fuchs Titan GT1 PRO C-2​

Shell Helix Ultra Professional AP-L​

Aral HighTronic​


To je umjesto selenie.
Inače stalno tu seleniu šibam nutra u sve fiate.
Ovo sam kupil jučer kaje bilo, a kao najbolje je zbog dpf-a.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Ako sjebeš dpf onda budeš vidio kako si "prešparao" to vrijedi za sve marke auta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh