• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uljana repica, sjetva-žetva 2007.-2008.-2009.-2010.

T

tomonh

Guest
Re: sjetva uljane repice 2009

Danas su nam rekli u agropreradi da bi mogli u srijedu četvrtak izač sa cjenom repice
Kakva su vam očekivanja,jel če bit 2 kn
Žito,agrokor rwa su zainteresirani za repicu koje smo kontaktirali
 
L

lukoil

Guest
Re: sjetva uljane repice 2009

mislim da je naj bolje kome repica da taj uzme i žito!
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: sjetva uljane repice 2009

u mom slučaju će jedan otkupljivač da kupi i repicu i žito.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Re: sjetva uljane repice 2009

Ja znam da je u madi 2.17lipa na burzi,i mislim da ni kod nas nece biti manje od 2kn,ali nikad neznas sa ovim nasima.


Nego opet ova kisa,i sada kad ugrije mislim da ce mahune pucat kod lude,tj slabo cemo navrsiti.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: sjetva uljane repice 2009

na jednoj njivi sam primjetio da je repica u ponekim mahunama počela bacati klicu od prevelike vlage.
neznam da li je još netko vidio takvo nešto :?:
 
R

Rajtek

Guest
Re: sjetva uljane repice 2009

Neki mnji otkupljivaći nude 1,95 kn ,sad se čeka čika Todo i kaj bu on ponudil.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: sjetva uljane repice 2009

kod mene još nitko ništa ne nudi i cijena nam je prava nepoznanica,danas idem probati vršiti repicu pa ću provjeriti vlagu.ako je vlga i približno dobra sutra počinje žetva.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: sjetva uljane repice 2009

danas su tu blizu mene zakosili prvu repicu. vlaga na uvratini je bila nesto malo vise od 9.. sve sam se zacudio kako tako malo.
 
T

tomonh

Guest
Re: sjetva uljane repice 2009

Kod mene na kombinatu pokosili pol table,mi planiramo sljedeći tjedan,stabljike su jako zelene pa če biti teško kombajniranje
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: sjetva uljane repice 2009

mislim da ti u repici zelene stabljike neće smetati,ja sam danas išao probati vršiti svoju repicu i mogu reći da ide jako dobro,a sutra ujutro idem provjeriti vlagu.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: sjetva uljane repice 2009

evo i par slika od današnje žetve,reepica je dosta pocrnila i dosta se i osula ali ipak prinosi su i više nego zadovoljavajući :D :
usjevi2253.jpg

usjevi2254.jpg

usjevi2250.jpg

usjevi2249.jpg

usjevi2248.jpg

usjevi2246.jpg

usjevi2245.jpg
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Re: sjetva uljane repice 2009

Pošto je repica?
Koliko curi?
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: sjetva uljane repice 2009

danas sam čuo u agronomu da će biti iznad dvije kune :) ,a prosjek po ha je između 3400 i 3500kg.u srijedu nastavljam sa žetvom,a nadam se i završavam pa ću znati u konačnici koliki su prinosi.
 
B

Bobo

Guest
Re: sjetva uljane repice 2009

Super mu stoji heder ;)

Odavno se pricalo da je ove godine repica pogodjen usjev, i da ce biti skupa...
 
T

tomonh

Guest
Re: sjetva uljane repice 2009

Je i nije,sve bi trebalo biti skuplje,da je uredu imala bi veči prinos i manju cjenu
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: sjetva uljane repice 2009

danas trebao vršiti repicu pa je jučer navečer kiša poremetila plan,a i prije sat vremena je padala kiša.nadam se da do sutra više neće padati da mogu sutra u njivu.
 
T

tomonh

Guest
Re: sjetva uljane repice 2009

Ništa se nepiše o repici,sa kimegod pričam dosta loši rezultati
Kod mene oko 3t/ha s bila je jako dobra i nije bilo vode,kombinat također sa tim da im je vlaga bila oko 16% kad sam ja dopeljaval svoju 6-9%
Agromeđimurje jedan od največih projizvođača također oko 3 tone,kod kolege također podbacila i voda ga zeznula
rwa ponudio 1.95 sa 7%vlage i 2% primjesa
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: sjetva uljane repice 2009

kod mene je prije zadnje kiše bilo 3,5t/ha,a sada je možda pao i ispod 3t/ha pa očekujem prosjek od 3,2t/ha.u agronomu sam dobio informaciju da najlošija cijena koju oni mogu ponuditi neće biti ispod 1,98kn/kg,a ja ipak očekujem 2,1kn/kg.
 
L

lukoil

Guest
Re: sjetva uljane repice 2009

josip123 kaže:
kod mene je prije zadnje kiše bilo 3,5t/ha,a sada je možda pao i ispod 3t/ha pa očekujem prosjek od 3,2t/ha.u agronomu sam dobio informaciju da najlošija cijena koju oni mogu ponuditi neće biti ispod 1,98kn/kg,a ja ipak očekujem 2,1kn/kg.
kod mene katastrofa danas sa repicom.ako budem imao prosijek oko 1,5 t bit če dobro.koja ti je repica naj bolje platila ili ti se čini naj bolja?
 

Najnoviji postovi

Na vrh