• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uljana repica, sjetva-žetva 2007.-2008.-2009.-2010.

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: sjetva uljane repice 2009

Milina pogledat!
Ljepa repica...bit ce roda sigurno.
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: sjetva uljane repice 2009

Prekrasne slike, stvarno ljepo izgleda, a tek kad dođe u puni cvat :D :D
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva uljane repice 2009

samo se nadam da ne bude tuče,a ako dođe do ruke bit će to sigurno dobar prinos.ovo na slikama je Vectra od RWA,a na drugoj njivi mi je tasillo od KWS-a i on je još bolje iscvjetao,ali to ne mora značiti da će i prinos biti bolji.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Re: sjetva uljane repice 2009

To su izgleda malo ranije repice,naš elvis pokazuje tek poneki cvijet a sijan je optimalnim rokovima.
 
J

jevgenij

Guest
Re: sjetva uljane repice 2009

jd4755 kaže:
To su izgleda malo ranije repice,naš elvis pokazuje tek poneki cvijet a sijan je optimalnim rokovima.
jebote elvis, ljudi sijte kws i pionir
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Re: sjetva uljane repice 2009

Prvo sijem ono što dobijem,drugo s elvisom sam zadovoljan,komuške su čvrste u žetvi ,prinos od 4t/ha stabilan,lani uz onolike kiše u žetvi i prezrelosti uopće nije došlo do osipanja,ove što sad cvatu u žetvi mi se preklapaju s ječmom pa mi to stvara problem,elvis dolazi za žetvu između ranog ječma barun i kasnijeg vanese ili mombase,što od tih karakteristika imaju kws ili pioner ulj. repice?Ne kažem da možda nema rodnijih ali ja sam i s ovime zadovoljan.
 
J

jevgenij

Guest
Re: sjetva uljane repice 2009

jd4755 kaže:
Prvo sijem ono što dobijem,drugo s elvisom sam zadovoljan,komuške su čvrste u žetvi ,prinos od 4t/ha stabilan,lani uz onolike kiše u žetvi i prezrelosti uopće nije došlo do osipanja,ove što sad cvatu u žetvi mi se preklapaju s ječmom pa mi to stvara problem,elvis dolazi za žetvu između ranog ječma barun i kasnijeg vanese ili mombase,što od tih karakteristika imaju kws ili pioner ulj. repice?Ne kažem da možda nema rodnijih ali ja sam i s ovime zadovoljan.
kod kws mi se sviđa da komuške i kod 6% vlage ne pucaju
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva uljane repice 2009

ja sam na KWS-ovom triangle-u imao prije dvije godine vlagu 5,1%,a i kolega je imao negdje oko 5% i to čini mi se baš sa elvisom,je da mu je prinos bio manji nego moj ali njegova njiva je imala par depresija.što se osipanja tiče čini mi se da ga nije imao previše.
 
T

tomonh

Guest
Re: sjetva uljane repice 2009

Mislim da je gnojil sa 400kg sedmice i tak nekaj kana
Oaza koja je sorta i triangl koji je hibrid isto su sipale...
 
T

tomonh

Guest
Re: sjetva uljane repice 2009

Ja sam prije 2tjedna prihranil drugi put i poprskal sa kingom,ima di koji sjajnik,a kod vas
Sad planira čovjek pćele dopeljat,mislim da bi to bilo dobro,jel im bude kaj smetal king
pupovi koji se otvore njima sjajnik nemre ništ
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva uljane repice 2009

ja danas bio u svojoj repici,sada je već u punoj cvatnji i stvarno mi super izgleda.visina joj je sada nekih 1,7m,a do kraja bi mogla da prijeđe 2m.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva uljane repice 2009

evo i slika od danas :)
usjevi2093.jpg

usjevi2094.jpg

usjevi2095.jpg

usjevi2096.jpg

usjevi2097.jpg

usjevi2098.jpg

usjevi2099.jpg

usjevi2100.jpg

usjevi2101.jpg

usjevi2102.jpg

usjevi2103.jpg
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: sjetva uljane repice 2009

Prekrasno izglda :D :D

I kak ti se čini , hoće li biti dobro?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Re: sjetva uljane repice 2009

bome lijepa repica.. tako dobre u mom kraju bas i nisam vidio
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva uljane repice 2009

da ove godine neće biti česte ovakve repice jer je u startu bilo puno problema zbog nedostatka vlage.samo 5km od mene repice nisu za pohvalu jer na tom dijelu nije bilo dovoljno kiše.
 
L

lukoil

Guest
Re: sjetva uljane repice 2009

josip123 kaže:
ako ovakva ostane bit će odlično.
josipe svaka čast za repicu!molim te ne zaboravi nam reći koje ti se sjeme pokazalo naj bolje sa prinosom, vlagom i rasipom.siguran sam da tvoja ocijena će biti korektna i točna.
 
L

lukoil

Guest
Re: sjetva uljane repice 2009

josip123 kaže:
da ove godine neće biti česte ovakve repice jer je u startu bilo puno problema zbog nedostatka vlage.samo 5km od mene repice nisu za pohvalu jer na tom dijelu nije bilo dovoljno kiše.
ja sam pretanjurao oko 12h stim da i ovih 10h nisu nimalo obečavajući.znam da odsada neču čekati prolječe sa tanjuranjem ako repica ne nikne kako treba.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva uljane repice 2009

ove repice koje vidiš na slikama su triangle i tassilo od KWS-a i vectra od RWA.do sada sam sijao samo triangle jer mi je stvarno bio stabilan sa prinosima osim prošle god gdje mi je prosjek ispao možda koju kilu ispod 3t/ha,ali tada sam ja imao lošije nicanje pa sam je presijavao oko 20.9 i ni tada mi sklop nije bio fantastičan.po onome što sad vidim najbolje mi izgleda tassilo i vectra,ali izgled možda vara vidjet ćemo u žetvi.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Re: sjetva uljane repice 2009

Najljepša faza cvatnje repice mi pobjegla dok smo sijali soju i kukuruz ali evo današnjih slika,ima i cvijeta i komuški i još neotvorenih pupova.Morao sam dići ruke iznad glave dok sam slikao jer je na mjestima visoka i 2m

Slika013-7.jpg


Slika014-7.jpg


Slika015-7.jpg


Slika016-5.jpg
 
Na vrh