• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uljana repica, sjetva-žetva 2007.-2008.-2009.-2010.

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva uljane repice 2009

to bi trebalo biti nešto slično kao lontrel,njega litra dođe 850-900kn.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: sjetva uljane repice 2009

U biti na istoj su bazi .....:Klopiralid 300g/l.

Jel djelotvorno to sredstvo?
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva uljane repice 2009

ja sam samo prošle godine kupio litru i to da je imam u pričuvi ako krene kamilica,na kraju je nisam ni iskoristio,a iskoristio ju je kolega koji kaže da je to super sredstvo.
 
J

jevgenij

Guest
Re: sjetva uljane repice 2009

zakon sredstvo samo korovi nesmiju biti preveliki
 
R

Rajtek

Guest
Re: sjetva uljane repice 2009

Ja jučer oprsko repicu sa 0,33 l Lire po Ha za korove i 0,25 l Kinga po ha za pipu i sjajnika, jesta da sjajnika nisam ugledo, al pipe ima.
Danas planiram bacit prihranu,ak me kiša na zezne
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva uljane repice 2009

evo nekoliko slika repice od prije par dana
Usjevi201028.jpg

Usjevi201026.jpg

Usjevi201024.jpg

Usjevi201023.jpg

Usjevi201022.jpg
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva uljane repice 2009

jesu li to slike od ovih dana?moja je već dobrano procvjetala.koju sortu ili hibrid imaš,kojeg datuma si je sijao?
 
R

Rajtek

Guest
Re: sjetva uljane repice 2009

Ja danas išo u ispekciju. Sjajnika tu i tam, jedan dva na stabljiku....(jel treba to ić špricat???)
Moja isto još nije pustila cvijet. Sijana 15.9. sorte Pioneeer w09 i w10.
 
K

KRESO

Guest
Re: sjetva uljane repice 2009

sorte su bristol i oaza , sijano je 10.09 , išao sam sa nešto većom sjetvenom normom računajući na slabo nicanje zbog suše , očekujem da će procvjetati ovih dana jer cvjetovi samo što ne krenu ...
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva uljane repice 2009

Rajtek kaže:
Ja danas išo u ispekciju. Sjajnika tu i tam, jedan dva na stabljiku....(jel treba touić špricat???)
Moja isto još nije pustila cvijet. Sijana 15.9. sorte Pioneeer w09 i w10.
što se mene tiče ja čim sam vidio da ima koji odmah sam išao špricati pa bi i tebi preporučio da to obaviš.kada počne cvjetati više je nećeš morati špricati jer sjajnik tada ide na cvijet i hrani se sa peludi.
KRESO kaže:
sorte su bristol i oaza , sijano je 10.09 , išao sam sa nešto većom sjetvenom normom računajući na slabo nicanje zbog suše , očekujem da će procvjetati ovih dana jer cvjetovi samo što ne krenu ...
i ja imam nešto oase,i ona je počela cvjetati ali nešto kasnije nego vectra,tasilo i triangle.
KREŠO iz koje je sjemenarske kuće bristol i da li je sorta ili hibrid?
 
K

KRESO

Guest
Re: sjetva uljane repice 2009

bristol je sorta od rwa , ali nemoj me držati za riječ
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva uljane repice 2009

ja od rwa znam za sisku,oase i vectru.mislim da će od ove godine uz vectru imati još jedan hibrid.imam ga zasijanog na jednom hektru sto sam dobio za probu od čovjeka iz rwa i za sada izgleda pravo dobro.
 
K

KRESO

Guest
Re: sjetva uljane repice 2009

mislim kad sam išao po sjeme u rwa da sam tamo uzeo oase i bristol ,a bristol je starija sorta ...sutra ću ti znati reći moram starog pitati jel se on sječa
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva uljane repice 2009

siješ li samo rwa ili si probao i nešto drugo?ja sam do ove godine sijao samo kws,a sada sam ubacio i rwa.ove i iduće godine ću ubaciti syngentu i pioneer pa ću vidjeti kolika je razlika u prinosu između sjemenarskih kuća. ;)
 
K

KRESO

Guest
Re: sjetva uljane repice 2009

uglavnom rwa-a , ali najbolje prinose sam imao sa kws-om , ali to su bila neka druga vremena i neke druge gnojidbe . Iskreno mislim da je to sve isti jarac i sa repicom , kukuruzom,suncokretom , ako t njima daš 100% nema što ti neće dobro roditi jedne godine sam imao 3,9t/ha triangle-a , suncokreta 4,3t alium, 8,1t/ha pšenice itd što je za moju zemlju (pjeskovitu) fenomenalno ali u nekim boljim vremenima kad se isplatilo dati maximum . Danas nekako gledam da napravim tek toliko da zemlja ne bude pusta i štedim gdje stignem pa se ne nadam nekim ozbiljnijim prinosima...malo sam se raspisao :?
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva uljane repice 2009

dobro kažeš da treba štedjeti gdje god stigneš jer kod nas se nikada nezna kolika će biti cijena našeg proizvoda pa se sa prevelikim ulaganjima baš i ne isplati reskirati.ja sam prošle godine za repicu uspio nabaviti nešto NPK 8-26-26,a ostatak sam išao sa NPK 7-20-30 i to većinu sa 350kg/ha.predprošle godine sam išao gnojidbom od 450kg/ha NPK 7-20-30 ali to se više ne isplati pa sam morao smanjiti količinu gnojiva koja je u hrvatskoj preskupa :cry: .
 
T

tomonh

Guest
Re: sjetva uljane repice 2009

Ja imam od rwa neki novi hibrid Baldur i oazu,Dobro izgledaju,malo je taj baldur bolje razvijen,al je puno rjeđi paje to razlog,bilo je sjeme dosta povoljnije od pionera,
lani sam kolegi žel oazu i triangl obe su sipale oko 4t/ha,samo kaj je pol parcele triangla leglo.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva uljane repice 2009

vjerovatno ga je previše forsirao dušikom kad je legao,ali to ne treba da ga brine jer kad usjev polegne znači da na njemu i ima ploda.znaš li možda sa kakvom gnojidbom ide?
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva uljane repice 2009

evo slika i od moje repice :D ,ako godina bude bez tuče bit će dobrih prinosa,a i cijena bi ove godine ipak mogla da bude nešto veća nego prošle godine.
usjevi2045.jpg

usjevi2046.jpg

usjevi2047.jpg

usjevi2048.jpg

usjevi2049.jpg

usjevi2052.jpg

usjevi2039.jpg

usjevi2038.jpg

usjevi2037.jpg

usjevi2033.jpg
 
Na vrh