• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uljana repica, sjetva-žetva 2007.-2008.-2009.-2010.

K

KRESO

Guest
Re: sijanje uljane repice

malo repice ima i samonikle pšenice

SDC11747.jpg
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,883
Re: sijanje uljane repice

ja jos ne sijem repicu ali ove vaše mi stvarno OK izgledaju s obzirom na sušno razdoblje u vrijeme sijanja, u našem kraju ima na dosta parcela gdje sam vidio da na mjestima nije ni nikla :(

koju sijaćicu preporučajete sa sijanje repice?
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sijanje uljane repice

ja sijem sa žitnom rabewerk samo zatvorim svaki drugi red tako da mi je razmak između redova 25cm.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Re: sjetva uljane repice 2009

Evo još malo repice da se tema osvježi.

Slika146-2.jpg


Slika147-2.jpg


Slika148-2.jpg
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva uljane repice 2009

repice nam stvarno dobro izgledaju i ovakvo stanje u polju obećava dobre prinose ako nas vrijeme posluži da ne bude nedaj bože tuče.kod mene je na staru godinu led padao kao lud ali je bio sitan i nije prouzročio nikakvu štetu pa će osiguranje usijeva kod mene biti obavezno.nedavno su kod mene bili ljudi iz KWS-a i RWA jer sa njima imam pokusna polja repice i kažu da su super zadovoljni s onim što su vidjeli na mojim njivama jer imali su dogovoreno par pokusa koji su jako slabo nikli ili uopće nisu niknuli.usput čovjek iz KWS-a kaže da se iduće godine očekuje bolja cijena jer u hrvatskoj po njihovim računicama navodno nije posijano više od 15000-16000ha u.repice i još k tomu istočno od SB je navodno jako loše nicanje što će smanjiti prosječan prinos u hr,a tako je navodno i u zemljama poput srbije i rumunjske.
 
L

lukoil

Guest
Re: sjetva uljane repice 2009

josip123 kaže:
repice nam stvarno dobro izgledaju i ovakvo stanje u polju obećava dobre prinose ako nas vrijeme posluži da ne bude nedaj bože tuče.kod mene je na staru godinu led padao kao lud ali je bio sitan i nije prouzročio nikakvu štetu pa će osiguranje usijeva kod mene biti obavezno.nedavno su kod mene bili ljudi iz KWS-a i RWA jer sa njima imam pokusna polja repice i kažu da su super zadovoljni s onim što su vidjeli na mojim njivama jer imali su dogovoreno par pokusa koji su jako slabo nikli ili uopće nisu niknuli.usput čovjek iz KWS-a kaže da se iduće godine očekuje bolja cijena jer u hrvatskoj po njihovim računicama navodno nije posijano više od 15000-16000ha u.repice i još k tomu istočno od SB je navodno jako loše nicanje što će smanjiti prosječan prinos u hr,a tako je navodno i u zemljama poput srbije i rumunjske.
oko sl.broda (istočno) repice su uglavnom katastrofa.niko se nemože pohvalit pa većina misli presijavat.katastrofa
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva uljane repice 2009

tako kažu.ali sva sreća za mena što sam 8km zapadno od SB
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva uljane repice 2009

koliko se sjećam sijao si pioneer hibride,to će ti izvući nešto rijeđi sklop.da si imao sortu ona baš i nebi najbolje platila na ovakvom sklopu ali zato se sorte baš i ne siju.čuo sam da se sa ponekim hibridima može ostvariti dobar prinos i sa 20 biljaka po m2.
i da još nešto nadodam danas mi stigla poruka iz syngente da je primjećen napad pipe na u. repici pa sam to odmah i provjerio i našao ih podosta tako da ću što prije morati obaviti zaštitu insekticidom.
 
T

tomonh

Guest
Re: sjetva uljane repice 2009

Stigla i meni,a kako da kaj radim kad svaki dan kiša padne...
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva uljane repice 2009

kod mene jučer nije padala kiša ali zaštopali mi se filteri na šprici pa sam ih morao čistiti tako da sam sada bez brige,još samo moram pričekati da stane kiša pa da mogu krenuti špricati.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva uljane repice 2009

evo ja danas počeo sa špricanjem u.repice.još prije snijega sam uočio da ima pipe na repici ali je do sada nisam uspio prskati i zato je danas platila glavom. :twisted: :mrgreen: insekticid je bio karate zeon u dozi od 0,13l/ha.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Re: sjetva uljane repice 2009

Prihrana uljane repice obavljena neki dan,doza 200kg/ha kan-a,pipe ima malo pa ću vjerovatno sačekati koji dan da se pojavi i sjajnik pa ih odjednom rješavati.

Slika334.jpg


Slika335.jpg


Slika336.jpg
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva uljane repice 2009

ja sam danas obavio prihranu na u repici i žitu.na repicu sam bacio 150kg KAN-a i još ću u drugoj prihrani ići sa 120 kg/ha.
ovih sam godina sa KAN-om išao samo jedan put i to sa 200kg/ha.nadam se da neće poleći od ih 270kg/ha što će biti bačeno ove godine.
nedavno sam pričao sa jednim otkupljivačem koji kaže da se možemo nadati cijeni od 2,50kn/kg,e to bi bio pravi posao.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: sjetva uljane repice 2009

josip123 kaže:
nedavno sam pričao sa jednim otkupljivačem koji kaže da se možemo nadati cijeni od 2,50kn/kg,e to bi bio pravi posao.


....iz tvojih usta u bozje usi....
 
T

tomonh

Guest
Re: sjetva uljane repice 2009

Manje je repice zasijano i dosta ima da je loš sklop,vlažna godina,ako bude tako najesen opet navala na repicu...
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: sjetva uljane repice 2009

Neki dan mi je gosp. iz uljare cepin rekao da ove godine ima od 8-9000h posijano i da ce definitivno se lako prodati i kao imati "dobru" cijenu...hm neznam bas ali vidjet cemo uskoro....
 
Na vrh