• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uljana repica, sjetva-žetva 2007.-2008.-2009.-2010.

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
744
Re: sjetva uljane repice 2009

u ktc-u 7-20-30 25kg 143 kune vreča sa pdv-om
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva uljane repice 2009

polako smo stigli i do sredine optimalnih rokova za sjetvu,a suša nam neda da krenemo sa sjetvom.kod mene je jučer kiša malo pokupila prašinu i opet je nema na vidiku,a u suhu zemlju se ne isplati sijati.gnoivo je bačeno,priprema obavljena i sad sjeme i špricivo čekaju da naleti kiša.kakvo je kod vas stanje,jel ima išta vlage i da li je tko posijao u.repicu?
 
T

tomonh

Guest
Re: sjetva uljane repice 2009

Sad za pripremu treba drobilica za kamen.
Sad kad puno firmi odustaje od koperacuja tko če ju otkupit,a te koperacije su živa krađa...
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva uljane repice 2009

ja sam išao tri puta sa rotodrljačom i to svaki put kada je kiša i najmanje zarosila.sada mogu reći da mi je priprema fantastična ali zemlja je presuha pa ne želim reskirati sa sjetvom.
 
Z

zekan7711

Guest
Re: sjetva uljane repice 2009

josip123 kaže:
ja sam išao tri puta sa rotodrljačom i to svaki put kada je kiša i najmanje zarosila.sada mogu reći da mi je priprema fantastična ali zemlja je presuha pa ne želim reskirati sa sjetvom.

3 puta po istom mjestu :scratch
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva uljane repice 2009

da,da kod nas su ti takve zemlje :( ,za repicu mora biti super priprema pa sam išao tri puta jer su takvi uvjeti zbog suše :shock: :eek: ,za žito će biti dovoljno jedan puta jer će sigurno biti nešto vlage u zemlji pa će priprema zadovoljiti. :D
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: sjetva uljane repice 2009

ja čekam da suncokret skinem, pa onda ide priprema za repicu. do tad bi i sijačica trebala biti gotova.
 
Z

zekan7711

Guest
Re: sjetva uljane repice 2009

josip123 kaže:
da,da kod nas su ti takve zemlje :( ,za repicu mora biti super priprema pa sam išao tri puta jer su takvi uvjeti zbog suše :shock: :eek: ,za žito će biti dovoljno jedan puta jer će sigurno biti nešto vlage u zemlji pa će priprema zadovoljiti. :D

cinilo mi se puno na sad kad kazes za uvjete sve mi je jasno ;)
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva uljane repice 2009

kod nas stvarno ima svakakvih zemalja ali onih najtežih ima najviše. :(
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva uljane repice 2009

ja sutra krećem u sjetvu uljane repice,do sada sam čekao kišu ali vidim da više ne vrijedi čekati pa je red da se i ona posije jer rokovi nam polako prolaze.
 
Z

zekan7711

Guest
Re: sjetva uljane repice 2009

josip123 kaže:
ja sutra krećem u sjetvu uljane repice,do sada sam čekao kišu ali vidim da više ne vrijedi čekati pa je red da se i ona posije jer rokovi nam polako prolaze.

koliko ces zasijati :?:
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva uljane repice 2009

u početku sam mislio 12ha ali dobio sam još nešto zemlje pa ću je zasijati na malo više od 15ha
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: sjetva uljane repice 2009

Ja sam mislio oko 30-35h ali cini mi se da ce se to smanjiti na pola zbog kasnijeg roka ,suha zemlja....
Steta bas sam mislio da ce biti tako.
Odnosno ako bude do kraja tjedna dobra kisa mozda i bude ali ako ne,nista od sjetve.
 
K

KRESO

Guest
Re: sjetva uljane repice 2009

evo ja još pripremam i gledam u nebo nebi li koja kap pala

P1010071.jpg

malo se praši ovo je slika van iz kabine (nevidim ništa ni ljevoni desno ni iza samo napred )
P1010073.jpg

ispada bolje nego sam se nadao ,ovo je prvi trag po oranju , možda prođem još jednom
P1010075.jpg
 
V

valtra_8550

Guest
Re: sjetva uljane repice 2009

da.bilo bi dobro da padne koja kap kise...mi samo to cekam.sve je poorano i presli smo jedanput mjestom rotodrljacom da zatvorimo brazdu.
eh da imam sjetvospremac kao ti sam bi to preletio jer svejedno kad idemo sijat prelazimo drljacom..

vidim da ti se lijepo oralo. barem ja tak vidim :blackeye
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: sjetva uljane repice 2009

kod mene da ideš 3 puta sa rotodrljačom, nebi tako rahlo bilo. mi imamo neku ekstremno tešku zemlju.
 
K

KRESO

Guest
Re: sjetva uljane repice 2009

valtra_8550 kaže:
da.bilo bi dobro da padne koja kap kise...mi samo to cekam.sve je poorano i presli smo jedanput mjestom rotodrljacom da zatvorimo brazdu.
eh da imam sjetvospremac kao ti sam bi to preletio jer svejedno kad idemo sijat prelazimo drljacom..

vidim da ti se lijepo oralo. barem ja tak vidim :blackeye

dobro se je oralo dok je bilo i malo vlage u zemlji , poslje je bilo pretvrdo i odustao sam tako da ću sijati manje repice jer nisam mogao porati oranje imaš ovdje:
ratarstvo/oranje-oranje-oranje-tema131/stranica2085/
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva uljane repice 2009

ja sam danas završio sa sjetvom i sada se nadam da će pasti malo obilnija kiša jer je zemlja jako suha,a ako padne nešto malo kiše onda bi repica mogla da baci klicu pa bi se mogla i osušiti jer zemlja je još uvijek jako topla i brzo gubi vlagu.
 
V

valtra_8550

Guest
Re: sjetva uljane repice 2009

evo ovo je moja priprema za repicu.to je bilo prije neka 2 tjedna. brat je prvo isao gruberom pa je orao inace ni neznam kak bi to ispalo.mjestima plug nije isao u zemlju pa je popravljao gruberom.najvise na uvratinama.
neznam koliko se tocno vidi na slici prvi prohod drljace i po njemu trag motora to je dosao fotograf :lol: .
i onda me poceo zafrkavati za ove brezulje iza drljace.pitao me jel sadim krumpire :lol: :(


 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva uljane repice 2009

valtra_8550 kaže:
evo ovo je moja priprema za repicu.to je bilo prije neka 2 tjedna. brat je prvo isao gruberom pa je orao inace ni neznam kak bi to ispalo.mjestima plug nije isao u zemlju pa je popravljao gruberom.najvise na uvratinama.
neznam koliko se tocno vidi na slici prvi prohod drljace i po njemu trag motora to je dosao fotograf :lol: .
i onda me poceo zafrkavati za ove brezulje iza drljace.pitao me jel sadim krumpire :lol: :(



koliko imaš u planu zasijati repice?
 
Na vrh