• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uljana repica, sjetva-žetva 2007.-2008.-2009.-2010.

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: Uljana repica 2009

znaci : stricev?
Kakav je kombajn?Imam takav jedan u nekom planu kupnje pa se malo raspitivam...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Re: Uljana repica 2009

valjda kolega valtra nece zamjeriti.. :)
ovo je prije nego je zelenko dosao u pomoc.

[youtube:231i3wwj]jRC7nbn7yPk[/youtube:231i3wwj]

nazalost opet bez zvuka..
 
V

valtra_8550

Guest
Re: Uljana repica 2009

zsolin kaže:
znaci : stricev?
Kakav je kombajn?Imam takav jedan u nekom planu kupnje pa se malo raspitivam...

mozd sam ja krivo..nije moj..ali je od mog tate i brata..tj.tatin 8)
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: Uljana repica 2009

Pa tako napisi ! :)
Koja je god kombaj? Kako ste zadovoljni sa njme,imate ga dugo?
 
V

valtra_8550

Guest
Re: Uljana repica 2009

a sto se tice 96-ice...mi smo ga kupili u dosta dobrom stanju..pravo dobro uscuvan..84.god..klima...hydro..nekih vecih kvarova nije bilo...mi to redovito sve mjenjamo cak i prije vremena..i nema problema..dobro,uvijek se dogodi da nas nesto iznenadi..ali to su sitnice..remenje..lezajevi...
motor ima 5000 radnih sati...radi ko beba...
i jos je jedan takva u selu..u punom gorem stanju..i isto nije imao nekih vecih zahvata...
 
V

valtra_8550

Guest
Re: Uljana repica 2009

kolega ..ja.. ma nema problema..znao sam ja da ces vec ti nest napravit nest s tim filmicem..
 
T

tomonh

Guest
Re: Uljana repica 2009

Pomeni bi bili veliki gubici.Jel kad imam stol mogu brat sa vitlom jel bez vitla di jedobra repica naletavaju velike mase odjednom u kombajn.Kod mene se stol crni od repice znači da bi to sve opalo.
Kod nas na kombinatu su također kupili dva stola,a i sa bočnom kosom je puno lakše.
Jučer sam žeo od drugog kolege repicu,jak loše tokata i triangl-mjestimično su mu suhe mahune uopče se nisu razvile ostale su zakržljane-suhe.Dal je imal ko takav slučaj,dal je mogučnost da je došla druga generacija sjajnika.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: Uljana repica 2009

da li se priča šta o cijeni uljane repice.ja neki dan čuo da bi maksimum bio 1,68kn za kilogram.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: Uljana repica 2009

ma to je katastrofa,da je makar još 30 lipa na tu cijenu onda bi već bilo lakše,ali teško da će biti više od 1,7kn.
 
J

jokapz

Guest
Re: Uljana repica 2009

ma 1,70 kn je katastrofa to je čista pušiona gdje su obečanja što je dala vlada... sve mi se čini da čemo ponovo u traktore pa u prosvjede....
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Re: Uljana repica 2009

Je li točna informacija da treba cca. 2 kg uljane repice da bi se isprešalo i dobilo 1 litru ulja? Ako netko ima iskustva molio bih za točnu informaciju.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: Uljana repica 2009

slafko kaže:
Je li točna informacija da treba cca. 2 kg uljane repice da bi se isprešalo i dobilo 1 litru ulja? Ako netko ima iskustva molio bih za točnu informaciju.
vjerovatno je jer sam negdje pročitao da uljana repica sadrži i do 48% ulja. nego ima li šta novo oko cijene uljane repice?
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
sjetva uljane repice 2009

da li bi bilo dobro sijat bez oranja zemlje samo tanjurati za repicu jer temlja je jako suha za orat
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Re: sjetva uljane repice 2009

Pa čekaj, nije još vrijeme
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,193
Re: sjetva uljane repice 2009

stjepan kaže:
da li bi bilo dobro sijat bez oranja zemlje samo tanjurati za repicu jer temlja je jako suha za orat
Ja sam danas baš 7 ha poorao, kod mene nije suho ima dost vlage na većoj dubini, ali teško se ore. Planirao sam isto proći sa tanjuračom bez oranja, ali rekli su mi da repica ima dubok korjen i da takva tehnologija kod nje ne igra.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: sjetva uljane repice 2009

ja sam prošao sa gruberom strnjak, oko 20 cm duboko, i sad budem pričekal, pa onda budem pobacal gnojivo pa prošao sa riperom na 35-40 dubine, i rotodrljača i sijačica u kompletu i to je to na jednom polju, a na drugom polju di je sad suncokret, tu budem pobacal gnojivo i prošo samo sa riperom i isto rotodrljača i sijačica.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva uljane repice 2009

ja sam danas preorao oko 10 jutara i upravo sam stigao sa njive,mogu reći da me je iznenadilo koliko vlage ima u zemlji.kroz koji dan ću baciti ureu,ostatak 7-20-30 i sve to proći rotodrljačom da se slegne zemlja do sjetve. s kakvom ćete ići gnoidbom u repicu?j idem sa 400kg 7-20-30 i 150kg sa ureom.
 
Na vrh