• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uljana repica, sjetva-žetva 2007.-2008.-2009.-2010.

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Re: Uljana repica 2009

josip123 kaže:
sva je neka garava

zato sam napisao lijepa i zdrava boja ;)

za sada se ne otvara. ali pitanje sta ce bit kad malo prigrije,kada se pocne susit mahuna. mada ni sada ove sta stoje nisu jako vlazne..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Re: Uljana repica 2009

zove brat,kaze akcija! (napokon) :)

pali pilu i gas
pur pjena u prikolici tako dihta da niti voda sta je napadala nije iscurila dok nisam izasao iz dvorista :blackeye



sto se polijeganja tice - lekcija naucena (valjda)





u medjuvremenu je pocelo grmit u daljini i poceli su se navlacit oblaci





taman kad je bilo gotovo,pocela je kisa pa nismo niti kipali nego je ostala repica u bunkeru..
inace,kako sam mislio da ce bit,jako dobro je i pobrano. mjestima ostane repica koju ne moze podic,ali nije strasno.



dok smo dosli do ceste,vec je poceo pljusak.
nazalost snimak je bez zvuka,a ni slika nije bas neka..

[youtube:10ovscco]rlIMBi5Frfc[/youtube:10ovscco]

i na kraju snimke mi se baterija ispraznila..

dok sam dosao doma,dvoristem mi je tekao potocic



za sutra je bilo u planu pobrati svu repicu,ili bar vecinu. kada ce se opet moc brat,tko zna.. :roll:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Re: Uljana repica 2009

opet ja.. :roll:

da ne mislite da mi sva repica lezi :blackeye

 
J

jokapz

Guest
Re: Uljana repica 2009

prinos super oko 3,8 t ha vlaga 14% za danas gotovo u polju se zapada jedva smo uspjeli izvršit jedan komad gdje kiša nije padala čak od jučer ujutro..... :lol: a na ovim drugim komadima jučer je bio prolom oblaka... :madmana:

 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: Uljana repica 2009

malo je velika vlaga ali nema šta da se čeka.krajnji su rokovi za žetvu repice
 
T

tomonh

Guest
Re: Uljana repica 2009

Ja par dana žanjem kolegi repicu ako posliži vrijeme sutra je gotovo.Prinos 4t/ha. Svaki dan nas sje kiša.Pobrali smo malo više 40ha. U petak me bager čupal iz blata jel on nije mogel sa đonijem 130ks ni genut s mjesta.U tabli nije mokro nego na putu.Ima oazu i trijangl,tabla trijangla od 20ha leži pola,a pola ne,a oaza na 30ha malo na par mjesta.Jučer vlaga bila 6.5%,a največa 11%sat poslje kiše,i tu noč brali smo do 1 sat.Danas smo nakrkali kamijon i prikolicu 30tona.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Re: Uljana repica 2009

sada gledam na kws-ovoj stranici sta pise za triangle. izmedju ostaloga "Zahvaljujući elastičnosti građevnih elemenata tkiva stabljike, Triangle u adekvatnim uzgojnim uvjetima ne poliježe."
kazes kolegi pola lezi,nama je maltene sav triangle legao. a cujem da i drugima u okolici hoce lec. izgleda da ga nagodinu necemo imati. ili barem ne toliko..
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,193
Re: Uljana repica 2009

..ja.. kaže:
sada gledam na kws-ovoj stranici sta pise za triangle. izmedju ostaloga "Zahvaljujući elastičnosti građevnih elemenata tkiva stabljike, Triangle u adekvatnim uzgojnim uvjetima ne poliježe."
kazes kolegi pola lezi,nama je maltene sav triangle legao. a cujem da i drugima u okolici hoce lec. izgleda da ga nagodinu necemo imati. ili barem ne toliko..
Kod mene Triangle sav leži, a Pioneer ništa.
 
J

jokapz

Guest
Re: Uljana repica 2009

Prijevoz za vlastite potrebe.... :lol: :lol:
 
U

ursus4514

Guest
Re: Uljana repica 2009

Eco i od mene jedan dio iz repice bit ce jos :!: :!: :!:
:arrow: :arrow:



 
V

valtra_8550

Guest
Re: Uljana repica 2009

dobra prikolica.jel kiperica? bome se taj zetor ne sali.
 
J

John Deere 3650

Guest
Re: Uljana repica 2009

kod mene jučer završili..prinos 3.1t/ha (nije da sam zadovoljan ali s obzirom da nam je prva godina) :?
 
V

valtra_8550

Guest
Re: Uljana repica 2009

bila nedjelja...sve repice pobrane samo se jos mali dio drzi..ovih 12 jutara..vrijeme je ucinilo svoje.90% leglo.trava je probila..muka za pokosit..brijes do poda...zemlju kupis...


pila je parkirana.samo privremeno.kasnije sam se spustio u dolinu.nazalost,ma i nije..barem je sve to bilo zabavnije.



96-ica u akciji..bilo je mjesta gdje nije mogao u brijeg...sto zbog velikog brijega..sto zbog punog bunkera,sto zbog losih guma





e tu smo stali..kombajn nije mogao..




cak ce tu nest i bit..
i bilo je.. 9 tona na 12 jutara..



tu vec ni traktor nije mogao.
hm...di je problem...ja se samo spustio u dolinu da nemora stalno izvazat s kombajnom..
a kad ono...


nista nije preostalo osim zvat u pomoc...





skopcali "dajca"




i..vani smo...


zanimljivo je to da smo prosle godine tu brali psenicu. kad je trebalo izvuc prikolicu skopcali valtru i deutza 190 ks.jedva izvukli..u prikolici je bilo 12 tona..a prikolica teska nekih 5 t..
neznam kak se na slikama vidi koliko je brijeg velik..ali je dosta strm.
ja nisam mogao vjerovat da nemogu izvuc u brijeg.ali eto..sad znam da traktor nikad nije prejak..ili mozda dovoljno tezak??
 
T

tomonh

Guest
Re: Uljana repica 2009

Koja ti je bila razlika u prinosu Triangla i Pajonira.Kod kolege oaza i triangl slični prosjek 4tone,samo kaj je on malo ostajal jel je namjestima bil utučen u zemlju.Triangl se lakše žanje jel je rjeđi,dok kod oaze mrči kombajn jel je gušča,i ona se tak praši crno da je kombajn ko da si ga sa rabljenim uljem pošprical.
Ako sutra neče padat idem kod drugog kolege vršit on ima triangl i toccatu al je sjeme pomješal.
 
V

valtra_8550

Guest
Re: Uljana repica 2009

mi smo ove godine imali vectru i tocatu..i nismo zadovovljni..a ni prosle god sa triangle...
ovaj covek ni neznam sta je imao..najgore je to sta je sve leglo..puno propalo..tako da ni nemozes znat..koliko ti tocno koja sorta moze dat...
 
T

tomonh

Guest
Re: Uljana repica 2009

Prošlu godinu je imal na oazi 3.5t,al su mu brali bez stola.
Repica je bila bomba,u oazi sam išeloko 3km/hmalo više,korpa stalno zvonila.
I još je na repicu palo 2-3 dobra pljuska tak da se i nekaj steplo_On je zadovoljan,samo kaj smo se naživcirali od kiše,samo jedan dan nije padala.
 
V

valtra_8550

Guest
Re: Uljana repica 2009

mi smo prosle godine kosili bez stola...mislim da nema bas neke velike razlike..a sad kak hocete...
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: Uljana repica 2009

Valtra jel to tvoj claas?
 
Na vrh