• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ulje u hidrauliku MJEŠANJE hipenol-transhidraol

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Pff, o čemu on priča, INA ulja imaju svjetsku kvalitetu. Stavljati INA maziva u sjenu pored drugih proizvođača, osobito novopopularnih ne renomiranih distributera (ne proizvode nego samo pune ulje i prodaju u svojoj amabalaži) je besmisleno.



:icon_sad: evo još jednog neupućenog korisnika.

E hvala kaj si ti došao sa odg pa si me sad uputio,sad cu koristit INU za sve
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Dal je dobro pomiješat hidraulično ulje tipa JD50 sa hidraol HDS 46,kaj bi se desilo ??

Uglavnom imam jedan stroj koji je do sad radio sa pumpom prek traktora(stalni protok ulja),u traktorima koristim takvo ulje..
Sada planiram radit poseban rezervar ulja da bude pogon pumpe prek kardana..

Koje ulje bi bilo bolje ulit,dali takvo JD 50,ili HDS 46 ???,ili neko treče ??

Stroj je omotač za bale,ima jedan hidromotor,i 4 cilindra na sebi..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
U Zetora sam dosipal malo transa nije bilo problema ali kad sem u IMT-a dodal hipenola omotač je radil napreskokce puno pjene ako malo koristih hidraulik se ne buni ali kad stalno cirkulira ulje se jako pjeni . Ništ se nebi desilo ulja su slična i omotač bi trebal normalno raditi .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Marko, ako misliš imati zasebni pumpu i ulje, isperi sustav i nalij hidrauličko ulje, gradacije 32 ill 46.
U našem kalaču je ulje gradacije 32 i radi besprijekorno.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Ne gledam baš koje je jefitnije ulje..

@ZJ:dali bi se pjenilo ulje ako bi u omotaču sad ostavio ovo ulje kaj je nutra po cilindrima i lajtunzima,a u posebni spremnik bi nalio HIDRAOL 46,i njega bi dalje koristio u tom stroju ??

Nisam baš za ispiranje cjelog sustava omotača,ali ako bude treba...:icon_thumright:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Ak već nećeš ispirati, nalij onda JD50.

Isprati nije problem: s 5 litri izguraš staro ulje van (otpustiš lajtunge na cilindrima i proguraš ih par put do kraja sim-tam, zrakom ispušeš lajtunge...)

Ja sam tak napravil na beračima, a kiper prikolicu sam digel uljem iz traktora, a spustil viličarom tak da ulje ode van.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
i rezervar okrenuti kao čarapu ..pitam se kaj oficir radi u takvim slučajevima
 

Luka1810

Novi član
Tu od
30 Lis 2018
Poruka
10
..." E sad,jeni budu rekli da to nema veze,drugi da ni u ludilu,tak da nbuš niš znal...ja znam kaj se meni dogodilo,kad sam zmešal ta dva ulja... a iskustva su različita..." :(inlove)::drink:
1. Nedaj Kajkavski !!! 2.... i Ja sam Čul da Nie dobre miešati Ulja...!? Ja imam Zetora 4712.i Trebal bi Dolejati...!? ... I Kaj sad...!?:(wasntme):... Pozdrav....:(hi):
 

Najnoviji postovi

Na vrh