• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ulje u hidrauliku MJEŠANJE hipenol-transhidraol

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Nije problem pre-gusto ulje kod mjenjača, gdje se samo zupčanici podmazuju, problem nastaje kod pumpi koje su rađene za rijeđe ulje, a još više je opterečen sustav upravljanja hidraulikom, tj ventili, Najviše se to vidjelo kod starijih modela Steyr traktora, za koje je i Hydraol 46 pregust, polako spušta poluge, a kad je starija pumpa sama si navuče zrak i hidraulik prestaje s radom. definitivno se nesmiju miješati ulja, i prilikom svake kupnje stroja, bilo novi ili stari koji ima hidraulićnu instalaciju, obvezno ju temeljito isprazniti!!!
 
M

mlaber

Guest
Ma to je isto ulje samo je namjenjeno za srpsko trziste i najcesce je jeftinije kod nas jer ga svercaju iz srbije a tam je drukcija marza i pdv. A naci ces ga najcesce u istocnoj slavoniji natpolicama.:icon_e_sad:

Nisi u pravu.th 50 ne dolazi iz srbije nego ga ina prodaje isto kao i s3 s5 ili jd50.isto tako, veca mu je prodaja u zagorju nego slavoniji. Na kraju kad sve zbrojis 120kn razlike na kanti th50 u odnosu na jd50 je vise nego isplativ. Oba ulja medjusobno se mogu mjesati!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nisi u pravu.th 50 ne dolazi iz srbije nego ga ina prodaje isto kao i s3 s5 ili jd50.isto tako, veca mu je prodaja u zagorju nego slavoniji. Na kraju kad sve zbrojis 120kn razlike na kanti th50 u odnosu na jd50 je vise nego isplativ. Oba ulja medjusobno se mogu mjesati!

Ma ok za th50,al ja sam pisal o razlici transhidrola85 i transydro85.
Ovaj zadnji je za srpsko trziste.:icon_pai:
 
M

mlaber

Guest
Ma ok za th50,al ja sam pisal o razlici transhidrola85 i transydro85.
Ovaj zadnji je za srpsko trziste.:icon_pai:

Nije bitno jel 50 ili 85. Vrijedi isto kao za 50.informacija iz prve ruke!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nije bitno jel 50 ili 85. Vrijedi isto kao za 50.informacija iz prve ruke!

Th50je za sasvim nesto drugo drugi viskozitet i i gustoca.
Th85 su ista ulja samo za razlicita trzista.
Cini mi se da 50 ide u johana derea
 
M

mlaber

Guest
Th50je za sasvim nesto drugo drugi viskozitet i i gustoca.
Th85 su ista ulja samo za razlicita trzista.
Cini mi se da 50 ide u johana derea

Nisi ti mene razumio. Transhydro, transhidrol i jd ti se prave u zagrebu i namjenjena su nasem trzistu plus sto ih ina izvozi za srbiju i bosnu jer i tamo imaju predstavnistva svoja.znaci nema sverca nikakvoga
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nisi ti mene razumio. Transhydro, transhidrol i jd ti se prave u zagrebu i namjenjena su nasem trzistu plus sto ih ina izvozi za srbiju i bosnu jer i tamo imaju predstavnistva svoja.znaci nema sverca nikakvoga

Da nema sverca al stavljaju druge etikete tak da kaj ide u srbiju pise transhydro 85 kaj je isto ko i transhidrol 85.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Danas sam kupil 10litara ina super5 za 237kn,i 4litre ina hipenol za 125kn u smit comercu.:icon_thumright:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Viš, a čovek je pred menom u jednom dučanu zel Super 5, 20 litara za 408 kn.
ispada da si ga preplatil
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Viš, a čovek je pred menom u jednom dučanu zel Super 5, 20 litara za 408 kn.
ispada da si ga preplatil

Po tome da. A mozda taj covjek ima kakav popust.
Na ininoj benziskoj je na akciji za 247kn.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
A to sigurno, naročito u ovom dučanu u kojem sam ja bil
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da hipenol je fakat jeftiniji.
A super 5 je vjerojatno jeftiniji jer je pakiranje 20l a ja sam kupil 10l ovu od 20l nisam nikad videl.
Hvala na informaciji!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Dve kante sa linka je čovek nosil.
Svaka je bila po 10 litara, ista ko ona na linku :eek::
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dve kante sa linka je čovek nosil.
Svaka je bila po 10 litara, ista ko ona na linku :eek::

onda nema kaj tam su djelovi puno jeftiniji nego u zg. Valda zbog prireza hehe.:icon_biggrin:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
To nisu djelovi, to je potrošni materijal.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da jeftino je al da kolko bi kostalo sa dostavom?
Dal netko zna zasto su inina ulja jako skupa na na njihovim benziskama?
A recimo u drugim ducanima su dosta jeftinija na 10l i 30kn.
 
D

djoomla

Guest
Da jeftino je al da kolko bi kostalo sa dostavom?
Dal netko zna zasto su inina ulja jako skupa na na njihovim benziskama?
A recimo u drugim ducanima su dosta jeftinija na 10l i 30kn.

Ove gore cijene sto sam napisao su cijene s dostavom. Za paket 20kg sam ja platio nekih 70kn preko hp expresa
 

Najnoviji postovi

Na vrh